Ana Sayfa Çocuk Odası Dekorasyonu İlgi Çekici Çocuk Odası Tavan Dekorasyonları

İlgi Çekici Çocuk Odası Tavan Dekorasyonları

İlgi Çekici Çocuk Odası Tavan Dekorasyonları 2021

Çocuk odası tavan dekoru ederken odanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sadece duvarlarla değil, birbirinden yaratıcı ve ilgi çekici tavan dekorasyonları ile sağlayabilirsiniz. Yazımızda bugün çocuk odası için size ilham verecek birbirinden ilgi çekici ve yaratıcı tavan dekorasyon örnekleri hazırladık..

Söz konusu çocuk odası dekorasyonu olunca çocukların ilgisini çekebilecek, aynı zamanda hayal gücünü geliştirecek tarzda uygulamalardan yararlanılmalıdır. Çocuk odası tavan dekorasyonları hem yaratıcı hemde eğlenceli tasarımları ile odaya hareket ve farklılık kazandırıyor. İşte ilham alabileceğiniz birbirinden güzel çocuk odası tavan dekorasyonları ve detayları..

İlgi Çekici Çocuk Odası Tavan Dekorasyonları

Dekoratif çocuk odası tavan dekorasyonları 2020
Dekoratif çocuk odası tavan dekorasyonları 2020

Şüphesiz ki bir çocuk odasına renk ve enerji katmak için başvurulabilecek bir çok farklı yol var. Genele baktığımızda odanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi duvar dekorasyonunun sağladığını görebiliyoruz. Fakat tavanda yapılabilecek yaratıcı bir tavan dekorasyonu ile mekana eğlenceli ve ilgi çekici bir konsept uygulamak oldukça zahmetsizdir.

Dekoratif tavanların çocuk odalarını daha eğlenceli ve yaratıcı bir temaya çevirdikleri kesin, canlı renkler, farklı temalar ve ilgi çekici aydınlatmalar.. Bu tarz dekoratif ve yaratıcı çocuk odası tavan modelleri çocukların odalarında geçirdiği zamanı daha keyifli ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Odanın duvarları ne kadar renkli ve hareketli olursa olsun, beyaz düz bir tavan bu hareketli duvarları gölgede bırakacaktır. Çocuk odası için seçilen mobilyalar, zemin ve duvar dekorasyonu kadar tavan dekorasyonu’da son derece önemli bir noktadır.

Eğer çocuk odası tavan dekorasyonu yapmak istiyorsanız size önerimiz İnternet üzerinde küçük bir araştırma ile dekoratif çocuk odası asma tavan modelleri yada 3 boyutlu gergi tavan dekorasyonu şeklinde aramalar yapabilirsiniz.

Önemli olan nokta tavanı daha hareketli, odaya enerji ve eğlence katacak bir görünüme kavuşturmaktır. Bu anlamda ister asma tavanları isterseniz 3 boyutlu gergi tavanları tercih edebilirsiniz. Alçıpan ile yapılan asma tavanların maliyeti gergi tavana göre daha yüksek olabilir. Gergi tavanlar hem fiyat olarak uygun, hemde binlerce farklı model seçeneğine sahiptir.

Yaratıcı Çocuk Odası Tavan Dekorasyonları

Kız çocuk odaları canlı renklerin yanı sıra pastel tonlar tercih edilebilir. Pembe, mor, eflatun, lavanta gibi renk tonlarını,  çiçek, kalp , prenses yada Hello Kitty içeren tasarımlar tavan dekorasyonu için son derece idealdir. Erkek çocuk odaları içinse daha çok futbol, araba yada uçaklı tasarımları tercih edebilirsiniz.

Odaya dahil edeceğiniz bu tarz bir tavan dekorasyonu için duvarda aynı konsepte sahip, duvar kağıtları, duvar çıkartmaları yada büyük posterler kullanarak genel bütünlük sağlayabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz