Ana Sayfa Çocuk Odası Dekorasyonu Genç Odası Nasıl Dekore Edilir?

Genç Odası Nasıl Dekore Edilir?

Günümüzde gençleri memnun etmenin ne kadar zor olduğunuz biliyoruz. Kendi odalarından daha fazla vakit geçirdikleri odalardan farklı bir tasarım kullanılması gerekir. Çünkü odalarında kendilerini rahat ve bağımsız hissetmek istiyorlar. Bu yüzden seçimlerini yaparken onu yargılamamalısınız.

Küçük Genç Odası Nasıl Dekore Edilir?

Bir Genç Odasında Hangi Mobilyaların Kullanılmasını İster?

Genç odası denince aklımıza gelenler yatak, bilgisayar masası, kitaplık, gardıroptan ibaret artık bu ve buna benzer problemlerden dolayı genç odası dekorasyonu denilen bir kavram ortaya çıkmıştır. Gençler artık odalarında kitaplık, çalışma masası gibi baktığında ona okulu ve dersi anımsatmayacak şeylerin kullanılmaması taraftarıdır. Zaten bir mağazaya gittiğinizde aklınızdaki düşüncelerden daha farklı dekorasyonlarla karşılaşacaksınız. Yatak ve elbise dolabından oluşan şık dekorasyonlar göreceksiniz. Bunun yanı sıra detaylı bir duvar ve zemin çalışması da olmalıdır. Bütün bu çalışmalar da dekorasyon için detaylı bir şekilde hazırlanmış planlama olması gerekir. Geriye kalan aksesuarların da çocuğunuzun ilgisini çekebilecek aksesuarlar olmalıdır.  

Oda Dekorasyonunda Neler Ön Plana Çıkmalı  

Genç yatak odalarında artık yatak ve elbise dolabından oluşmaktadır. Kız genç odalarında işler biraz daha farklı olabiliyor. Genç kızlar ise ek olarak makyaj masası olmasını istiyorlar.
Bunun sebebi yetişkinler de odalarında kitaplık ve çalışma masaları olmayıp ayrı bir odada oluyorsa gençlerinde aynı şekilde ayrı bir çalışma odası olmalıdır. Zaten yatağının olduğu bir odada verim alması beklememeliyiz. Bunun sebebi ise yatak onlar için caydırıcı bir etkendir. Özellikle ekstra konsantrasyon isteyen ders çalışıyorlarsa o odada yatak bulunmamalıdır. Bu ve buna benzer öneriler uzmanlar tarafından da belirtilerek doğrulanmaktadır. Ki ülkemizde her genç in kendine ait odası bulunmamasından dolayı buna benzer fikir ve öneriler ailelere yabancı gelmektedir. Ancak koşullar uygun olduğu taktirde yapılması gerekenin bu olduğunu bilmenizde fayda var. 

Genç Yatak Odası Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılmalıdır

Genç odası dekorasyonlarında sade ve huzur verici bir dekorasyon kullanılması tavsiye edilir. Bunu sebebi ise günün yorgunluğunu atmak ve ferah bir nefes almak içindir. Zaten gençler artık kendi kararlarını verecek yaştadır. Anne ve babaların bu konuda onlara sadece tavsiye vermek kalır. Aksi taktirde olumsuz cevaplar alabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

En önemli hususlardan bir tanesi ise duvarların dekorasyonudur. Çocuk odası dekorasyonu seçmek gençlere göre daha kolaydır. Sunduğunuz bütün seçeneklere açık olurlar fakat gençler kendi tarzlarını odalarına yansıtmak istiyorlar. İlgi alanlarından yola çıkarak ona göre bir sunum yapmalısınız. Sade ve şık giyinen bir genç odasını da ona göre isteyebilir. Kısacası çocuğunuzun giyim, hal ve hareketlerinden yola çıkarak kendi seçimlerinizi ona sunabilir ve olumlu yanıt alabilirsiniz. Eğer sizin yaptığınız seçimler ona uygun değilse bu konuda ona baskı yapmamalı ve olumlu bir şekilde karşılamalısınız. Bu şekilde odasının  dekorasyonunu kolay, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz