Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Hardal Sarısı Koltuk Dekorasyonu 2021

Hardal Sarısı Koltuk Dekorasyonu 2021

Evinizde iddialı bir renk ile değişiklik istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Hardal rengi size açıklayarak ve buna uyumlu perde, kırlent, duvar rengi önerileri ile evinize yeni bir hava katmayı umuyoruz. Kış da yaklaşırken akla gelen renklerden olan hardal sarısı ile uyumlu dekorasyon önerileri sunuyoruz.

Sonbahar ve kışın gözde renklerinden olup insanda sakinlik ve sıcaklık duygusu uyandıran hardal sarısı, bu sene de son derece revaçta olmaya ve ev dekorasyonunda kullanılmaya devam ediyor. Bu renk bu kadar popüler olmuşken ve değişiklik isteyenlere tavsiyemiz evlerinde hardal sarısını kullanmalarıdır.

Hardal sarısı rengi, doğru renklerle kombinlendiği zaman eve tam bir sonbaharın sıcaklığı havasını veriyor. Evinize gelen misafirlere ve evde yaşayan ev halkına huzurlu bir atmosfer oluşturuyor. Ayrıca hardal sarısı renginin hafıza canlandırıcı bir etkisi olduğu da uzmanlarca söylenmektedir.

 Kış ve sonbahar aylarında evinizde bir değişiklik istiyorsanız belki evinize sıcaklık ve sakinlik katacak hardal sarısı bir koltuk takımı ile başlayabilirsiniz. Çoğu zaman iddialı bir renk gibi gözükse de aslında kombinlenmesi oldukça kolaydır. Ayrıca hardal sarısı birçok renkle kombinlenebildiğinden dolayı hiçbir zaman sizi sıkmayacak ve demode durmayacaktır.

Hardal sarısı bilinen en parlak renklerden biri olduğu için beyni uyandırıp enerji verir ve dikkat çekmenizde yardımcı olur. Bu şekilde evinize gelen misafirlerin hafızalarına kazınmanız kaçınılmaz olacaktır!


İşte hardal sarısıyla beraber en çok kullanılan ikililer:

Hardal sarısı ve bej tonları

Hardal sarısı ve sütlü kahve

Hardal sarısı ve gri

Hardal sarısı ve antrasit

Hardal sarısı ve koyu yeşil

Hardal sarısı ve bordo

Hardal sarısı ve lacivert

Hardal Sarısı Bir Koltuğa Hangi Renkler Uyumlu Olur?


Genellikle kullanılanlar bej, gri, antrasit ve lacivert tonlarıdır. Ancak biraz daha çarpıcı bir görünüm isteyenlere çikolata kahve ve bordoyu kullanmalarını tavsiye etmekteyiz. Hardal sarısının en çok yakıştığı ve tercih edildiği ikililer ise şu şekildedir:

Duvar Rengi

Klasik bir görünüm isteyenlere önerimiz bej tonlarında bir duvar boyası kullanmalarıdır. Bu şekilde uyumlu, sakin ve yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Son derece risksiz bir kullanım olduğundan bu iki rengi dekorasyonda kullanmaktan çekinmeyin deriz.

Kırlent Rengi

Hardal sarısı bir koltuk takımının üstüne en çok yakışacak kırlent renkleri kahverengi veya antrasit tonlarıdır. Son derece uyumlu ve havalı duracaklarında hiç şüphemiz yok!

Halı Rengi

Düz renk hardal koltuk takımınız ve kırlentleriniz varsa siyah beyaz çizgili bir halı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde hardal sarısı koltukların odaya verdiği sakinliği çizgili bir siyah beyaz bir halı ile canlandırabilirsiniz. Biraz daha zarif ve sakin bir görünüm isterseniz kırık beyaz ve peluş orta boy bir halıyı kullanabilirsiniz. Bu şekilde çok huzurlu bir ortam yakalayabilirsiniz. İddialı olmayı sevenlerdenseniz ise açık bir hardal sarısı koltuk takımı kullanıp bordo halıyla taçlandırabilirsiniz.

Perde Rengi

Hardal sarısı koltuk kombinleri ile iddialı renk bir halı kullandıysanız perdelerde de koyu ve iddialı bir renk kullanmamanızı tavsiye deriz. Beyaz, ince tül şeklinde perdeler evinize bir ferahlık katacaktır. Ancak halınızı sakin bir renk tercih ettiyseniz aynı rengin tonlarında bir perde kullanmanızı önerebiliriz. Aksi takdire evinizin biraz kafası karışık görünebilir.

Aksesuar Seçimi

Çok büyük aksesuarlar kullanmadığınız sürece hemen hemen her renk hardal sarısı koltuklarınızla uyumlu olacaktır. Ancak aksesuarın boyutu çok büyük ise daha sakin tonlar olan bej, gri hatta pudra rengi çok daha uyumlu olacaktır. Küçük aksesuar objelerinizde beyaz, koyu gri, antrasit hatta siyahı bile kullanabilirsiniz. Pembe, kırmızı, yeşil gibi tonları ise çok canlı ve göz alıcı olmamak şartıyla büyük olmana ve çok dikkat çekmeyen objelerinizle sadece farklılık katmak için kullanabilirsiniz.

Parke Seçimi

Parkeler evde en çok dikkat çeken unsurlardan biri olduğu için hardal rengi koltuk takımıyla kombinlenmesi için pek seçeneği yoktur. Eğer kahverengi parke tonları kullanırsanız evinize kasvetli bir hava vermesi kaçınılmaz olur ve oldukça da göz yorar. Çok açık gri tonları ve beyaz sizin için en uyumlu renk seçeneği olacaktır. Bu renklerden şaşmamanızı tavsiye ederiz.Ayrıca koyu hardal rengi için de bu detaylar geçerlidir.

Hardal Sarısı Koltuk Kombinleri

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz