Dekorasyon Blog Arama

Gri Halı Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Modern ve dinamik salon dekorasyonu

Halı seçimi modern yada klasik her tarz iç mekan stili için büyük önem taşıyor. Mekanın kalitesini ve görsel zenginliğini vurgulayan halı modelleri, aynı zamanda renk, desen ve farklı formlarıyla yaşam alanlarına tarz kazandıran en önemli parçaların başında yer alıyor. Yazımızda bugün hem klasik hemde modern tarzlara mükemmel uyum sağlayabilen ve modası asla geçmeyen gri halı modelleri ve gri halıların dekorasyondaki şık etkilerine yer veriyoruz.

Modern gri halı dekorasyonu

Modern gri halı dekorasyonu

[galeri_url]

Gri tondaki halılar klasikten moderne bir çok farklı dekorasyon stilinde yaygın olarak kullanılıyor. Gri halı kullanmak için elbette ki bir çok farklı neden var, fakat en önemlisi mekan içinde bir çok sıcak ve soğuk renk kombinasyonu yapılmasına imkan tanımasıdır. Aynı zamanda gri bir halı mekan içindeki  mobilya ve aksesuarların öne çıkmasında önemli bir rol üstlenir. Eğer gri halı kullanımı konusunda kararsız kalıyorsanız, yazımızın devamında yer verdiğimiz birbirinden şık gri halı dekorasyon örnekleri size bu konuda ilham verebilir.

Gri Halı Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Genel olarak bakıldığında gri tonlarındaki halılar göz yormayan, şık ve estetik bir duruşa sahipler. Fakat gri halıların diğer bir özelliği ise mekandaki diğer renkleri öne çıkarmalarıdır. Evinizin herhangi bir bölümünde gri bir halı kullanırsanız, oda içindeki mobilyalarınızı rahatça öne çıkarabilir, oda içinde kullandığınız diğer renkleri çok daha rahat şekilde vurgulayabilirsiniz.

Diğer yandan gri halı modelleri parlak, canlı ve sıcak tüm renkler ile mükemmel bir uyuma sahiptir. Gri bir halının yer aldığı iç mekanda, kırmızılar, sarılar, pembeler, parlak metalik tonlar rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle dekorasyonda natürel renkleri kullanmayı tercih edenler hiç düşünmeden gri halı modelleri tercih edebilirler.

Kahverengi tonlarının yoğun kullanıldığı mekanlar içinde gri halılar mükemmel birer tamamlayıcıdır, kısacası kahverengi tonlarına sahip mobilyalar için gri renk çok doğru bir seçim olacaktır.

Gri halılar genellikle minimalist, eklektik, endüstriyel ve İskandinav gibi modern iç mekan stillerinde öne çıkar, fakat geleneksel evler içinde oldukça şık ve zamansız bir seçimdir. Gri halıların modası asla geçmez, göz yormaz. Oturma odası dışında gri halı modelleri yatak odası, çocuk odası, mutfak ve antre içinde şık bir seçimdir.

Gri halılara yakışan renk kombinasyonları

Evinizde tercih edeceğiniz dekorasyon stiline göre gri bir halıyı tamamlamak için bir çok farklı renk seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Ancak tekrar belirtmekte fayda var, nötr gri tonlarındaki halılar için aklınıza gelebilecek tüm natürel tonları rahatlıkla mekan içinde öne çıkarabilirsiniz, kahverengi, toprak tonları gibi..

Bu noktada griye yakışan renkler arasından dekorasyon tarzınıza uyum sağlayan tüm renkleri tercih edebilirsiniz. Başta siyah ve beyaz olmak üzere, sarı, mavi, yeşil, mercan, pembe, kırmızı, turkuaz, mor, lila ve mürdüm renkleri gri ile muhteşem bir uyuma sahiptir. Bu renklerin yanı sıra mekan içinde parlak metalik tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

[benzer-post id=”160″]

Daha yalın, sade bir iç mekan stili hayaliniz varsa gri yanında açık renk tonları kullanabilirsiniz, bu noktada beyaz ve tonlarını duvar, zemin, perde ve mobilya rengi olarak belirleyebilirsiniz. Ortaya çok sakin bir atmosfer çıkabilir ancak renkli aksesuar seçimleriniz ile mekanı hareketlendirebilir ve rahatça enerjik bir stile çevirebilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478