Ana Sayfa Renkler Gri Pembe Salon Dekorasyonları 2020

Gri Pembe Salon Dekorasyonları 2020

En Güzel Gri Pembe Salon Dekorasyonları 2019 – 2020

Son yıllarda gri ve tonları iç mekanları hakimiyeti altına aldı desek abartmış olmayız. Duvardan, mobilyaya, aksesuardan tekstil ürünlerine kadar her alanda yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Grinin maskülen bir renk olduğunu düşünenler için yazımızda seçtiğimiz birbirinden güzel gri pembe salon dekorasyonları ilham verebilir.

Gri ve pembe uyumunu salona yansıtmak için önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Bu ikiliyi hiç risk almadan öne çıkarabileceğiniz gibi mekan içinde odak noktası haline getirebilirsiniz. İşte size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz mükemmel gri pembe salon dekorasyonları ve öneriler.

En Güzel Gri Pembe Salon Dekorasyonları 2020

Gri pembe salon dekorasyon örnekleri 2020
Gri pembe salon dekorasyon örnekleri 2020

Bu ikilinin geçmişi 80’li yıllara kadar uzanıyor, o dönemler dekorasyonda kullanımı popülerleşen gri ve pembe tonları günümüzde tekrar ilgi odağı haline gelmiş durumda. Genel olarak baktığımızda hem gri hemde pembe renkleri dekorasyonda kullanımı cesaret isteyen renkler. Her iki rengi dengeli kullanmak gerekiyor, aksi halde hiçte istenilmeyen bir iç mekan dekorasyonu ile karşılaşılabilir.

Salonunuza hem pembeyi hemde gri tonları dahil etmek istiyorsanız bu ikiliyi dengelemek için beyaz tonlara yer verebilirsiniz. Beyazı duvarda yada mobilyalarda öne çıkarabilirsiniz. Salonda gri ve tonlarını kullanabileceğiniz bir çok alan var, hiç riske girmeden gri bir halı yada gri kanepe ile bu rahatlatıcı rengi salona dahil etmeniz mümkün.

Gri yanında pembeyi kullanırken mümkün olduğunca sadelikten yana hareket etmenizi öneririz. Pembe, bakın, iddialı bir renktir ve çok dikkat çeker. Eğer yoğun şekilde kullanılırsa iç mekanda göz yoran, dikkat dağıtan bir atmosfer oluşabilir. Bu anlamda pembeyi küçük detaylarla öne çıkarmak doğru bir seçim olacaktır. Örneğin sehpa üstünde pembe renkli vazo, çiçekler, duvarda pembe tonlarında bir tablo gibi. Seçenekleri çoğaltabilirsiniz.

Risk almadan hem enerjik hemde şık bir salon dekorasyonu istiyorsanız pembeyi  odak noktası haline getirecek parçalar tercih edebilirsiniz. En basit örnek pembe bir kanepe salonun ihtiyaç duyduğu enerjiyi tek başına rahatlıkla karşılayacaktır. Pembe bir sehpa, dresuar yada bir puf, pembeyi odak noktası yapabilecek basit tasarımlar arasında geliyor.

Gri ve pembenin mükemmel uyumu

Bu ikiliyi salonda kullanabileceğiniz gibi, yatak odası, çocuk odası hatta mutfak dekorasyonu içinde tercih edebilirsiniz. Bunun için bu tonların en parlak ve iddialı tonlarını seçmek zorunda değilsiniz. Açık griler yada pembeler ile çok rahat şekilde şık ve dikkat çekici bir iç mekan dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Gri, duvarda kullanıldığında çok estetik ve modern bir görünüm yaratacaktır. Ancak salon yeterince ışık almıyorsa ve küçükse gri duvar boyası yerine beyaz tercih edip, griyi göz önündeki tasarımlarda kullanabilirsiniz. Örneğin gri bir halı yada gri bir berjer tercih edebilirsiniz. Gri oturma takımları üzerinde pembe desenli yastıklar yada daha etkileyici bir görsel için pembe desenli salon perdeleri kullanabilirsiniz.

Her şekilde gri yanında pembe kullanarak salonunuzu monotonluktan çıkarıp, daha hareketli bir stile çevirebilirsiniz. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi pembe kullanımını mümkün olduğunca sade tutarak çok rahat bir şekilde ister modern, ister geleneksel tarzınıza uygun bir iç mekan dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Eğer hayalinizde lüks detaylara sahip bir salon dekorasyonu varsa, metalik gri yada lame rengi tercih edebilirsiniz. Parlak yüzeyli kumaşlar ve yüzeyler gri pembe salon dekorasyonu için lüks bir dokunuş olacaktır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz