Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu Kırmızı Mutfaklar ve Dekorasyon Önerileri

Kırmızı Mutfaklar ve Dekorasyon Önerileri

Kırmızı renk sevgiyi ve tutkuyu simgeleyen bir renk, ancak söz konusu dekorasyon olunca kırmızının oldukça baskın ve güçlü bir etkisi var. Bu noktada dekorasyon uzmanları yaşam alanlarında kırmızının minimum ve mümkün olduğu kadar dengeli kullanılması gerektiğinin altını çiziyorlar. Peki mutfakta kırmızı nasıl kullanılmalı? Söz konusu mutfak gibi düşük metrekareli alanlar olunca cesur ve iddialı baskın renklerden genelde uzak durulur. Fakat kırmızı mutfak için ideal bir renk olabilir çünkü iştah açıcı bir etkiye sahip.

Kırmızı Mutfaklar ve Dekorasyon Önerileri

Kırmızının iştah açıcı özelliği uzun yıllardır bilinen bir gerçek, öyle dünyaca ünlü bir çok fast food firması logo ve reklam tabelalarında kırmızıyı öne çıkartıyor. Kırmızı mutfaklar , bireysellik ve yaratıcılığı ifade eden ve görenleri  davetkar etkisiyle hemen etkileyebilecek güce sahiptir. Yazımızda yer verdiğimiz kırmızı mutfaklar size mutfağınız için ilham verebilecek güzelliğe sahipler.

Kırmızı da klasik olabilir

Kırmızı mutfak halısı her zaman modern, minimalist ve minimalist parlak bir görünüme sahip olmak zorunda değildir. Daha klasik modeller ve romantik kır mutfakları bile, rengin farklı tonları ile canlandırıcı ve çok özel bir dokunuş elde ediyor.

kırmızı renk mutfak dolapları
kırmızı renk mutfak dolapları

Mutfağa renk getirmek isteyen, ancak parlak kırmızı kullanmaktan çekinenler kırmızının daha mat ve daha koyu tonlarına yönelebilir. Bu şekilde risk almadan kırmızının dayanılmaz çekiciliği ile mutfağa hareket ve enerji katabilirler.

Kırmızı cephe

Mutfakta kırmızıyı öne çıkarmak için biraz cesarete ihtiyacınız olabilir, özellikle bu parlak bir kırmızı ise. Ancak kırmızıyı ahşap ve metal detaylar ile bir araya getirerek hiç risk almadan dengeli ve modern bir görünüm elde etme şansınız bir hayli yüksek. Aynı zamanda kırmızı mutfak dolabı bir kısmında beyazı öne çıkarırsanız daha uyumlu ve her açıdan şık bir stil ortaya çıkacaktır.

Kırmızı Mutfak Halısı

Kırmızıyı mutfağa dahil etmek için en zahmetsiz yöntemlerden biri aksan eklemektir. Bu noktada önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor fakat, çarpıcı parlak bir kırmızıyı tezgah arkası bölümde kullanırsanız mutfağınıza inanılmaz bir enerji takviyesi yapabilirsiniz.

Kırmızı ve uyumlu renkler

Bununla birlikte, kırmızı sadece beyazla değil aynı zamanda gri veya kahverengi gibi diğer birçok mutfak rengiyle eşleşebilir. Bu noktada mutfağınızda apacağınız kontrastlarla bu alanı daha cazibeli ve özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kırmızı beyaz mutfak dolabı ve diğer konular için yorum yazabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz