Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Ultra Lüks Banyo Modelleri ve Dekorasyonu

Ultra Lüks Banyo Modelleri ve Dekorasyonu

Banyolar her ne kadar evin çok kullanılmayan alanları olarak görülse de, günümüz yenilikçi banyo modelleri adeta bu tanımı yalanlar nitelikteler. Lüks banyo dekorasyonu söz konusuysa modern bir tasarım, tutarlı bir dekorasyon bütünlüğü, net ve şık bir duruş ortaya koyan bir dizayn gerçekleştirilmeli ki modern felsefesi yakalanabilsin. Banyo kendinizi rahat hissettiğiniz, yalnız olduğunuz ve huzurlu olduğunuz alandır. Lüks bir banyo bizlere aynı zamanda ferahlatıcı bir ortam sunar.

Banyonuzu modern ve lüks bir hale getirmek için geniş bir alana sahip olmanız şart değil, küçük banyolarda doğru tekniklerle dekore edildiğinde ortaya lüks görünümlü ve kullanışlı bir banyo dekorasyonu çıkabilir. Banyo mobilyaları, cam lavabolar, armatürler, banyo aydınlatma sistemleri doğru şekilde kombinlenir ve uygulanırsa istenilen egzotik ve şık ortam çok kolay bir şekilde ortaya çıkarabilir.

Lüks Banyo Dekorasyonu

Makale Başlıkları

Lüks banyo dekorasyonu için kuşkusuz en önemli detaylardan biriside banyo mobilyaları. Lüks sadece görsellik değil aynı zamanda işlevsellik kavramını da içermektedir. Bu demek oluyor ki sadece görselliğe değil ayrıca işlevselliğe de önem vermeliyiz. Banyo mobilyalarının işlevsel olması da önemli bir detay burada. Geniş ve kolay kullanılabilirlik imkanı sunan raflar, büyük banyo dolapları zarafeti, duruşu ve sunduğu geniş kullanım alanıyla değişik bir hava ortaya çıkarabilir. Krom dolaplar modern banyo dekorasyonunda oldukça ön planda. Parlak ve keskin hatları nedeniyle oldukça net bir duruş ortaya koyuyor.

Mermer ve altın detaylar ile muhteşem lüks banyo
Mermer ve altın detaylar ile muhteşem lüks banyo

Bütün bu durumlara göz attığımızda eğer banyomuzu dekore ederken dolaplara ve raflara dikkat edersek ve doğru seçimleri yaparsak ilk adımları doğru atmış olacağız. Banyoda en çok göze çarpan alan kuşkusuz banyo dolapları ve aynasıdır. Bu nedenle seçim esnasında titiz davran malısınız. Banyo aydınlatma sistemleri de dolaplar kadar önemli bir diğer odak noktası. Doğru kurgulanmış bir banyo aydınlatma sistemi, banyonuzu olduğundan daha büyük ve lüks gösterecektir. Lüks banyo dekorasyonu havası oluşturmak istiyorsanız aydınlatma sisteminizi doğru seçmelisiniz.

Ultra Lüks Banyo Modelleri

Eskiden fazla seçenek yoktu kısıtlı imkanlar sebebiyle. Fakat günümüzde spot lambalar, LED lambalar ve duvar aplikleri sayesinde banyo dekorasyonunda gelişmeler kaydedildi. Özellikle LED lambalar son günlerin popüler banyo aydınlatma ürünlerinden bir tanesi. Kullanım alanının çok geniş olması, banyonun bir çok yerinde kullanılabilir olması sebebiyle de oldukça popüler. Dilerseniz aydınlatma sisteminiz için bu ürünü kullanabilirsiniz ya da diğer iki alternatifi.

Sadece banyonuza en yakışacak ultra lüks banyolar seçin. Küçük olarak görülen detaylar tamamlayıcı rol oynarlar. Armatürler tam bu noktada karşımıza tamamlayıcı ürün olarak çıkıyor. Çok göze çarpmadığı düşünülse de yeni armatür modelleri çok şık ve kullanımları açısından da oldukça pratikler. İlginç armatürler ile lüks banyo havasını yansıtabilirsiniz. Tabi ki bunlar tek başına yeterli değil. Seramik karolar da önemli bir rol oynuyor lüks banyo dekorasyonunda.

Desenli ve motifli seramikler ile alışılagelmişin dışına çıkarak istenen görünümü ve ferahlığı elde edebilirsiniz. Ufak gibi görünen detayların tamamlayıcı rol oynadıklarından bahsetmiştik. Banyo aksesuarları doğru kombin edilebilir, duvar ve mobilya renklerinin ahengi doğru tutturulabilirse cezbedici ve zarafetiyle göz kamaştıran banyo tasarımı çokta zor değil. Ufak detaylarla lüks banyo tasarımları süslemeniz çok şık bir duruş ortaya çıkaracaktır.

En Lüks Banyo Modelleri

Taze ve canlı bir bitkiyi banyonun herhangi bir köşesine ilave etmeniz ilginç olacaktır. Bitkilerin sunduğu doğal hava, şık mobilyalarla çekici bir dekorasyon bütünlüğü sağlayacaktır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz