Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu En Modern Kuaför Dekorasyon Fikirleri

En Modern Kuaför Dekorasyon Fikirleri

Saçı günün modasına ve kişinin zevkine göre; kesilen, biçimlendirilen, boyanan ve saç bakımının yapıldığı yerdir. Müşteri kendini hem rahat edecek hem de şık bir ortam isteyecektir. İnsanlar birçok saat harcadıkları için kuaförlerde rahat etmeleri de önemlidir. Bu sebeplerden kaynaklı kuaför dekorasyonu örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.

Kuaför Olmak İsteyenlere Bilgiler

Kuaför olmak isteyenlerin; ellerini beceri ve ustalıkla kullanabilen, renk bilgisine sahip ve renkleri ayırt edebilen, boya – açıcı gibi kimyasal meslekte kullanılan kimyasal maddelere karşı alerjisi olmayan, uzun süre ayakta durabilecek enerjiye sahip, müşterilerinin kendinden istediği ihtiyaçlarına karşı duyarlı, iyi iletişim kurmak gibi mesleğin gerektirdiği yeterlilik ve özelliklere sahip olabilmelidir.

Kuaför kalfalık belgesini mesleki eğitim merkezlerinde  alanlar, MEB’e bağlı  ustalık eğitimi kurslarına devam edip başarıyla bu kursları bitirdikten sonra ustalık belgesi almaya hak kazanırlar. Ustalık belgesine sahip olanlar çırak yetiştirmek üzere iş pedogojisi kurslarına da kayıt olup bitirmeleri durumunda “Usta Öğreticilik” belgesine sahip olurlar ve çıraklık eğitimi verebilirler.

Kuaför Mesleğini Yapabilmek İçin Gerekli Eğitim Süresi Nedir?

-Mesleğin eğitim süresi, Anadolu Kız Meslek/Anadolu Meslek Liselerinde 4 yıldır. Kız meslek/meslek liseleri ve çok programlı liselerde 4 yıl, mesleki eğitim merkezlerinde 3 yıl, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitülerinde 2 yıl, pratik kız sanat okullarında ise 896 saattir. Öğrencilere, teorik ve pratik eğitimde, saç bakımı ve yapımı ile ilgili temel tanımlar, teknik terimler, temel bilgi ve beceriler kazandırılır. Alanıyla ilgili araç ve gereçler tanıtılır, kullanımları ve basit onarımları öğretilir.

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Rahatlık ve şıklık ön planda olmalıdır. Modaya uygun seçimler yapılmalıdır ki müşteriler rüküş bir ortamda çok da iyi şeyler yapılabileceği ihtimalini vermezler. Sade renkler tercih edilmelidir ki çok göz yormasın. Gelenler de kendini boğucu bir ortamda hissetmesin.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz