Dekorasyon Blog Arama

Kırmızı Mutfaklar ve Dekorasyon Önerileri

Kırmızı mutfaklar ve dekorasyon önerileri 2020

Kırmızı renk sevgiyi ve tutkuyu simgeleyen bir renk, ancak söz konusu dekorasyon olunca kırmızının oldukça baskın ve güçlü bir etkisi var. Bu noktada dekorasyon uzmanları yaşam alanlarında kırmızının minimum ve mümkün olduğu kadar dengeli kullanılması gerektiğinin altını çiziyorlar. Peki mutfakta kırmızı nasıl kullanılmalı? Söz konusu mutfak gibi düşük metrekareli alanlar olunca cesur ve iddialı baskın renklerden genelde uzak durulur. Fakat kırmızı mutfak için ideal bir renk olabilir çünkü iştah açıcı bir etkiye sahip.

Kırmızı Mutfaklar ve Dekorasyon Önerileri

Kırmızının iştah açıcı özelliği uzun yıllardır bilinen bir gerçek, öyle dünyaca ünlü bir çok fast food firması logo ve reklam tabelalarında kırmızıyı öne çıkartıyor. Kırmızı mutfaklar , bireysellik ve yaratıcılığı ifade eden ve görenleri  davetkar etkisiyle hemen etkileyebilecek güce sahiptir. Yazımızda yer verdiğimiz kırmızı mutfaklar size mutfağınız için ilham verebilecek güzelliğe sahipler.

Kırmızı da klasik olabilir

Kırmızı mutfaklar her zaman modern, minimalist ve minimalist parlak bir görünüme sahip olmak zorunda değildir. Daha klasik modeller ve romantik kır mutfakları bile, rengin farklı tonları ile canlandırıcı ve çok özel bir dokunuş elde ediyor.

Kırmızı mutfaklar ve dekorasyon önerileri 2020

Kırmızı mutfaklar ve dekorasyon önerileri 2020

[galeri_url]

Mutfağa renk getirmek isteyen, ancak parlak kırmızı kullanmaktan çekinenler kırmızının daha mat ve daha koyu tonlarına yönelebilir. Bu şekilde risk almadan kırmızının dayanılmaz çekiciliği ile mutfağa hareket ve enerji katabilirler.

Kırmızı cephe

Mutfakta kırmızıyı öne çıkarmak için biraz cesarete ihtiyacınız olabilir, özellikle bu parlak bir kırmızı ise. Ancak kırmızıyı ahşap ve metal detaylar ile bir araya getirerek hiç risk almadan dengeli ve modern bir görünüm elde etme şansınız bir hayli yüksek. Aynı zamanda mutfak dolaplarının bir kısmında beyazı öne çıkarırsanız daha uyumlu ve her açıdan şık bir stil ortaya çıkacaktır.

Kırmızı aksan

Kırmızıyı mutfağa dahil etmek için en zahmetsiz yöntemlerden biri aksan eklemektir. Bu noktada önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor fakat, çarpıcı parlak bir kırmızıyı tezgah arkası bölümde kullanırsanız mutfağınıza inanılmaz bir enerji takviyesi yapabilirsiniz.

Kırmızı ve uyumlu renkler

Bununla birlikte, kırmızı sadece beyazla değil aynı zamanda gri veya kahverengi gibi diğer birçok mutfak rengiyle eşleşebilir. Bu noktada mutfağınızda apacağınız kontrastlarla bu alanı daha cazibeli ve özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478