Dekorasyon Blog Arama

Kafe Bahçe Düzenleme Örnekleri

Kafe açmak isteyenler bahçenin geniş olmasına dikkat edin. Kafeniz için harika dizayn edilebilecek ortamlar hazırlayabilirsiniz. Farklı konseptler için harika bir alan olabilir. Müşterilerin kendini daha rahat hissedebileceği, açık hava en iyisidir.

Kafe Bahçe Düzenlemesi

Kafe Bahçe Tasarımında Neye Dikkat Edilmelidir?

Bahçe tasarımında dikkat edilmesi gereken kalabalık eşyalarla donatmak yerine sade ve az eşya ile fazla müşteri çekmeye çalışmaktır. Bahçenin üstü her hava koşullarına göre ayarlanmalıdır. Bu yüzden ayarlanabilir şekilde dizayn edilmelidir. Bahçenin bitkilerine de dikkat edilmeli bakımı iyi yapılmalıdır.

Kafe Bahçe Düzenlemesi
Kafe Bahçe Düzenlemesi

Kafe Bahçesinde Neler Kullanılabilir?

Mekan seçerken denize kıyısı olan bir şehirdeyseniz denize kıyısı olan mekanlar seçmeye özen gösterin. Manzara açısından ve müşteri çekme kapasitesinin artacağından önemsemelisiniz. Bahçede kullanılabilecekler arasında salıncak, armutlar, koltuklar, sandalyeler, masalar ve oyun konsolları gibi şeyler bulundurabilirsiniz.

Kafe Bahçe Düzenlemesi
Kafe Bahçe Düzenlemeleri
Kafe Bahçe Düzenlemeleri

Kafe Bahçe Düzenlemesinde Aydınlatmalar Nasıl Olmalıdır?

Nasıl bir mekan oluşturmak istediğinizi seçmelisiniz ilk önce. Loş bir ortam, romantik bir hava, aydınlık bir ortam gibi tercihinizi belirleyip ışıklandırmayı ona göre yapmalısınız. Işıklandırmasının hoş olmadığı mekanlar basık hissettirebilir. İnsanları mekandan uzaklaştırabilir.

Kafe Bahçe Düzenlemeleri
Kafe Bahçe Düzenlemeleri
Kafe Bahçe Düzenlemeleri
Kafe Bahçe Düzenlemeleri

Bahçe düzeninin karmaşık olmamasına dikkat etmelisiniz. Gelen müşterilerin çocuklarını da göz önüne almayı unutmayın. Ses sisteminin yerlerini iyi belirleyin ki bahçenin her tarafına sesin ulaştığına emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Ahşap Dükkan Dekorasyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478