Ana Sayfa Ev Aksesuarları Kalorifer Peteği Kaplama

Kalorifer Peteği Kaplama

Kalorifer peteklerinin evlerimizde görünüm itibariyle pek hoş durmamaktadır.Bunları dekoratif kapmalar ile harika bir görünüm elde etmeniz mümkün.Bunlara uygun olarak çok hoş dizaynlar yapılmaktadır.Bilmeyenleriniz için sizlere yepyeni bir tasarım olarak sunuyoruz.Bilenler içinse de tercih etmeleri için güzel tasarımlar paylaşacağız.Bu alanı da atlamayalım ve sizlere hemen yardımcı olalım.Diğer paylaşacağım konuda da sizlere dekoratif petekleri sunacağız.

Kalorifer Peteği Kaplamaları

Kalorifer Peteği Kaplamalarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mobilyalarımıza uygun olmasına ve kullanım bakımından sizlere zorluk çıkarmamak açısından açıp kapama yerlerinde dışarıdan bir alan boşluk bırakılmasına dikkat edin.Temizleme yerinden de aynı boşluğun kalmasına özen göstermelisiniz.Bunlara dikkat etmezseniz yaz aylarına girdiğiniz zaman petekleri açıp kapatmada sıkıntı yaşarsınız.Bunun dışında da petekleri temizleme sırasında da sıkıntı çekersiniz.

Kalorifer Peteği Kaplamaları
Kalorifer Peteği Kaplamaları

Kalorifer Peteği Kaplamaları Isıyı Keser Mİ?

Petekleri komple kapatmamalısınız. Modellerde gördüğünüz gibi tasarım açısından hem şık dururken hem de ısı geçişlerini sağlayacak aralıkları bulunmaktadır.Bu ısıyı düşürmez ve ısı kaybına neden olmaz.Sizlere sadece görünüş açısından hoş görüntüler sunar.

Görüldüğü üzere ayna kesimli bölmeler oluşturarak evlerinize hem derinlik katarken,peteklerin o kötü görüntüsünden kurtulmuş olursunuz.Görünüş açısından da çok hoş durmaktadır.Sizleri rahatsız eden bu görüntüden estetik şekiller kullanarak kurtulmanızı amaçlıyoruz.

Kalorifer Peteği Kaplamaları

Bunların dışında çok başarılı çalışmaların içerisinde üstünü kitaplık ya da holdeki peteklerin bölümünü ayakkabılık olarak dizayn edenler bulunmaktadır.Ortamınıza ve evinizin kullanım tasarımlarına göre tasarım yaptırabilirsiniz.Bu şekilde ev içi mobilyalarınız ile tam bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kalorifer Peteği Kaplamaları

Hastahanelerde petekleri genellikle petek kaplama ile kapatarak kötü görüntüyü kaplıyorlar.Oralarda oda ısılarında belli bir düşüş yaşamadıklarını sizlerde görüyorsunuz.Her ne şekilde dizayn ettirmek istiyorsanız firmalar sizin taleplerinize göre dizayn edebiliyorlar.Sizler bulacağınız bu firmaları sadece alanında başarılı olanları seçmeye bakmalısınız.

Kalorifer Peteği Kaplamaları
Kalorifer Peteği Kaplamaları

Sizlere kitaplık olarak dizayn edildiklerinden bahsetmiştim.Yukarıda örneklerini görmektesiniz.Bu şekilde odalarınızda kullanım alanlarını daha çok değerlendirme şansı yakalamış oluyorsunuz.Çocuk odalarında petek yüzünden kitaplık yerleştiremediğiniz için sıkıntı çekerseniz bu fikir tam sizlerin işine yarayarak bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Yukarıda da bahsetmiştim açıp kapama yerlerine ve boşaltım alanlarına dikkat etmelisiniz diye.Burada sizlere tam anlamıyla neye dikkat etmelisiniz diye bir görsel sunarak bunu tam anlamıyla göstermek istedim.

Kalorifer Peteği Kaplamaları
Kalorifer Peteği Kaplamaları

Sizler petek kaplama konusunda hangi tercihleri yaparsınız bilmiyorum.Ancak bu fikir ve duruş şekilleri çok asil durmaktadır.Bizler sizlerin her alanda değişim yapıldığını ve en yenilerini sizlere sunmaya çalışarak sizlerinde bunlardan faydalanmasını umuyoruz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz