Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Küçük Banyo Dekorasyonu için İpuçları

Küçük Banyo Dekorasyonu için İpuçları

Banyo evin en önemli odalarından biridir, bu nedenle hem rahat bir kullanıma sahip olmalıdır, hemde görsel açıdan evin dekorasyon tarzını yansıtan izler taşıması önemlidir. Küçük banyo modelleri rahat ve kullanışlı olması için büyük olması gerekmez, önemli olan mevcut alanı en iyi ve akıllıca kullanarak, kullanım kolaylığı sağlayan bir dekorasyon elde etmektir. Bugün yazımızda size bu konuda ilham ve fikir vereceğini düşündüğümüz küçük banyo dekorasyonu için ipuçları ve çeşitli önerilere yer veriyoruz.

Banyonuz küçük olsa bile bazı önemli noktalara odaklandığınızda bu alanı daha rahat ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu noktada küçük bir banyonun her metrekaresi çok akıllıca kullanılmalı, ve bu yönde tasarımlar kullanılmalıdır. Günümüzde artık küçük banyolar, gerek işlevsellik gerekse görsel zenginlik açısından büyük banyoları aratmayacak tarzda dekore edilebiliyor. İşte bu konuda size yol gösterecek küçük banyolar için tasarım ipuçları ve alandan en iyi şekilde yararlanma yolları..

Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyolar için dekorasyon için tasarım ipuçları ve alandan en iyi şekilde yararlanma yolları.. Banyonuzu dekore ederken sizler için seçtiğimiz kullanışlı ve işlevsel banyo dekorasyon fikirlerinden ilham alın..

Bu gün sizinle küçük banyolar ve her serbest santimetreden yararlanmanın olanaklarından en iyi şekilde yararlanmanın nasıl mümkün olduğu hakkında konuşmak istiyoruz. Bu yüzden bugün size getirdiğimiz küçük banyoların dekorasyon fikirlerine odaklanın ve banyonuza uygulayın; banyo mobilya ipuçları, aksesuarlar ve küçük banyolarda kullanılacak etkili renklere kadar bir çok detay için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Küçük Banyo Modelleri 2021

Küçük banyo dekorasyonu düzelten ilk anahtar, doğru mobilyaları seçmektir. Tüm boş alanı kaplayan devasa bir lavabo koyamazsınız, ancak banyonun büyüklüğüne göre kullanışlı ve işlevselliği öne çıkan banyo mobilyaları seçmelisiniz.

Küçük banyolar için kullanışlı mobilyalar
Küçük banyolar için kullanışlı mobilyalar

Evde Küçük Alanları Değerlendirme

Banyoda saklanacak çok şey olduğundan, havlu, tuvalet kağıdı, saç kurutma makinesi ve saç düzleştiriciler, taraklar ve fırçalar, kremler, vs. gibi mekanda kalabalık oluşturan detayları rahat şekilde depolayabilecek tasarımlara odaklanmalısınız. Unutmayın ki bu küçük detaylar ortada kalırsa, banyonuz daha kalabalık ve göz yorucu bir görünüme sahip olacaktır.

Küçük Banyo Dizayn Nasıl Yapılmalı ?

Duvarlarda değil, mobilyadaki bazı renk dokunuşları küçük ve sade bir banyoyu aydınlatabilir. Nötr renklerin öne çıktığı banyolara renk ve desen katmanın en kolay ve etkili yolu bu renk ve desenleri mobilya, duş perdesi yada banyo tekstil ürünlerinde kullanmaktır. Bu noktada dekorasyon tarzına göre tek bir canlı renge odaklanabilir ve bunu banyoda odak noktası olarak sergileyebilirsiniz.

Açık renkli duvar boyaları, zemin ve duvar seramikleri küçük banyoları daha ferah, aydınlık ve büyük göstermek için tercih edilebilir. Beyaz ve tonları bu noktada küçük banyo dekorasyon modelleri için en çok tercih edilen renkler arasında gelir.

Aynalardan en iyi şekilde nasıl yararlanılabilir?

Küçük banyo dekorasyon önerileri duvarlarından birine büyük bir ayna yerleştirmek, banyoyu daha geniş göstermek için profesyonellerin uzun yıllardır başvurdukları etkili bir yöntemdir. Bunun nedeni aynalar mekanda ışığı yansıtarak görsel bir ilizyon sağlar. Büyük bir ayna kullanımı yeterli ışık alan bir banyo için mükemmel bir seçimdir.

Küçük bir banyoda olmazsa olmaz mobilya parçalarından biride bol çekmeceli çok amaçlı dolaplardır. Banyoda saklanması gerekenlerin birçoğu da küçük olduğundan, mekanı bölen ve düzende tutacak çekmeceler için organizatörlere sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Çok amaçlı bir dolap, küçük bir banyoda iyi bir depolama çözümü olabilir. İçinde krem, makyaj, tarak, havlu vb. Elbette, çok büyük olmayan ve elbette tekerlekli olan birini seçmelisiniz.

Uzun ve dar bir banyo, nasıl tasarlanır?

Uzun ve dar bir banyonun, tuvaleti tek bir duvara yerleştirmeye zorlayan iki koşulu vardır, aksi takdirde, banyonun etrafında hareket etmek zor olacaktır. Bu noktada banyo lavabo ve dolapları ile aynı hizada olacak şekilde yerleşim yapılması hem hareket alanı hemde kullanım açısından doğru bir yoldur. Uzun ve dar bir banyoya hareket ve renk katmak içinde antre dekorasyon örneklerinde olduğu gibi dikkat çekici renk ve desene sahip banyo halısı seçilebilir.

Ufak banyo dekorasyonu için ideal duş tipi

Zeminin aynı seviyesine monte edilen duş , en kullanışlı olanı çünkü optik olarak banyo daha büyük görünür. Ek olarak, bu banyoda, lavabo duşu arasındaki bölüm, tuvaletin radikal bir şekilde bölünmeden gizliliğini garanti altına almak için doğru yoldur. Işığı geçiren cam yüzeyler küçük bir banyoda büyük farklılıklar yaratabilir. Bu açıdan bu tarz küçük banyo dekorasyon modelleri küvet yerine kullanışlı ve modern görünümlü cam duşakabin modelleri tercih edilebilir.

Saydam yada yarı saydam malzemelerle yapılan elemanlar, küçük banyoların etkili elemanları arasında yer alır.. Örneğin, cam duşakabinler banyoyu bölebilir, ancak banyoya girildiğinde dar bir banyo görünümü vermezler.Ufak banyo dekorasyonu evinize en güzel yapacağınız hediyedir.

Kapının ardındaki boş alanı kullanmak

Kapının ardında bir tuvalet yerleştirmek için genellikle çok küçük bir alan bulunur, ancak en az 25 cm boş alan varsa, seçeneklerden biri banyoda bu küçük ama önemli eşyaları depolayabileceğiniz bir raf sistemi kullanmaktır. Küçük alanlarda banyonun dekorasyon tarzına göre metal yada ahşap malzemeden üretilmiş banyo rafları bu boş alanları değerlendirmek için mükemmel bir seçimdir.

Küçük alanlarda küçük bir banyoda her santimetre önemlidir. Klozetin üstündeki duvar genellikle boş bırakılır, ancak gerçek şu ki tavana kadar yaklaşık iki metre yüksekliğinde kullanabileceğiniz uygun bir alan vardır. Bu alanı değerlendirmek için duvara monte kapaklı ve raflı tasarımlar tercih ederek küçük alanlarda banyoyu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Fikirler

Son bir ipucu olarak, küçük banyoda kullanılan fayansların büyüdükçe daha geniş görüneceğini biliyor muydunuz?. Nasıl mı? Bunun nedeni, bağlantıların en aza indirgenmesi ve bunun bir süreklilik ve alan hissi yaratmasıdır.

