Dekorasyon Blog Arama

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu & Önerileri

Uyumu tartışılmaz olan renkler arasında kırmızı ve beyaz ikilisi mutfak dekorasyonu içinde harika bir seçim olabilir. Bilindiği gibi günümüzde hala beyaz mutfak kullanımı oldukça popüler, fakat bir zaman sonra beyaz renkler mutfakta bir boşluk etkisi yaratabilir. Bu noktada mutfağa hareket ve enerji katmak için kırmızıyı mutfağa dahil etmeyi düşünebilirsiniz. Yazımızın devamında kırmızı ve beyazın muhteşem uyumunu yansıtan mutfak modelleri ve size ilham vereceğini düşündüğümüz kırmızı beyaz mutfak dekorasyon önerileri bulabilirsiniz.

Cesur ve dikkat çeken renkler arasında yer alan kırmızıyı mutfağa dahil ederken dikkat etmek gerekir. Kırmızı baskın bir renktir ve mekanda kolayca odak noktası haline gelebilir. Bu noktada kırmızı mutfak dahil evin her alanında dengeli kullanılmalıdır. Diğer yandan kırmızı kullanırken mekanın aldığı ışık ve büyüklüğü muhakkak göz önünde tutulmalıdır. Galerimizde mutfakta kırmızı kullanımı hakkında ilham alabileceğiniz harika mutfak dekorasyon örnekleri sizleri bekliyor.

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı beyaz bir mutfak düşünüldüğünde ilk akla gelen kırmızı mutfak dolaplarıdır, fakat mutfakta kırmızının etkisinden yararlanmak için bir çok farklı ve şık seçenek bulunuyor. Kırmızı dolaplar modern ve geleneksel tarz mutfaklarda karşımıza çıkıyor, fakat günümüzde hala bir çok insan için riskli bir seçim olarak düşünülüyor. Diğer yandan kırmızı mutfak dolapları yada kırmızı renk duvarlar mutfağı daha küçük gösterebilir. Bu noktada kırmızıyı daha dengeli şekilde dekorasyona yaymanın yolları var, örneğin aksesuar kullanımı ile.

Açık renklerin hüküm sürdüğü mutfaklarda kırmızı en küçük detayda dahi dikkatleri üzerinde toplayacaktır. Bu açıdan bakarsak kırmızıyı küçük mutfak aletlerinde yada dekoratif mutfak aksesuarları ile dekorasyona dahil etmek çok daha risksiz bir seçenek olacaktır. İşte kırmızı beyaz mutfak dekorasyon fikirleri.

Tek bir duvarı kırmızıya boyayın

Kırmızı beyaz mutfak dekorasyon fikirleri

Kırmızı beyaz mutfak dekorasyon fikirleri

Kırmızıyı duvar rengi olarak kullanmayı düşünüyorsanız tüm duvarlar yerine tek bir duvarı istediğiniz tonda bir kırmızıya boyamayı düşünebilirsiniz. Fakat diğer duvarların açık renkte olması mutfakta daha dengeli ve şık bir görünüm oluşturacaktır. Diğer bir seçenek ise tek bir duvarı içinde mutfağın tarzına uyum sağlayan kırmızı desenler içeren dekoratif bir duvar kağıdı ile kaplamak. Bu seçenek hem çok hesaplı hemde mutfakta büyük bir değişim için idealdir.

Dekoratif masa ve sandalyeler

Kırmızı bar tabureleri

Kırmızı bar tabureleri

Mutfağa kırmızıyı en rahat ve risksiz dahil etmenin yollarından biri de dekoratif bir masa ve sandalye seçimidir. Kırmızı sandalyeler yada kırmızı bir masa mutfağa gereken enerjiyi rahatlıkla verebilir. İkili renk seçimleri yapabilirsiniz, örneğin beyaz masa, kırmızı sandalyeler gibi. Yada kırmızı desenlere sahip şık bir masa örtüsü ile beyaz, krem, açık gri sandalyeler kullanılabilir.

Kırmızı modern sandalyeler

Kırmızı modern sandalyeler

Tezgah arası fayans seçimi

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu

İster klasik ister modern her tarz mutfakta kırmızıyı en şık ve kalıcı şekilde öne çıkarmanın yolu kırmızı tonlarda fayans seçimi yapmaktır. Tezgah arası bölüm mutfağın en dikkat çeken bölümlerinden biridir, bu alana stil katmak için renkli fayans modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer mevcut fayans renginiz beyaz yada açık tonlarda ise bir çok yapı markette bulabileceğiniz renkli fayans çıkartmaları kullanarak bu alana hareket katabilirsiniz.

Kırmızı beyaz mutfak dekorasyon önerileri

Kırmızı beyaz mutfak dekorasyon önerileri

Aydınlatma ve aksesuarlar

Kırmızı beyaz mutfak aksesuarları

Kırmızı beyaz mutfak aksesuarları

Mutfağınızın görünümünden sıkılmaya başladıysanız ve küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar yaratmak istiyorsanız mutfakta aydınlatma ve aksesuarlara yönelebilirsiniz. Örneğin kırmızı renkli dekoratif sarkıtlar, duvar aplikleri, hatta mutfak dolapları için kırmızı şerit LED aydınlatmaları deneyebilirsiniz. Aksesuar yönünde ise önünüzde sınırsız seçenekler var, dekoratif tablolar, vazolar, mutfak araş gereçleri vb..  Hatta bu tarz aksesuarları seçerken bebe mavisi, pastel yeşil gibi renkleri de dahil ederek retro tarzı sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Halı & Kilim & Perde

Kırmızı mutfak halısı

Kırmızı mutfak halısı

Mutfakta kırmızı beyaz bir stil oluşturmak için sıraladığımız seçeneklerin dışında en hesaplı ve etkili bir diğer yol ise mutfak halı, kilim yada mutfak perdelerini yenilemek olabilir. Kırmızı desenler içeren şık bir halı yada perde mutfağınızın havasını bir anda değiştirebilir.

[benzer-post id=”759″]

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu & Önerileri

  • Kırmızı ve beyaz ikilisinin yanına sadece ahşap bir masa yada sandalye seçimi yapabilirsiniz. Özellikle beyazın soğukluğunu ortadan kaldırmak için ahşap sıcaklığını kullanabilirsiniz. Ayrıca hasırdan tasarlanan ürünlerde kırmızı beyaz mutfaklara çok yakışır.
  • Kırmızı beyaz bir mutfakta duvar rengi olarak bej rengi, gri, krem ve fildişi gibi renkler tercih edebilirsiniz.
  • Hem modern hemde klasik mutfaklarda kırmızı beyaz uyumuna siyah ve metalik renkleri dengeli şekilde dahil edebilirsiniz. Özellikle kontrast oluşturmak isteyenler aksesuardan tekstile kadar mutfağa siyah tonları dahil edebilir.
  • Modern tarz mutfaklarda kırmızı ve beyaza uyum sağlayan gri tonlar kullanılabilir. Grinin parlak metalik tonları ile daha çarpıcı sonuçlar elde edilebilir. Çelik ve krom gibi malzemeler, aksesuarlar aynı zamanda endüstriyel bir tarz içinde etkilidir.
  • Mutfak perde seçimlerinizi sadece kırmızı beyaz ikilisinden yapabileceğiniz gibi bambu, hasır gibi dokularda kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478