Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu İlham Alabileceğiniz Mutfak Dolabı Renk Önerileri

İlham Alabileceğiniz Mutfak Dolabı Renk Önerileri

Mutfak dekorasyonu aşamasında kararsız kalınan anlardan biri mutfak dolabı renk seçimi yapmaktır. Bu konu oldukça önemli çünkü bir mutfağa karakterini kazandıran mutfak dolaplarıdır ve dolap renkleri mutfağın atmosferini belirleyici bir unsurdur. Yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz mutfak dolabı renk önerileri bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Mutfak için dolap rengi seçmek bir hayli zordur, yüzlerce farklı renk arasından doğru seçimi yapmak için belli başlı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. işte yeni mutfak yaptırmayı düşünen yada mutfağını yenilemek isteyenlere ilham verecek 2020 mutfak dolabı renk önerileri ve 2020 mutfak dolap renkleri.

İlham Alabileceğiniz Mutfak Dolabı Renkleri 2020 2021

Yeni bir mutfak yaptırmak yada mutfağı yenilemek hem zahmetli hemde masraflı bir iştir. Bu açıdan mutfak dekorasyonu için ince eleyip sık dokumalı, mutfağın karakterini belirleyecek unsurları detayları ile analiz etmek gerekir. Özellikle mutfak dolabı rengi konusunda daha hassas ve seçici olmakta fayda var. Çünkü, mutfak dolabı için seçilen renkler mekanın atmosferini ve karakterini doğrudan etkiliyor.

Mutfağınız, renk seçimi konusu konusunda size ipuçları veriyor aslında, mutfağın büyüklüğü ve aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurarak seçenekleri daraltmak mümkün olacaktır. Mutfak dolabı rengi seçimi yapmadan önce mutfağınızın büyüklüğünü ve doğrudan aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Küçük mutfak için dolap rengi seçimleri

Küçük bir mutfağa sahipseniz koyu renk mutfak dolapları seçmek büyük bir yanlış olacaktır. Zaten küçük olan mutfak koyu renklerle olduğundan daha dar görünecektir. Eğer açık renk, örneğin beyaz yada krem rengi mutfak dolapları seçilirse mekan daha ferah hatta olduğundan daha ferah bir görünüm kazanacaktır. Açık renk mutfak dolapları küçük mutfaklar için en doğru renk seçimi olacaktır.

İlham Alabileceğiniz Mutfak Dolabı Renk Önerileri 2020
İlham Alabileceğiniz Mutfak Dolabı Renk Önerileri 2020

Peki büyük mutfaklar için açık renk mutfak dolapları uygun mu? Büyük bir mutfakta açık renk dolaplar mekanı olduğundan daha geniş gösterebilir, fakat sıcak bir ortam havasından uzaklaşabilir. Koyu renkler büyük mutfaklar için daha doğru bir seçim olacaktır. Örneğin beyaz yerine mine, vişne, gri tonları gibi şık ve dikkat çekici tonlar kullanılabilir.

Mutfağın Aldığı Işık Önemli

Yeterince ışık alamayan mutfaklar için koyu renk dolaplar yanlış seçimlerdir. Koyu renkler özellikle küçük odalarda ışığı emerler ve mekanın daha karanlık ve kasvetli görünmesine yol açarlar. Bu açıdan sadece küçük mutfaklarda değil tüm küçük oda dekorasyonları için açık tonlar seçilmelidir.

Büyük bir mutfağınız var ışık alamıyor, mutfağınızı daha ferah ve aydınlık gösterecek açık renkli parlak mutfak dolapları seçmeniz gerecektir. Büyük mutfaklarda açık renk dolapların soğuk bir etki yaratacağından bahsetmiştik, fakat hiç ışık alamayan bir mutfak için açık renkler kesinlikle kullanılmalıdır.

En Moda Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfak dolap rengi seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız ve önünüzde seçenekler bir hayli fazlaysa, mutfağınızın tarzına uygun renkler üzerinde yoğunlaşın. Örneğin son moda mutfak dolabı renkleri istiyorsanız daha çok parlak yüzeyli, beyaz, krem, vişne, gri vb renkleri değerlendirin. Diğer bir seçenekse tarzınıza uygun mutfak modelleri araştırıp, beğendiğiniz modeller arasından seçim yapmaktır. İnternet üzerinde küçük bir araştırma ile hayal ettiğiniz tarzda yüzlerce farklı mutfak modeli ile karşılaşacaksınız. Aralarından gözünüze en hoş gelen renkli mutfakları ayırın, bu tasarımların renkleri size ilham verebilir.

Eğer geleneksel tarzda bir mutfak yaptırıyorsanız kiraz, kestane yada koyu renk ahşap dolap renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkler klasik bir mutfak için sıcak ve uyumlu renklerdir. Hayalinizde İngiliz yada Fransız country tarzı bir mutfak dekorasyonu varsa size önerimiz hiç düşünmeden beyaz ahşap mutfak dolapları tercih edebilirsiniz.  Modern bir mutfak içinse parlak yüzeyli dolaplar doğru bir seçim olacaktır.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz mutfak dolabı renk önerilerini inceleyebilir, merak ettiğiniz tüm sorular için konu altından bize ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz tüm mutfak tiplerinden en yaygın olarak tercih edilen renktir.
Beyaz mutfaklar temiz, aydınlık ve ferah bir görünüme sahiptir.
Özellikle küçük mutfaklarda beyaz mutfak dolapları ile mekanı olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz.

Krem rengi mutfak dolapları

Mutfakta hem sıcak hemde şık bir atmosfer arayanlar için krem rengi mutfak dolapları ideal bir seçim olabilir.
Krem rengi dekorasyonda modası hiç geçmeyen renkler arasında gelir.
Krem rengi dolaplar ile hem klasik hemde sezonluk trendlere ayak uyduran bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mine Rengi Mutfak Dolapları 2020

Mine rengi, daha çok rahat ve ferah bir mutfak dekorasyonu arayanlar için ideal bir renktir.
Özellikle küçük mutfağa sahipseniz bu sakinleştirici rengi mutlaka denemenizi öneririz.

Vişne Rengi Mutfak Dolapları 2020

Büyük bir mutfağa sahipseniz ve mutfak dolaplarını belirgin şekilde öne çıkarmak istiyorsanız vişne rengi tercih edebilirsiniz.
Vişne rengi dolaplar özellikle modern mutfaklara çok yakışır. Parlak yüzeylerle mükemmel bir uyum sağlar.

Uçuk Sarı Mutfak Dolapları 2020

Uçuk sarı mutfak dolapları ile sade, temiz bir mutfak görünümüne sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bu renkler 2019 mutfak dolap renkleri, 2019 mutfak modelleri ve renkleri,mutfak dolabı renkleri kataloğu 2019,en kullanışlı mutfak dolabı renkleri

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz