Dekorasyon Blog Arama

İlham Veren Siyah Mutfak Dekorasyonları

Siyah mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Siyah tonları mutfak dekorasyonu için pek alışıldık tonlar değildir, siyahın kasvetli ve karanlık bir atmosfer yaratacağı düşünülür. Çoğu zaman dekorasyonda kullanmaktan korktuğumuz bu güçlü renk ile mutfakta modern ve lüks bir görünüm ortaya çıkabilir. Bugün yazımızda ön yargıları kıracak birbirinden şık ve modern siyah mutfak dekorasyonları ve mutfakta siyah kullanımına dair ipuçları ve öneriler hazırladık..

Aydınlık, açık renkli mutfaklar günümüzde hala ilk tercihler arasında geliyor. Açık renkler ile risk almadan, klasik bir görünüm rahatça sağlanabiliyor. Söz konusu mutfakta siyah kullanımı olunca ön yargıdan ve alışılagelmiş bir stilden vazgeçmek hiç kolay değil. Ancak yazımızda bugün size siyah mutfakları sevdirecek harika mutfak modelleri ve dekorasyon önerileri seçtik.

İlham Veren Siyah Mutfak Dekorasyonları

Mutfakta siyah kullanmanın riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak siyah doğru şekilde dengelenirse ortaya çıkacak sonuçlar sizi oldukça şaşırtabilir. Gücünü her alanda rahatça ortaya koyan bu baskın rengi doğru şekilde dengelemek gerekir. Çoğu zaman zıtlıktan faydalanmak gerekebilir, bu durumda mutfağınızda iki ayrı rengi öne çıkararak siyahın keskinliğini dengelenebilir.

Siyah mutfak dekorasyon önerileri 2020

Siyah mutfak dekorasyon önerileri 2020

[galeri_url]

Diğer bir yöntem ise iki farklı siyah tonu kullanmaktır, örneğin mutfak dolaplarını siyah tercih ediyorsanız, dolap arkası duvarda mat siyah  kullanarak ton geçişleri sağlayabilirsiniz. Bu şekilde mutfağınızda daha lüks ve modern bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah kullanıp hiç risk almak istemiyorsanız özellikle mutfak dolaplarında siyah beyaz ikilisini tercih edebilirsiniz. Mutfağınıza hareket ve enerji katmak için beyaz tonları yerine siyahın yanında pembe tonları kullanabilirsiniz. Pembe mutfak dolapları mutfakta daha feminen bir stil yaratırken, mutfağın ihtiyaç duyduğu enerjiyi başarılı şekilde yansıtacaktır.

Siyah mutfak dolapları

Mutfağınızın aldığı ışık miktarı yeterince güçlü ise siyah mutfak dolapları tercih edebilirsiniz. Beyaz duvarlar ile son derece dengeli ve şık bir görsel ortaya çıkabilir. Mutfak dolaplarında kullanacağınız siyah tonu mutfağın atmosferinde belirleyici bir rol oynayacaktır.  Parlak yada mat siyahlar mutfağın büyüklüğü, tezgah cinsi, ve diğer mobilyalar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Siyah yer karoları

Büyük, geniş bir mutfak için siyah yer karoları mutfağın odak noktası haline gelebilir. Beyaz duvarlarla harika bir kontrast oluşacaktır. Mutfak dolaplarında parlak tonlar tercih ettiyseniz, siyah yer karosu modelleri seçerken özellikle parlak seramikler seçerek başarılı bir denge kurabilirsiniz.

Modern ve lüks bir hava yaratmak için mutfakta parlak yüzeylerden destek alınmalıdır. Örneğin, metalik renkte mutfak malzemeleri, cam mozaik döşemeleri, parlak bir mutfak tezgah malzemesi gibi..

Aksesuar seçimleri

Siyah bir mutfak dekorasyonu için mutfak dolapları yada duvarları siyah yapmak zorunda değilsiniz. Mutfakta kullanacağınız aydınlatmaları, masa ve sandalyeleri hatta küçük mutfak gereçleri seçerken tercihinizi siyahtan yana kullanabilirsiniz. Sadece aksesuarlar siyahın gücünü ve şıklığını rahatça ortaya çıkarabilir.

Hareket katan renkler

Mutfağınızda siyah kullandıktan ortaya çıkan atmosferden memnun kalmadıysanız yeni ve canlı bir renk tonunu mutfağa dahil edebilirsiniz. Siyah ile uyumlu renkler arasında özellikle kırmızı, mavi, turuncu, altın ve gümüş tonları tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bakır Detaylı Işıltılı 10 Mutfak Dekorasyonu 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478