Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Küçük Banyolar için Dekoratif Raf Fikirleri

Küçük Banyolar için Dekoratif Raf Fikirleri

Küçük banyoların en büyük sorunu güzellik, kişisel bakım ürünleri, elektronik eşyalar yada tekstil ürünleri gibi bir banyoda olması gereken eşyaların depolama alanı eksikliğidir. Bu durum genellikle küçük banyoların ortak sorunu, peki banyodaki elinizin altında olması gereken tüm donanımı rahat şekilde depolamak için neler yapılabilir? İşte bu konuda banyonuz için ilham alabileceğiniz, hem kullanışlı hemde modern görünüme sahip dekoratif banyo rafları yazımızda sizleri bekliyor..

Söz konusu küçük bir banyo olunca mekanın daha düzenli ve ferah görünmesi için tüm banyo araç ve gereçlerini bir düzen içinde depolamak gerekir. Bu noktada kişisel bakım ürünlerinden tutunda, elektronik cihazlara kadar bir çok farklı donanım için uygun alana sahip çeşitli depolama yöntemleri gerekir. Peki banyonun düzenini bozmadan ve büyük paralar harcamadan nasıl banyoda yeni depolama alanları oluşturulabilir? Bunun en zahmetsiz ve basit yolu dekoratif raf sistemleri kullanmaktır. İşte banyonuz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık ve dekoratif raf fikirleri..

Banyo dekorasyonu için dekoratif raf fikirleri 2020
Banyo dekorasyonu için dekoratif raf fikirleri 2020

Küçük Banyolar için Dekoratif Raf Fikirleri

Genellikle küçük banyolarda, yatay olarak uzanan ve değerli santimetreleri kaybetmemize neden olan mobilyaları tercih ediyoruz. Bunun yerine hem şık bir görsel oluşturan, hemde neredeyse banyodaki tüm kalabalığı ortadan kaldırabilecek zeminden tavana kadar uzanan banyo dekoratif raf tasarımları tercih etmek daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Yerden tavana dekoratif raflar

Tıpkı küçük alanlarda tercih edilen yerden tavana kadar uzanan kitaplıklara benzer bir tasarım tercih edilebilir. Bu tarz bir banyo raf sistemi hem alandan çalmayacak, göze estetik gelecek hemde kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bu tarz bir raf sistemi kullanmak istiyorsanız size önerimiz rafınızın arkasına bir ayna yerleştirerek banyoya derinlik katabilir, aynı zamanda modern bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

Hazır raflar yerine kendin yap fikirleri arasında tarzınıza uygun modelleri inceleyerek banyonuza özel el işi bir raf sistemi yapmayı düşünebilirsiniz. Diy raf fikirleri bu noktada size fazlasıyla ilham verecektir.

Modern niş dekorasyonu

Her ne kadar sonradan dahil etmek zahmetli ve maliyet gerektiren bir uygulama olsa da, banyo dekorasyonu için modern niş modelleri tercih edebilirsiniz. Niş dekorasyonu,  banyoya görsel efekt eklemek dışında son derece kullanışlı ve uzun ömürlü bir seçenektir. İster banyo çevresinde, ister duş alanı içinde, kişisel eşyalarınızı depolamak için modern ve etkili bir fikirdir.

Ölü noktaları tespit etmek

Banyonuz için yeni depolama alanları eklemek için dekoratif rafları alanın ölü noktalarına yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin genelde banyoda klozet yanı yada duvar bölümü bu tarz bir raf sistemi için çok uygun bir yerdir.

Bu şekilde banyodaki ölü noktaları tespit ederek banyonun tarzına uygun dekoratif rafları dekorasyona dahil ederek banyonuzu çok kullanışlı bir hale getirebilmeniz mümkün. Diğer yandan raf malzemesi için ahşap tercih ederseniz banyonuz çok daha sıcak ve doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Lavabo altını değerlendirin

Eğer banyonuzda lavabo altı bölüm boş ise hiç vakit kaybetmeden bu alanı depolama amaçlı değerlendirmeyi düşünün. Farklı yüksekliklerde çekmeceli basit bir beyaz dolap, güzellik ritüelinizde tüm farkı yaratabilir. Banyo lavabo altı raf ile yerden kazanın.En azından daha küçük nesneleri yerleştirmek için bir çekmeceye ve havlularınızı oraya koymak ve gerektiğinde elinizde bulundurmak için açık bir raf eklemeye çalışın.

Söz konu banyo olduğu için, bu alana dahil edeceğiniz mobilya parçasının neme dayanıklı bir malzeme veya vernik içermesi  gerektiğini daima göz önünde bulundurun. Aynı şekilde, kolay hareket edebilen, tekerlekli bir tasarım tercih ederseniz rahatlıkla bu alanın temizliğini de yapabilirsiniz.

Banyonuzu kişiselleştirin

Dekoratif rafları minimalist banyonuza renkli bir dokunuş eklemek için kullanabilirsiniz. Unutmayın, yapacağınız raf seçimi aynı zamanda banyo dekorasyonun bir parçası olacak. Bu noktada hem raflarda depolayacağınız kişisel ürünler, hemde sonradan dahil edeceğiniz banyo aksesuarları ile banyonuzu çok daha kişisel ve özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin renkli çiçekler, şık vazolar yada tarzınıza uygun dekoratif biblolar ile bu alana hem renk hemde tarz katabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz