Ana Sayfa Genel İlham Veren Siyah Mutfak Dekorasyonları

İlham Veren Siyah Mutfak Dekorasyonları

Siyah mutfak dekorasyonu için pek alışıldık tonlar değildir, siyahın kasvetli ve karanlık bir atmosfer yaratacağı düşünülür. Çoğu zaman dekorasyonda kullanmaktan korktuğumuz bu güçlü renk ile mutfakta modern ve lüks bir görünüm ortaya çıkabilir. Bugün yazımızda ön yargıları kıracak birbirinden şık ve modern siyah mutfak dekorasyonları ve mutfakta siyah kullanımına dair ipuçları ve öneriler hazırladık..

Aydınlık, açık renkli mutfaklar günümüzde hala ilk tercihler arasında geliyor. Açık renkler ile risk almadan, klasik bir görünüm rahatça sağlanabiliyor. Söz konusu mutfakta siyah kullanımı olunca ön yargıdan ve alışılagelmiş bir stilden vazgeçmek hiç kolay değil. Ancak yazımızda bugün size siyah mutfakları sevdirecek harika mutfak modelleri ve dekorasyon önerileri seçtik.

İlham Veren Siyah Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta siyah kullanmanın riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak siyah doğru şekilde dengelenirse ortaya çıkacak sonuçlar sizi oldukça şaşırtabilir. Gücünü her alanda rahatça ortaya koyan bu baskın rengi doğru şekilde dengelemek gerekir. Çoğu zaman zıtlıktan faydalanmak gerekebilir, bu durumda mutfağınızda iki ayrı rengi öne çıkararak siyahın keskinliğini dengelenebilir.

Siyah mutfak dekorasyon önerileri 2020
Siyah mutfak dekorasyon önerileri 2020

Diğer bir yöntem ise iki farklı siyah tonu kullanmaktır, örneğin mutfak dolaplarını siyah tercih ediyorsanız, dolap arkası duvarda mat siyah  kullanarak ton geçişleri sağlayabilirsiniz. Bu şekilde mutfağınızda daha lüks ve modern bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah kullanıp hiç risk almak istemiyorsanız özellikle mutfak dolaplarında siyah beyaz ikilisini tercih edebilirsiniz. Mutfağınıza hareket ve enerji katmak için beyaz tonları yerine siyahın yanında pembe tonları kullanabilirsiniz. Pembe mutfak dolapları mutfakta daha feminen bir stil yaratırken, mutfağın ihtiyaç duyduğu enerjiyi başarılı şekilde yansıtacaktır.

Siyah Mutfak Dolabı

Mutfağınızın aldığı ışık miktarı yeterince güçlü ise siyah beyaz mutfak dolabı tercih edebilirsiniz. Beyaz duvarlar ile son derece dengeli ve şık bir görsel ortaya çıkabilir. Siyah beyaz mutfak dolabı modelleri kullanacağınız siyah tonu mutfağın atmosferinde belirleyici bir rol oynayacaktır.  Parlak yada mat siyahlar mutfağın büyüklüğü, tezgah cinsi, ve diğer mobilyalar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Siyah Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri Fiyatları

Siyah ve beyaz mutfak dolap modellerinin fiyatları kalitesine göre değişmektedir. Mutfak dolabı kulpları siyah ayrıca satılmaktadır ve fiyatları uygundur.

Siyah Beyaz Mutfak

Büyük, geniş bir mutfak için siyah yer karoları mutfağın odak noktası haline gelebilir. Beyaz duvarlarla harika bir kontrast oluşacaktır. Mutfak dolaplarında parlak tonlar tercih ettiyseniz, siyah yer karosu modelleri seçerken özellikle parlak seramikler seçerek başarılı bir denge kurabilirsiniz.

Modern ve lüks bir hava yaratmak için mutfakta parlak yüzeylerden destek alınmalıdır. Örneğin, metalik renkte mutfak malzemeleri, cam mozaik döşemeleri, parlak bir mutfak tezgah malzemesi gibi..

Siyah Mutfak Masası ve Aksesuarlar

Siyah bir mutfak dekorasyonu için mutfak dolapları yada duvarları siyah yapmak zorunda değilsiniz. Mutfakta kullanacağınız aydınlatmaları, masa ve sandalyeleri hatta küçük mutfak gereçleri seçerken tercihinizi siyahtan yana kullanabilirsiniz. Sadece aksesuarlar siyahın gücünü ve şıklığını rahatça ortaya çıkarabilir.

Hareket katan renkler

Mutfağınızda siyah kullandıktan ortaya çıkan atmosferden memnun kalmadıysanız yeni ve canlı bir renk tonunu mutfağa dahil edebilirsiniz. Siyah ile uyumlu renkler arasında özellikle kırmızı, mavi, turuncu, altın ve gümüş tonları tercih edebilirsiniz.

Yeni Trend 2021 Siyah Mutfak Modelleri

Mutfakta siyah artık günümüzün yeni beyazı! 2019 için mutfak trendlerine bakarsanız, açık renkler yerine siyahın öne çıktığını rahatlıkla görebilirsiniz. Yıllar süren parlak mutfaklar trend veya hatta norm olduktan sonra, şimdi koyu tonlar öne çıkarılmaya başlandı. Sıcak metal tonları ve ahşabın kombinasyonu ile siyah mutfaklar bile çok rahat. Ancak havalı ve modern bir görünüm tercih ederseniz, beton ve paslanmaz çelik daha uygun malzemelerdir. En çok sevdiğimiz siyah mutfak gereçleri bir araya getirdik.

Modern mat siyah mutfak

Mutfaklar günlük hayatımızı kolaylaştırmak zorundadır. Bu nedenle, tasarıma ek olarak, bu nedenle işlev özellikle önemlidir. Mutfağın bölünmesi kısa mesafeler sağlar, yuvarlatılmış köşeler ağrılı çarpmalardan kaçınır. Mat siyah, sıcak ve sade bir atmosfer yaratan ılık ve siyah beyaz mutfak dekorasyonu ahşapla birleştirilmiştir.

Modern siyah mutfak modelleri 2020
Modern siyah mutfak modelleri 2020

Siyah ve beyaz

Siyah ve beyaz arasındaki karşıtlık bu mutfakta ilginç bir gerilim yaratıyor, diğer unsurlar bu iki karşıtlıkla çerçeveleniyor. Bu mutfak modern, ilginç ve davetkar.

Ferah ve davetkar

Siyah mutfak evyesi şık ve zarif görünüyor. Özellikle parlak cepheli bu kavisli model. Elbette, siyah mutfaklar kasvetli görünmeyeceklerinden emin olmalıdır. Büyük pencereler ve parlak ön cepheler bu mutfağı aydınlık ve sıcak, fakat aynı zamanda serin ve modern kılar.

Dinamik ve eğlenceli siyah mutfak

Bunun işe yarayacağını kim düşünebilirdi? Genç ve mutlu görünen siyah bir mutfak mı? Bu mutfak kırmızı retro koltuk, gök mavisi duvar ve renkli aksesuar kombinasyonu ile aşırı soğutulmamış. Siyah yemek çok farklı görünebilir.

Rustik tarz siyah mutfak

Burada heyecan verici bir proje oluşturuldu. Eski ve yeninin rustik mimari ile siyahtaki modern mutfağın birleşimi burada en güzel haliyle ortaya çıkıyor. Duvarlar katlanmış ve çatı açılmıştır. Rustik mimari korunmuştur, bu nedenle orijinal ahşap, oturma odasındaki şömine ve taşıyıcı duvarlar eskidir.Siyah ve ahşap dekorasyon buna örnek verilebilir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz