Dekorasyon Blog Arama

İlham Kaynağı 15 Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu

Endüstriyel mutfak dekorasyon örnekleri 2020

İlham Kaynağı 15 Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu

Ferah ve estetik görünümleri ile görenleri hayran bırakan endüstriyel mutfaklar son bir kaç yıldır mutfak dekorasyon dünyasının yükselen trendleri arasındalar. Eski ve yeninin harmanlandığı bu çok özel mutfak tiplerinden hoşlananlar için galerimizde ilham kaynağı olacak birbirinden estetik 15 endüstriyel mutfak dekorasyonu derledik.

Sanayi tipi mutfaklar hem rahatlığı, hem estetik görünümleri ile dekorasyon sevenlerin büyük ilgisini çekiyor. Endüstriyel mutfaklar modern tasarımların yanı sıra, dekorasyona doğal ve sıcak bir tarz katan unsurları’da görmek mümkün. Yazımızda bugün endüstriyel dekorasyon tutkunlarına ilham vereceğini düşündüğümüz, hayranlık uyandıran 15 sanayi tipi mutfak dekorasyon örneğine yer veriyoruz.

İlham Kaynağı 15 Endüstriyel Mutfak Dekorasyonu

Sanayi tipi mutfakların en belirgin özellikleri arasında şüphesiz ki ferah ve estetik  görünümleri. Birbirinden özel modern mutfak dolapları, parlak metal detayları, duvara monte dekoratif ray sistemleri ve tuğla duvarları ile mükemmel bir uyuma ve görsele sahipler. Endüstriyel mutfakları diğer mutfaklardan ayıran bir diğer özellik ise, eski ve yeniyi bir arada harika şekilde barındırabiliyor olması. Yıpranmış, çatlak ve sıvasız duvarlar endüstriyel bir mutfak için asla bir eksi değildir, tam tersi bu unsurlar bu mutfakların doğal estetiğini yansıtan detaylardır.

Endüstriyel mutfak dekorasyon örnekleri 2020

Endüstriyel mutfak dekorasyon örnekleri 2020

[galeri_url]

Endüstriyel mutfaklar aynı zamanda ahşap dokular ile muhteşem bir uyuma sahiptir. Tasarımlarda öne çıkan metaller veya demir borular ahşap tasarımların sıcaklığı ile harika bir denge kurar. Hatta çoğu zaman ahşap ve metalin bir arada yer aldığı tasarımlar bu mutfak tipinde baş rol oyuncularıdır. Örneğin, yüksek tabureler, iskemleler veya banklar endüstriyel mutfakların karakterinde önemli rol oynayan tasarımlardır.

Endüstriyel mutfak dekorasyonu genellikle büyük ve açık mekanlarda daha estetik ve modern bir görünüme sahip olur. Ancak bu apartman tipi mutfaklara uygulanamaz anlamına gelmez. Metal, ahşap, ve tuğla detayların uygulanabileceği her mutfak endüstriyel estetikten payını düşeni mutlaka alacaktır. Nereye uygulandığı kadar nasıl uygulandığı’da endüstriyel mutfak dekorasyonu için önemli bir noktadır.

Endüstriyel mutfak renkleri

Sanayi tipi mutfak dekorasyonlarında bir çok farklı renkle karşılaşmanız mümkün olabilir. Ancak öne çıkan renkler genelde gri tonları, siyah ve koyu kahve tonlar, füme ve metalik renklerdir. Sanayi tipi bir mutfakta ilk bakışta size doğallığını ve estetiğini yansıtan unsurlar eskimiş tuğlalar, masif ahşap tezgahlar,  metal & ahşap raflar, ve  sanayi tipi mutfak araçlarıdır.

Endüstriyel mutfaklarda ahşap rengi mekana doğal ve sıcak bir hava kazandırır. Ahşap dokular dolaplarda, mutfak tezgahında, tabure ve iskemlelerde, mekan yeterince büyükse ahşap kirişlerle öne çıkar. Masif ahşap ve eskitme tuğla duvarlar endüstriyel mutfak dekorasyonu için olmazsa olmaz olmazlardan diyebiliriz. Bu noktada tuğla duvar yerine beton duvarlarda tercih edilebilir, gri duvarlar tuğlalar kadar sıcaklık vermeyebilir fakat dekorasyonun modern ve estetik tarzını bozmaz.

Hayalinizde bu tarz bir mutfak dekorasyonu varsa,  mümkün olduğunca masif ahşap metal ikilisini öne çıkarın. Bu ikiliyi mutfağın geneline uygulayın ve küçük detaylarda bronz, krom renkteki dekoratif aksesuarlar yada mutfak gereçleri ile tamamlayın. Arka fon olarak sıcak ve modern bir etki yaratacağından tuğla kaplı duvar dekorasyonu düşünebilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bakır Detaylı Işıltılı 10 Mutfak Dekorasyonu 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478