Dekorasyon Blog Arama

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

İp Dünyasının Kapıları Aralanıyor

Arkadaşlar ipler ile ilgili o kadar çok güzel ve farklı dizaynlar yapmışlar ki sormayın gitsin.Zaten siz sormadan ben size açıklayıp göstereyim.İnanın ben bile bu görsellerde kendimi kaybettim.Bu kadar hoş şeyler ile karşılaşacağımı tahmin bile edemezdim.İp dizaynları bakımından çok farklı fikirler ile bu yazımızda sizlerin beğenisine ve el becerisine dokunup geliştirmeye çalışacağız.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Yukarıdaki görselde kola ve iplerden elde edilen sıralı aydınlatmanın güzelliğini görüyorsunuz.İplerden sıralı aydınlatma elde edilmiş.Düşünsenenize evinizde salonunuzun çapraz bir köşesinde mobilya gurubunuza uygun bir tasarımla baştan aşağı bu şekilde bir aydınlatma olduğunu

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

İp ile dizaynın nasıl yapıldığını anlatan bir görseli paylaşmak istedim.Balonu,normal topu yada deniz topunu alttan ve üstten küçük tabak yardımı ile silinmeyen kalemde çember şeklinde çizdikten sonra yukarıdaki sıralamayı takip ederseniz istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.Çembere aldığınız dairelere ip sarmayın.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

İpler ile ilgili dizayn da süsleme olarak şekillendirilmiş.Renkli ipler aracılığıyla renkli bir hava verilmeye çalışılmış.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Başta da belirttiğim üzere ip dizaynlarında harika işler yapılmış.Bu görselimizde de dantellerden avize büyük köşe abajurlar imal edilmiş.Çok akıllıca bir çalışma olarak hem göze hem gönle hitap ediyor.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Annanelerimizden kalma,annemizden kalma ya da gençken çeyiz kurup da kullanmayan sevgili takipçiler üstteki aydınlatma harika görünmüyor mu?Hiç bir şey kullanılmamış başka.Sadece dantelleriniz,kola ve ampul kullanıldı.Dantelden avize yapımı oldukça basit ve inanın ellerinizdeki dantelleri tam da kullanma zamanının geldiğini söyleyeyim.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Dantelden cam önü aydınlatma imali yapmışlar bu görselde de.Sizce de güzel durmuyor mu?Odalarımızın ya da salon aynalarınızın önlerine konulması ile çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

İplerden paspas yapımını da düşünmüşler ve gayet iyi sonuç elde edilmiş.Hollerde,dağ evlerinin kapı önlerinde,banyolarda,mutfak ve odalarımızda dizayna uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Yukarıdaki görselin dizaynı çok farklı yapıldığı için kısaca değineyim.Araba lastiklerinden ipleri kullanarak masa yapımı elde edilmiş.Lastikten masa yapımında renkli ipler de kullanabilir istediğiniz yere göre dizayn edebilirsiniz.Bunun dışında lastiklerden taburede üretebilirsiniz.

İpleri kullanarak küpeler de dizayn edebilirsiniz.İplerin yardımı ile her şeyi dizayn edebilirsiniz.Koltuklar yapabilir,sallanan sandalyelerini baştan dizayn edebilir,küpeler yapabilir,mumluklar,rüzgar güller vb. aklınıza gelen her şeyi imal edebilirsiniz.

İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları

Son olarak iplerden çanta yapımını da sizlerin beğenisine sundum.Bu Paylaşımlardan yararlanarak inşallah sizlerde güzel şeyler dizayn edebilir ve evlerinizi şenlendirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan En İlginç On Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478