Küçük Banyo Tuvalet Modelleri

Ülkemizdeki küçük banyo fikirleri alanların geneli dar imal edildiği için ülkemizde banyolarımızı istediğimiz şekilde dizayn etmeye çalışsak da istediğimiz şekilde göz alıcı görünmediğini düşünüyoruz.Aşağıdaki resimlerden küçük banyo tuvalet modelleri inceleyerek banyonuz için en güzel tuvaletleri seçebilirsiniz.

Bu yazılarımızda küçük banyo modelleri dizayn ederek genişletmeye ve istediğimiz şekilde kullanımınıza uyum sağlamaya yönelik çalışmalar olduğunu belirtmeliyim. Hem görünüşleri itibari ile harikalar hemde dar alanları o kadar güzel değerlendirmeye almışlar ki bütün alanı sıfıra sıfır dizayn ederek çok gösterişli ortamlar oluşturarak harika işler yapmışlar.

küçük banyo modelleri
küçük banyo modelleri

Küçük Banyolar İçin Akıllı Çözümler

Küçük banyo dekorasyon dizaynları konusunda her kesime ve her göz nizamına uygun olarak beğenilebilecek görüntüleri sizlere sunmaya çalıştım.Maksadım gönlünüze dokunur yepyeni dizaynlar oluşturmanızda sizlere yardımcı olmak ve istediğiniz banyolara kavuşurken mutluluğu yakalamış olmanız.

Gördüğünüz üzere tüm küçük banyolar için dekorasyon dar alanların değerlendirilmesi ile yapılmış çalışmalar olup,dizaynları konusunda sadeden başlayıp biraz daha gösteriş açısından beğenebileceğiniz banyo dizaynlarına doğru devam ediyoruz.

Küçük Banyo Dekorasyon Dizaynları

Küçük banyo dekorasyon dizaynlarında alanlarınız ne kadar dar olursa olsun dekorasyon konusunda sağlam düşünceler öne sürdüğümüzde alanlarımız istediğimiz şekilde kullanımımıza açılır.Banyolarımızda kullandığımız ekipmanlar sayesinde banyolarımız istediğimiz şekilde göz alıcı yapabiliriz.Yukarıdaki fayans mermeri ve banyo duvarındaki mermerin güzelliğini beyazın saflığı ile birleştirerek zıt kutupların çekiciliğini kullanarak oluşturmuşlar.

Küçük Banyo Dekorasyon Dizaynları

Yukarıdaki küçük banyo dekorasyon dizaynları konusunda alanları aşırı dar olanlar için kullanılmış bir tasarım söz konusu.Oldukça güzel ve ve iyi bir tasarım söz konusu olmuş.Görünüş itibari ile de itici olmanın dışında gayet ferah bir ortam olarak karşımızda bizlere sunulmaktadır.

Küçük Banyo Dekorasyon Dizaynları

Her görüntüyü yakalayıp sizlerin küçük banyo dekorasyon dizaynları konusunda bilgilenmenizi sağlayarak sizlerinde bu konulara dikkat etmenizi isteyerek alanlarınızı oluşturabilir,aynılarını uygulatabilir,bütün görüntülerden küçük ip uçları yakalayıp kendiniz dizayn oluşturabilirsiniz.

Küçük Banyo Dekorasyon Dizaynları
Küçük Banyo Dekorasyon Dizaynları

Her görüntüyü ve alanı düşünerek sizlere ulaşmaya çalıştık.Maksadımız sizlerin daha mutlu ve huzurlu ortamlar oluşturmanızda yanınızda olmak.Verdiğimiz fikirler ile yepyeni ortamlar oluştururken az hata ya da sıfır hata ile alanlarınızı şekillendirmeniz.Sizleri dikkat etmeniz gereken hususlarda elimizden geldiğince uyardık ve yapmanız gerekenler konusunda az çok küçük tüyolar verdik.Umarım her şey gönlünüzce olur ve umarım yazılarımızda sizlere az çok yardımcı olmuşuzdur.

Dar Banyo Dekorasyonları

Dar Banyo Modelleri

Önceki yazımızda da olduğu gibi bu yazımızda da sizlere dar alanlı banyolarımızı şekillendirme konusunda sizlere istediğiniz şekilde yardımcı olmaya.Maksadımız elimizden gelen bütün desteği görseller sunarak ve fikirler vererek siz okuyuculara yardımcı olmaya.

Dar Banyo Dekorasyonları

Dar Küçük Banyo Modelleri

Önceki yazımızda da belirtmiştim sizlere.İki yazıyı sadece dar alana sahip banyoların dizaynları için yazacağımızı belirtmiştik önce ki yazımızda.Bu yazımızı da yeni görüntüler ile beraber genel yorumlar yaparak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.Yukarıdaki dizayn lacivert,siyah ve beyazın uyumu olarak tasarlanmış.Alan dar olmasına rağmen dizaynı ve renklerin tutarlılığı alanı gayet geniş göstermiş.

Dar Banyo Dekorasyonları

Dar banyo dekorasyonlarında yukarıda gördüğünüz görsel de çok hoş durmaktadır.Lavabonun oval olması ile beraber zeminin ve dolabın ahşap görünümü ve duvar mermerinin bu kombine uyumu göz alıcı derecede karşımızda durmaktadır. Ben dizaynı konusunda oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Dar Banyo Dekorasyonları

Dar banyo dekorasyonları içerisinde en beğendiğim ve en hoş duran tasarım dar alanlar için klozet .Zeminin petek dokuması ve buna ek olarak banyonun parçalı ahşap şeklinde bırakılması gerçek anlamda harika olmuş diyebilirim.Sadece banyo camı bizlerde hiç bir zaman yeşilliğe bakmaz.Burada bu şekle ayak uydurmasanızda olur.

dar alanlar için klozet
dar alanlar için klozet

Yukarıdaki görselde de dar banyo dekorasyonları konusunda oldukça başarılı bir çalışma sunulmuş ve yeteri kadar göz alıcı bir hale getirilmiş.Dar alanları değerlendirme konusunda oldukça başarılı çalışmalar sunmuşlar.Banyo zeminin doğal taşlar kullanılarak dizayn edilmesi duşta ayaklarınızın altına masaj yapmanızı sağlar.Kendinizi de deniz kenarında taşlara basıyormuş hissi de uyandırır.

Dar Banyo Dekorasyonları

Banyo zemininde doğal taş kullanımı oldukça yaygın bir halde.Kendinizi spa masajı yaptırıyormuşsunuz hissi verdiği için mi bu kadar tercih ediliyor ya da kumsalda çıplak ayakla yürüyormuş hissine kaptırdığı için mi bilinmez ancak görünüş itibari ile çok hoş durduğu kesin.Doğallıktan yana tercih edenlerin kullanabileceği bir tasarım söz konusu bence.

Dar Banyo Dekorasyonları

Benim bu zamana kadar paylaştığım banyo dizaynlarında en çok dikkatimi iki şey çekti.Bunlardan biri;banyo zemininin doğal taşların çok olması ve diğer bir dizaynda da alanlarında ahşap görünümünün arttırılması.Yukarıdaki diğer bir dizaynda bu dediğimi doğrulayacak şekildedir.Görünüş itibari ile çok hoşlar.Bunlardan yola çıkarak bu iki tasarım da bir yükselme olduğunu ve çok tutulduğunu iddia edebilirim.

Dar Banyo Dekorasyonları
Dar Banyo Dekorasyonları

Dar banyo dekorasyonları konusunda sizlere istediğiniz şekilleri bulabilmişizdir inşallah diyerekten son görselleri sizlerin beğenisine sunuyorum.Son iki örnekte çok hoş ve modern durmaktadır.Alanları dar olup da nasıl dizayn edecekleri konusunda baya bir sıkıntı çeken ve nasıl yapsa daha güzel olur diye düşünenlere elimizden geldiğince yardımcı olmanın derdine düştük.Alanlarınız ne kadar dar olursa olsun doğru düzgün bir açı yakalayıp ardından buna göre doğru ekipman ile birlikte çok harika alanlar elde edebilmeniz sizlerin elinde.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz