Dekorasyon Blog Arama

Mavi Koltuklara Ne Renk Halı Yakışır?

Maviye yakışan renkler neler

Sizde mavi koltuk sevenlerdenseniz salonunuzu dekore ederken maviye yakışan halı renklerini merak ediyor olabilirsiniz. Mavi dekorasyonun en gözde renklerinden biri, sakinleştirici, huzur veren, dingin bir atmosfer arayanların genelde ilk aklına gelen renktir. Mavi renk, söz konusu salon dekorasyonu olunca genellikle koltuk takımlarında tercih edilen çok popüler bir renk. Peki mavi koltuklara ne renk halı yakışır?

Mavi tutkunlarının dekorasyonda en çok merak ettiği sorulardan biri de mavi koltuk takımlarına ne renk halı tercih edilmeli, bu konuda size ilham verecek renk önerileri ve harika dekorasyon örnekleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Mavi Koltuklara Ne Renk Halı Yakışır?

Mavi koltuklara uygun halı seçimi yaparken öncelikle salonun dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu noktada klasik çizgilere sahip bir tarza sahipse, bu noktada daha sade, şık bir görünümü garanti eden renk tonlarına yönelmelisiniz. Bu noktada hiç riske girmeden salonda özellikle bej, vizon ve kahve tonları içeren dekoratif halılar kullanabilirsiniz.

Mavi Koltuklara Ne Renk Halı Yakışır

Mavi Koltuklara Ne Renk Halı Yakışır

Bu renkler geleneksel tarzda dekore edilmiş bir salonda mavi koltuklara yakışan renkler arasındadır. Aynı zamanda kırık beyaz yada ekru gibi renkler maviye yakışır ve saha sakin, şık bir görünüm ortaya çıkarır. Diğer yandan daha az geleneksel bir salon dekorasyonu için halı renkleri arıyorsanız size önerimiz gri, yada siyah beyaz halıları tercih etmeniz olacaktır. Siyah beyaz halı modelleri mavi koltuklarla birlikte modern ve heyecan verici bir atmosfer oluşturabilir. Aynı şekilde gri ağırlıklı bir halı salonda daha modern ve davetkar bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi,  halı seçimi yaparken mekanın tarzına uygun renk ve desen seçimleri yaparak daha dengeli ve şık bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu noktada salonda oluşturmak istediğiniz atmosfer çok önemli. Örneğin ilk bakışta ferah, rahatlatıcı bir salon görünümü elde etmek istiyorsanız mavi beyaz halıları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde salonunuzda tam bir sahil evi havası yaratabilir, huzur veren bir stil oluşturabilirsiniz.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi koltuklara yakışan halı renkleri

Halı rengi konusunda kararsız kalıyorsanız ilk önce maviye yakışan renkler ve dekorasyondaki etkilerini biraz araştırmanızı öneririz. Vizon, bej, gri, kahve & Toprak renkleri, siyah beyaz ve farklı mavi tonları salon halıları için uygun ve çoğu günümüzde hala çok popüler olan renklerdir. Bu noktada seçeceğiniz halının klasik yada modern tarzlar için birden fazla renk ve desen içerebileceğini unutmamalısınız.

Mavi koltuklara yakışan halı renkleri

Mavi koltuklara yakışan halı renkleri

Ne renk olursa olsun salon için seçtiğiniz halının koltuk takımına uygun olmasının dışında salon aksesuarları ile dengeli bir görünüme sahip olması görsel estetik açısından çok önemlidir. Örneğin mavi beyaz bir halı kullanmayı düşünüyorsanız ve salondaki ferahlık hissini yükseltmeyi düşünüyorsanız beyaz salon aksesuarları tercih edebilirsiniz. Yada modern gri salon halıları yanında parlak metalik aksesuarlar her açıdan dengeli kaliteli görünecektir.

Mavi koltuğa yakışan halı renkleri

Mavi koltuğa yakışan halı renkleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuklara Uygun Duvar Renkleri Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478