Dekorasyon Blog Arama

Lüx Görünümlü Chester Kanepe Dekorasyonları 2020

Modern chester kanepe modelleri 2020

Lüx Görünümlü Chester Kanepe Dekorasyonları 2020

Chester kanepeler günümüzde hem modern hemde klasik stile sahip iç mekanlarda tercih edilen oldukça popüler tasarımlar. Geçmişi yüzyıllara dayanan bu efsane tasarımlar kullanıldıkları mekan neresi olursa olsun, lüks ve zengin bir hava kazandırıyor. Bugün yazımızda Chester, yani Chesterfield kanepe modelleri ve Chester kanepe dekorasyon önerileri sizlere ilham verebilir.

Chester kanepeler, koltukların yüzyıllardır popülerliğini korumasının ve modasının hiç geçmeyişinin bir çok nedeni var. Bunlardan biri her tarz iç mekana rahatça uyum sağlayabilen tasarımlar olmaları. Tarz olarak bakacak olursak chester tasarımlar klasiktir, fakat modern bir iç mekana rahatlıkla uyum sağlayabiliyor ve mekanın kalitesini büyük ölçüde arttırıyor.

Chester Kanepe Dekorasyonları

Lüks chester kanepe dekorasyonları 2020

Lüks chester kanepe dekorasyonları 2020

[galeri_url]

Chester kanepe modelleri klasik dekorasyon tarzlarında sıkça yer alır, fakat modern, endüstriyel ve eklektik iç mekan stilleri içinde son derece kaliteli ve şık bir görünüm sağlar. Deri döşemeler chester koltuklarla özdeşleşmiştir, ancak günümüzde bir çok farklı döşemelik kumaş malzemesi ile daha renkli bir tarza sahip diyebiliriz.

Daha çok deri chester kanepe ve koltuklar tercih edilse de, feminen tarzdaki bir iç mekan için pembe, yeşil, kırmızı, sarı ve mavi gibi canlı renkleri ile rahatça uyum sağlayabilir.  Her durumda bu tasarımlar rengi ve kumaşı ne olursa olsun kendine has şık duruşu ile mekana lüks ve zengin bir hava kazandıracaktır.

Chester kanepe seçerken mekanın dekorasyon tarzına uygun doku ve ağaç cinsi seçilebilir. Örneğin bazı kanepeler oymalı iskelet yapısına sahiptir ve avangard gibi gösterişli bir dekorasyona uyumludur. Bazı tasarımlarda görünümde ahşap bir iskelet yer almaz, bunlar daha çok modern tarzdaki iç mekanlar için ideal seçim olabilir.

Chesterfield Dekorasyon Önerileri

Oturma odası yada misafir odası gibi büyük alanlar için chester oturma takımları tercih edilebilir. Takım olarak satın almak size avantaj sağlayacaktır, sebebi ise berjer koltuk kanepeler ile tam bir uyuma sahip olacaktır. Mekana biraz daha hareket kazandırmak için size önerimiz satın alacağınız takımın en az bir parçasının uyumlu farklı bir renkte seçmeniz olacaktır. Yani iki kanepeden biri yada tekli koltuğu farklı renklerde seçebilirsiniz. Zaten şuan hazır olarak satılan chester salon takımları bu şekilde tasarlanıyor.

Seçtiğiniz salon takımı doğal renklere sahip ise bir kaç renkli yastıkla biraz renklendirebilirsiniz. Ancak yazımızın başında bahsettiğimiz gibi bu tasarımların kendine has bir tarzı var. Fazla yastık kullanımı tasarımının sönük kalmasına yol açabilir.

Hazır bir chester salon takımı satın almayı düşünüyorsanız kanepeleri karşılıklı olarak yerleştirmekte fayda var. Bu şekilde daha şık ve daha dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca karşılıklı iki chester kanepe kullanmak zorunda değilsiniz. Biri modern ve farklı bir tasarıma sahip olabilir, yani bu bir kural değil. Chester kanepeler farklı tarzlardaki koltuk ve kanepelerle çok şık bir uyum yaratabilir.

Chesyerfield tasarımlarını kesinlikle klasik, ahşap yoğunluklu bir mekanda kullanacaksanız diye bir kural yok. Çok rahat şekilde renkli ve dinamik bir salonda canlı renkte chester kanepeler yada koltuklar tercih edebilirsiniz. Hatta mekanda metalden, cama kadar bir çok farklı materyali öne çıkarabilmeniz mümkün. Tabi ki unutulmaması gereken en önemli nokta mekandaki diğer parçalarında en az chester tasarımları kadar kaliteli ve şık bir duruşa sahip olmasıdır.

Satın alacağınız tasarım ister deri ister farklı bir döşemeye sahip olsun, mekanda lüks bir görünüm yaratmak için cam, akrilik, kristal yada parlak metalleri belli bölgelerde odak noktası haline getirebilirsiniz. Bu bir cam sehpa olabileceği gibi, duvarda asılı kocaman metal bir tabloda olabilir. Bu birazda sizin zevkinize ve tarzınıza bağlı bir durum.

Son olarak renkleri ile dikkat çekici bir chester koltuk takımı almayı düşünüyorsanız mekandaki perde ve halı gibi önemli ögelerde nötr renkleri tercih etmekte yarar var.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Doğal ve Sıcak : Bambu ile Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478