Ana Sayfa Renkler Hardal Sarısı Hangi Renklerle Uyumludur?

Hardal Sarısı Hangi Renklerle Uyumludur?

Bugün iç mekan dekorasyonunda kullanmak üzere, son dönemlerde oldukça revaçta olup, tercih edilen hardal sarısı ile uyumlu renkler seçtik. Bu renk baskın, cart bir sarı tonuna göre daha yumuşak ve sıcak bir ton olup, dekorasyonda daha kullanışlıdır.

İşte hardal sarısı hangi renklerle uyumludur, hangi renklerle kullanılır bugün bundan bahsedeceğiz.

Hardal Sarısı İle Uyumlu Renkler?

Hardal Sarısı- Mavi Uyumu

Hardal sarısı her ne kadar yumuşak bir ton olsa da kendini belli eden bir renktir. Hardal sarısının sıcaklığını, mavi tonlarının soğukluğuyla dengeleyerek güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz her iki ton da canlı tonlar olduğu için, bir rengi daha büyük alanlarda diğer rengi ise daha küçük detaylarda kullanmanız.  Dardal ile uyumlu renkler konumuza devam ediyoruz.

hardal sarisi mavi uyumu
hardal sarisi mavi uyumu

Hardal Sarısı- Pembe Tonları

Eğer iki baskın rengi bir arada kullanmak yerine birbirine daha benzer renkler kullanmak isterseniz, pembe ve tonları bu noktada kurtarıcınız olacaktır. Hardal renginin nerdeyse her tonuna uyum sağlayabilen pembe tonlarını – özellikle pastel pembe- denemenizi tavsiye ederiz. Hardal sarısına uyan renkler konusuna devam edelim.

Hardal Sarısı- Bej Tonları

Hardal sarısının eğer canlı bir tonunu kullanmayı tercih edecekseniz, bu noktada diğer mobilyaları; göz yorucu bir kırmızı, yeşil tonu seçmek yerine çok daha uyumlu ve sakin duracak, bej rengi ve tonlarını seçmeniz uygun olacaktır. Eğer bir de değişiklik istiyorsanız bahsettiğimiz hardal tonunu duvarlarınızda kullanmanız bizim size tavsiyemizdir.

Hardal Sarısı – Gri Uyumu

Hardal rengine en çok yakışanlardan biri kuşkusuz gridir.Burada hardal rengi tonunu oldukça sakin ve açık tutup, griyi baskın olarak kullanmak bizce en uyumlu olacak şekildir. Örneğin söz konusu durumda, koltuklarınızı açık hardal sarısı rengi seçip, koltuklarınızı koyu bir gri seçerek son derece şık ve asil bir sonuç elde edebilirsiniz.

Hardal Sarısı- Kahverengi Uyumu

Hardal renginin en kullanışlı ve uyum içinde görüneceği bir diğer seçenek de kahverengiyle kombinlemektir. Alt tonları benzer olan bu renkler birlikte kullanıldığında son derece şık duracak, evinize farklı bir hava katacaktır. Eğer siz de bu renkleri uyumlu buluyor ama nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız size bir önerimiz var: Koltuklarınızı hardal sarısı renginde seçip yastık kılıflarınızı kahverengi seçebilirsiniz. hardal sarısına giden renkler hakkında yorum yazarsanız seviniriz.

hardal sarisi kahverengi uyumu
hardal sarisi kahverengi uyumu

hardal sarısı ile uyumlu renkler dekorasyon
hardal sarısı ile uyumlu renkler dekorasyon
hardal sarısına uyan renkler
hardal sarısına uyan renkler
hardal sarısı ile uyumlu renkler koltuk
hardal sarısı ile uyumlu renkler koltuk
Hardal Sarısı Hangi Renklerle Uyumludur?
hardal sarısına giden renkler

Hardal sarısı ile uyumlu renkler konumuzu bitirdik sizde hardal sarısı ile aklınıza takılan bir konu varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Bu konuda hardal sarısına yakışan renkler hakkında bilgi verdik. Ayrıca hardal sarısı nasıl elde edilir detaylı bir şekilde yazı hazırlayacağız.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. Hardal sarisi icinde maviliklerde olan bir halım var ama ışığa göre sarının tonu acik ya da koyu olabiliyor. Ne renk koltuk önerirsiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz