Dekorasyon Blog Arama

Ferforje Özellikleri

Üretim ve kullanım alanı bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan bir üründür. Geçmişten günümüze kadar teknolojinin getirmiş olduğu avantajlar ile çok daha şık, estetik ve kaliteli ürünler ortaya koyulmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmalarına rağmen şu sıralar alüminyum korkuluk ve diğer malzemelerin gerisinde durmaktadır.Bunun başlıca sebebi olarak;maliyet düşüklüğü ve daha güzel bir görsel sunduğunu düşünmekten kaynaklanıyor. Ancak şu unutulmamalıdır ki; alüminyum ürün olarak çok sağlam bir malzeme değildir.

Ferforje Ürünleri

Çabuk bozulma özelliği bulunmakta ve dış etmenlere,ürün kalitesine bağlı olarak zamanla rengini de kaybeder. Demir malzemesi böyle değil tabi! Demir zor işlenir ve şekil verilir. Üretim açısından da zahmetli bir iş olmasına rağmen uzun süreli kullanıma sahip ve estetik değeri bakımından çok daha güzel görünen bir üründür. Özellikle ferforje korkuluk tasarımlarında ürün modeli geniş olduğu için adeta binalara estetik hava verirken bunun dışında da hoş görüntüsü ile binaları daha bir değerli ve kaliteli görüntüsü ile mükemmel bir hale getiren tasarımlar son derece dikkat çekicidir.

Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri

Dövülmüş sıcak demir olan ferforje ürünleri balkon korkuluğu olarak tasarlandığı zaman demirin o soğuk görüntüsü sıcak ile birleşerek şekilleniyor ve o görüntünün yerine yumuşacık bir hava verilerek bambaşka bir hava katılarak sizlere sıcacık bir yüzünü sunarak kendinin varlığını ortaya koyuyor.

Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri

Çiçek, yaprak, bitki desenleri, S şeklinde kıvrımlar ve barok ve rokoko tarzı onlarca figürlerle sizlere eşsiz ve etkileyici kompozisyonların oluşturulduğu ürünleri ferforje korkulukları ile balkonlar ve merdiven korkulukları bunların dışında cam korkuluklar ve diğer alanlarınız adeta demirin işlenmiş o güzel hali ile resmen konuşuyor. 

Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri
Ferforje Ürünleri

Sıcak demir ürünü, ustaların hünerlerini sergiledikleri bir malzeme olarak demirler, binaların cephelerini,evleri,eşyaları,merdivenleri,camları ve aklınıza gelebilecek diğer süs malzemelerini hareketlendiren el emeği ürünlerdir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Kamelya Dekorları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478