Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu Kafe Bahçe Düzenleme Örnekleri

Kafe Bahçe Düzenleme Örnekleri

Kafe açmak isteyenler bahçenin geniş olmasına dikkat edin. Kafeniz için harika dizayn edilebilecek ortamlar hazırlayabilirsiniz. Farklı konseptler için harika bir alan olabilir. Müşterilerin kendini daha rahat hissedebileceği, açık hava en iyisidir.

Kafe Bahçe Tasarımında Neye Dikkat Edilmelidir?

Bahçe tasarımında dikkat edilmesi gereken kalabalık eşyalarla donatmak yerine sade ve az eşya ile fazla müşteri çekmeye çalışmaktır. Bahçenin üstü her hava koşullarına göre ayarlanmalıdır. Bu yüzden ayarlanabilir şekilde dizayn edilmelidir. Bahçenin bitkilerine de dikkat edilmeli bakımı iyi yapılmalıdır.

Kafe Bahçesinde Neler Kullanılabilir?

Mekan seçerken denize kıyısı olan bir şehirdeyseniz denize kıyısı olan mekanlar seçmeye özen gösterin. Manzara açısından ve müşteri çekme kapasitesinin artacağından önemsemelisiniz. Bahçede kullanılabilecekler arasında salıncak, armutlar, koltuklar, sandalyeler, masalar ve oyun konsolları gibi şeyler bulundurabilirsiniz.

Kafe Bahçe Düzenlemesinde Aydınlatmalar Nasıl Olmalıdır?

Nasıl bir mekan oluşturmak istediğinizi seçmelisiniz ilk önce. Loş bir ortam, romantik bir hava, aydınlık bir ortam gibi tercihinizi belirleyip ışıklandırmayı ona göre yapmalısınız. Işıklandırmasının hoş olmadığı mekanlar basık hissettirebilir. İnsanları mekandan uzaklaştırabilir.

Bahçe düzeninin karmaşık olmamasına dikkat etmelisiniz. Gelen müşterilerin çocuklarını da göz önüne almayı unutmayın. Ses sisteminin yerlerini iyi belirleyin ki bahçenin her tarafına sesin ulaştığına emin olun.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz