Dekorasyon Blog Arama

Küçük Mutfak Dekorasyonu İçin 9 Kullanışlı Fikir

mutfak trendleri 2019 - 2020

Küçük bir mutfaktan maksimum şekilde yararlanabilmeniz için size ilham vereceğini düşündüğümüz 9 farklı kullanışlı fikir yazımızda sizleri bekliyor.. İşte küçük mutfak dekorasyonu için ilham veren fikirler. Bir mutfağın gerekli tüm eşyaları barındıracak ve iyi görünecek kadar büyük olması gerekmez. Bu yazıda, görsel ve pratik olarak en küçük bir mutfaktan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi 9 örnekle gösteriyoruz.

1. Çekmeceler ile yerden tasarruf edin

Açık kapılar özellikle küçük mutfaklarda engel teşkil etmektedir. Bununla birlikte, uygun olan, bu örnekte olduğu gibi dışarıya çekilebilen bölmeler ve çekmeceli dolaplardır. Çok sayıda çekmecesi bulunan karmaşık mini mutfak, mutfak eşyaları için bol miktarda depolama alanı sunar ve gerçek bir yer tasarrufu sağlar.

Akıllı küçük mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Akıllı küçük mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Açık bir görünüm için 2. Parlak renkler

En küçük mutfağa bile açıklık hissi vermenin püf noktası renk seçimidir. Koyu renkler küçük bir alanı sıkışık hale getirirken, parlak tonlar bunun gibi açık ve dostça bir atmosfer yaratır. Özellikle tezgahın etrafındaki beyaz dolaplar mutfağa modern bir görünüm kazandırıyor.

Açık renkler ile küçük mutfak dekorasyonu

Açık renkler ile küçük mutfak dekorasyonu

3. Cam cepheli mutfak

Cam cepheli mutfaklar da açık ve modern görünüyor. Burada cam kapılı bir dolap görüyoruz. Porselen veya diğer mücevherleri göstermek için kullanılabilirler. Bu örnekte, bir şarap rafı mutfağa zarif ve nostaljik bir hava katmaktadır.

Cam cepheli mutfak dekorasyonu

Cam cepheli mutfak dekorasyonu

4. U şeklinde Mutfak

U şeklindeki mutfak, küçük mutfakların klasikleri arasındadır. Taban dolapları, tezgahlar, duvar üniteleri ve raflar sıkıca birbirine bağlıdır, ancak sıkışık görünmez. Antrasit renkli taş tezgah ve kayın dolapları modern bir görünüm sağlar.

U tipi mutfak dekorasyon fikirleri

U tipi mutfak dekorasyon fikirleri

5. Minimalist Mutfak Dekorasyonu

Bu mutfak, küçük odalardan nasıl çok yararlanabileceğini gösteriyor. Taban dolapları, mutfak ünitesi, lavabo ve pişirme yüzeyi minimalist bir şekilde dekore edilmiş odaya mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir, böylece alan en iyi şekilde kullanılabilir.

Minimalist mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Minimalist mutfak dekorasyon fikirleri 2020

6. Tamamen gizli bir mutfak

İşte saklanmayan bir mutfak. Bir dolabın içine yerleştirilmiş küçük bir mutfak ve her şey mini fırın ve küçük bulaşık makinesi gibi oldukça küçük ve pratiktir. Bu mutfak gerçekten küçük mutfak severler için bir şey.

Gizli mutfak dekorasyonu

Gizli mutfak dekorasyonu

7. Küçük Rustik Mutfak Dekorasyonu

Rustik kır evi tarzında küçük mutfakların bile gerçekleştirilebildiği gerçeği bu örnekle gösterilmiştir. U şeklindeki mutfak kısmen tuğla, doğal taş ve kısmen tahtadan oluşmaktadır. Odanın konforu için ayrıca açık mavi aksesuarlar ve altında bir yakacak odun yığını ile kırmızı optik eski bir soba katkıda bulunur.

Rustik mutfak dekorasyonu 2020

Rustik mutfak dekorasyonu 2020

[benzer-post id=”608″]

8. Retro Mutfak Dekorasyonu

içinde mutfaklar Retro optik artık modern mutfaklarda çok popülerdir. Mutfak barı ve portakal bar tabureleri bulunan bu mutfak, vahşi 70’lerin gösterişli renk seçimini hatırlatıyor. Sarı turuncu renkli kareler ve siyah çizgiler içeren desen duvar kağıdı ve sarı kapılı buzdolabı, bu etkinin altını çizer.

Retro tarzı mutfak dekorasyonu 2020

Retro tarzı mutfak dekorasyonu 2020

9. Kullanışlı bir Mutfak

Her şeyden önce, küçük mutfaklar bir şey olmak zorunda: pratik. Ancak bu, tasarımın ihmal edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Bu örnekte, her ikisinin de mümkün olduğunu görüyoruz. Modern beyaz cephelere sahip küçük, pratik L şeklinde bir mutfak. L şeklinde ayrıca ana dolaplar ve üst duvar dolaplarıdır. Yeşil aksesuarlar ek bir göz alıcı sağlar.

Kullanışlı küçük mutfak dekorasyon fikirleri 2020

Kullanışlı küçük mutfak dekorasyon fikirleri 2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bizi Bekleyen En İyi Mutfak Trendleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478