Ana Sayfa Yatak Odası Kahverengi Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Kahverengi Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Kahverengi ve tonları yatak odasında genellikle mobilyalarda öne çıkan renklerdir. Kahverenginin bir çok farklı tonu vardır ve bu tonlar mekanda sıcak ve şık bir etki yaratabileceği gibi sıkıcı ve karanlık bir atmosferde yaratabilir. Yazımızda bugün kahverengi yatak odası dekorasyonu ve kahverengi yatak odası hakkında detaylara yer veriyoruz.

Kahverengi yatak odası takımları günümüzde hala oldukça popülerler, ancak özellikle zemin ve duvar için yapılan yanlış renk tercihleri kahverengiyi sıkıcı ve karanlık bir renkmiş gibi gösterebiliyor. Oysa doğru renkler ile yatak odasında kahverengi ile zarif, sıcak ve huzurlu bir ortam yaratmak mümkün. İşte size ilham vereceğini düşündüğümüz kahverengi yatak odası dekorasyonu ve detayları..

Kahverengi Yatak Odası Dekorasyonu

Kahverengi geçmişten günümüze iç mekanların olmazsa olmaz renklerinden bir tanesi. Bu rengin en önemli özelliği neredeyse diğer tüm renklerle uyumlu olması. Bu açıdan bakıldığında aslında kahverenginin öne çıktığı bir odada renk kullanımı daha rahat ve bol seçenekli olacaktır. Peki krem kahve yatak odası dekorasyonu için önemli noktalar neler, duvar ve zemin renk seçimi nasıl yapılmalı işte  detaylar..

Kahverengi yatak odası dekorasyon fikirleri 2020
Kahverengi yatak odası dekorasyon fikirleri 2020

Kahverengi yatak odası takımı ile yatak odanızı dekore etmek istiyorsanız mutlaka açık renk duvar boyaları tercih etmelisiniz. Beyaz ilk akla gelen duvar rengi ancak açık gri yada açık bej gibi tonlarda kahverengiye çok yakışır. Zemin için ise mobilyalardaki kahvenin açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Yada büyük halı kullanmayı düşünüyorsanız yine açık renk özellikle bej rengi bir halı kahverengi yatak odası dekorasyonu için şık ve uyumlu bir seçim olacaktır.

Neden bej bir halı? Bej rengi halılar kahverenginin ağırlıkta olduğu bir odayı olduğundan daha geniş gösterecektir, ayrıca renk katacak, daha dengeli uyumlu bir görsel ortaya çıkaracaktır.

Çoğu zaman kahverengiyi tamamlamak için yatak odasında açık renk perdeler tercih edilir. Eğer böyle bir seçim yapacaksanız seçeceğiniz perde modelinin güneş ışığını sızdırmaz özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için özellikle yatak odası için üretilmiş özel perdelerde açık renk kumaşları tercih edebilirsiniz. Beyaz yada açık tonlarda perdeler odaya aydınlık katacaktır.

Kahverengi yanına yakışan renkler ?

Eğer kahverenginin odada soğuk ve sıkıcı bir atmosfer oluşturduğunu düşünüyorsanız, odaya hareket katacak farklı renkleri mekana dahil etmelisiniz. Sevdiğiniz renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz çünkü hemen her renk kahverengi ile uyumlu duracaktır.Kahverengi beyaz yatak odası dekorasyonu buna bir örnektir.

Örneğin mavi tonlarını yatağınızda kullanabilirsiniz. Turkuaz yada bebe mavisi yada cam göbeği gibi renklere sahip yatak örtüsü yada yastıklar yatak odasının enerjisini rahatça yükseltecektir. Özellikle mavi ve yeşil tonlarını yatak odasına dahil ederseniz daha doğal ve huzurlu bir atmosfer ile karşılaşırsınız.

Özellikle yatak, odanın odak noktasıdır, seçeceğiniz canlı renklerdeki yatak örtüsü yada yastıklar yatak odasının enerjisini ve şıklığını büyük ölçüde etkileyecektir. Yatak yanlarında komodin kullanıyorsanız altın sarısı, turuncu yada bakır tonlarında aydınlatmalar ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Şık ve rahat bir yatak odası görünümü için..

Kahverengi yatak odasi kombini yaparken küçük dahi olsa nötr renkler kullanarak kahverengi ile son derece uyumlu, modern ve ferah bir stil oluşturabilirsiniz. Örneğin, krem, vizon, bej ve gri gibi tonlar yatak odanızda daha ferah ve çağdaş bir görünüm yatabilir. Ayrıca bu tonlar ile daha düzenli ve temiz bir dekorasyon görünümü ortaya çıkacaktır.

Tabi ki bu renkler görsel açıdan istediğiniz hareketi ve enerjiyi yansıtmayabilir, bu durumda öne çıkan tekstil ürünlerinde sıcak renkleri kullanmaktan asla çekinmeyin, örneğin bal rengi perdeler, turuncu yatak örtüleri yada mavi yastıklar gibi..

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz