Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Kolay Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kolay Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Evlerimiz de aynı bizler gibi devamlı değişmektedir. Kolay dekorasyon fikirleri üzerine yapacağımız değişiklikler sayesinde yaşam kalitemizi arttırabilir, monotonluktan kurtulabilir ve evimizin daha şık ve daha sıcak görünmesini sağlayabiliriz. Tıpkı modada olduğu gibi, tasarım ve dekorasyon alanlarında da sürekli yeni trendler ortaya çıkmaktadır. Elbette sürekli değişen trendlere uyum sağlayabilmek için bütün mobilyaları ve evin dizaynını da sürekli değiştirmemiz gerekmiyor. Zaten dekorasyon trendleri de sürekli çok büyük değişiklikler göstermiyor. Dekorasyon modasına baktığımızda bazı trendler uzun yıllar boyunca popülerliğini korurken buna ek olarak yeni dokular, renkler ve özellikler ekleniyor. Bu geçişli dönüşümler göz önüne alındığında da düzenli olarak evlerimize ufak tefek dokunuşlar yaparak yeni modaya ayak uydurabilmek mümkün.

Günümüzde bir çok apartman dairesi mimarisinde açık planlı yaşam alanları bulunuyor. Çoğunlukla ev dekorasyonu seçimleri, mutfağın ve oturma odasının birlikte yer aldığı, bazen de yemek odasının açık planlı şekilde salona dahil olduğu tasarımlar modern ev tasarımlarında oldukça popüler.

Asma tavanlar ise zaten son yıllarda en çok tercih edilen iç mimari unsurlarından. Artık modern ve yeni evlerde şık bir asma tavan uygulaması mutlaka bulunuyor. Özellikle küçük odaları daha canlı estetik gösterebilmek için duvar dekorasyonu önemli bir yer teşkil ediyor. Günümüzde tercih edilen duvar dekorasyon modası ise yosun ve bitkilerden meydana gelen sıra dışı ve rengarenk görünümleri ile beraber canlı tablolar diyebiliriz. Dikey bahçe adı verilen ve duvara asılan canlı bitki tasarımları da günümüzde oldukça popüler bir tasarım şekli olarak devam ediyor.

Kendin Yap Ev Dekorasyonu
Kendin Yap Ev Dekorasyonu

Son zamanlarda popüler olan ev dekorasyonu fikirleri arasında, estetik anlayışlarından birisi de evlerdeki bazı fonksiyonel unsurların bir kapalı dolapta saklanması yerine daha dekoratif birer unsur olarak sergilenmesi durumu. Küçük elektronik aletler, kitaplar, gazete ve dergiler, kaseler, kaplar ve bu gibi bir takım gündelik eşyalar artık salonlarda kapalı raflar yerine açık raflarda durarak dekorasyonu tamamlayan bir unsur olarak görülüyor.

Banyo tasarımlarında ise günümüzde en çok siyah beyaz gibi klasik kombinasyonlar ve nötr renkler tercih ediliyor. Fakat yakın zamanda banyolarda daha çok renkli desen ve renklerin moda olacağı tahmin ediliyor. Banyonun hepsi rengarenk olmasa bile en azından belirli bir renk olarak oluşan bir odak noktası daha çok tercih edilecek gibi gözüküyor.

Kendin Yap Ev Dekorasyonu
Kendin Yap Ev Dekorasyonu
kendin yap dekorasyon fikirleri
kendin yap dekorasyon fikirleri
Kendin Yap Ev Dekorasyonu
Kendin Yap Ev Dekorasyonu
Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz