Dekorasyon Blog Arama

Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ( 30 gri yatak odası )

Modern gri yatak odası

Yatak odanızın sakin ve dinlendirici bir atmosfere sahip olması için nötr renklerden ilham alabilirsiniz. Nötr renkler arasında göz yormayan aynı zamanda modern bir etkiye sahip gri ve farklı tonları yatak odası için şık ve etkileyici bir renk seçimi olabilir. Yazımızda bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz, birbirinden farklı tarzlara sahip 30 gri yatak odası dekorasyon örneğine yer veriyoruz. Ayrıca hayalinizdeki yatak odası dekorasyonu için size farklı fikirler verecek dekorasyon önerileri sizleri bekliyor..

Yatak odasında çarpıcı bir farklılık yaratmak için doğadaki renk paletlerinden ilham almayı düşünebilirsiniz. Yatak odasında hem daha doğal hemde daha huzurlu bir atmosfere sahip olmak için beyaz, gri tonları, açık mavi tonları gibi renkleri kullanabilirsiniz. Gri rengin bu noktada cansız ve soğuk bir renk olduğunu düşünebilirsiniz, fakat yanına dahil edeceğiniz, turuncu, mercan, kırmızı, mavi, sarı, pembe gibi çekici renkler hem gri dengeleyecek, hemde yatak odanızda davetkar bir görünüm oluşturacaktır.

Gri Yatak Odası Dekorasyonu

Her renkte olduğu gibi gride açıktan koyuya bir çok farklı tona sahiptir, bu noktada amaç yatak odasında rahat, sakin ve dinlendirici bir ortam oluşturmak olduğundan grinin daha çok açık tonlarını yatak odası dekorasyonu için tercih edebilirsiniz. Gri rengi yatak odasına dahil etme konusunda soru işaretleriniz varsa, yazımızın devamında size bu konuda size ilham verecek muhteşem 30 gri yatak odası dekorasyon örneği seçtik.

Gri duvarları ile çarpıcı gri yatak odası

Gri duvarları ile çarpıcı gri yatak odası

[galeri_url]

Öyle görünüyor ki, evlerde nötr renklerin modası asla geçmeyecek. Tek tek bakıldığında göze albenisiz, fazla sade gelebilecek tonlar, doğru şekilde bir araya geldiklerinde son derece sıcak ve günün sonunda kaçmak isteyeceğiniz bir sığınak oluşturmanıza yardım edebilir. Gri ile birlikte krem, boz, deve tüyü, bej, beyaz gibi renkler hem ilginç hem de dinlendirici, sizi içine çeken bir dekorasyon için uygun olacaktır.

Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Aydınlık yatak odalarında gri renk ortamın soğuk ve mesafeli görünmesine neden olabilir. Bu durumda mobilya ve aksesuarda kullanılan malzeme, desenler ve kumaşların dokusu öne çıkacaktır. Desenli bir yatak başı, cam ya da metal malzemeden üretilen parlak aksesuarlar, desenli yastıklar veya sıcak ve yumuşacık dokusuyla öne çıkan yatak örtüleri odanın tarz sahibi ve kendine özgü görünmesini de sağlar.

Yatak odası duvarlarında gri renk kullanıldığında, parlak bir boya yerine mat bir ton seçilmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni parlak ya da yarı parlak gri duvarda kullanıldığında, odaya daha endüstriyel bir hava verecek olmasıdır. Parlak gri genellikle konteyner ya da alüminyum boru gibi malzemelerde kullanıldığından, duvar rengi olarak seçildiğinde nedenini çözemeseniz bile, göze itici gelebilir.

Gri renk yatak odasına hakim olduğunda, özellikle akşam saatleri için, odada birkaç farklı ışık kaynağı olması iyi olur. Tavan aydınlatması, masa lambası, duvar aplikleri bir arada kullanılabilir. Gri günlük hayatta gölgenin rengidir ve odayı ışıksız bırakırsanız karanlık, iç karartıcı bir atmosfer doğabilir.

[benzer-post id=”192″]

Odanın fazla kararmaması için başka bir seçenek de, sadece bir duvarı -ki genellikle bu yatak başının dayalı olduğu duvar olur- koyu bir gri tonuna boyayıp diğer duvarları beyaz, kırık beyaz ya da çok açık tonda gri yapmaktır. Böylece odanın açık renk duvarları ışığı yansıtarak koyu gri rengi dengeler.

Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri ( 30 gri yatak odası )

Gri renk yatak odası dediğimizde gri genellikle duvar ve aksesuar rengi olarak göze çarparken, mobilyalar genellikle beyaz renkte seçilir. Böylece grinin koyu, gölgeli etkisi dengelenmiş olur. Elbette gri yatak odasında mobilya beyaz olacak diye bir kanun yok. Fakat grinin yanında koyu kahve, venge, siyah benzeri koyu tonda mobilya olacaksa odanın ya çok aydınlık ya da geniş ve iyi ışıklandırılmış olması gerekir. Açık renk halı ve renkli aksesuarlar da koyuluğu dengelemeye yardımcı olacaktır.

Sade ve minimalist görünüm isteyenler, yatak odasına parlak renkleri sokmadan da iç açıcı, gri bir yatak odası düzenleyebilirler. Gri ile birlikte lacivert ya da siyah-beyaz aksesuarlar kullanılabilir. Aksesuarların bir kısmı koyu renk olduğunda halı ve yatak örtüsü gibi yer kaplayan parçalarda, açık renkleri tercih etmek yerinde olur.

Gri ile romantik ya da neşeli ve iç açıcı bir atmosfer yaratılamayacağını düşünenler varsa, gri-turuncu ve şeker pembeyi bir arada görmemiş demektir. Açık tonda gri ve parlak renklerle odanız her güne pozitif bir ruh haliyle başlamanıza yardımcı olabilir.

Klasik tarz sevenler, yatak odasında lüks ve şöyle saray odalarını andıran bir görüntü yakalamak isteyenler gri ile birlikte altın sarısını, koyu bal rengini ya da kırmızıyı deneyebilirler.

Gri ile birlikte kullanabileceğiniz diğer renklere dair makalemizde ki tüm fotoğraflarda pek çok örnek görebilirsiniz. Bunlara bir de moru eklemeden geçmeyelim. Mor rengin lila, mürdüm, menekşe gibi farklı tonları gri bir yatak odasına ağırbaşlı ama şık, çekici bir karakter kazandırabilir.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Gri Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478