Mavi Koltuklara Uygun Duvar Renkleri Neler? | Ev Dekorasyonu

Mavi Koltuklara Uygun Duvar Renkleri Neler?

Mavi ile uyumlu perde renkleri 2019 2020

Bugün yazımızda salon dekorasyonunda son yıllarda en çok tercih edilen ve  popüler olan mavi koltuklara uygun duvar renkleri ve farklı tarzlara göre maviye yakışan duvar renkleri hakkında ipuçları ve öneriler hazırladık. Mavi koltuklara yakışan duvar renkleri neler, hem modern hemde klasik salonların ortak kullanabileceği popüler duvar renkleri.

Mavi koltuk takımları ister klasik ister modern tarzda dekore edilmiş salon dekorasyon örneklerinde sıkça karşımıza çıkıyor. Söz konusu mavi olunca duvarda kullanılacak boya rengi bir hayli önem kazanıyor.. Yazımızda bugün mavi koltuklara uygun duvar renkleri ve ilham alabileceğiniz salon dekorasyon modelleri derledik.

Mavi Koltuklara Uygun Duvar Renkleri

Yaşam alanlarında en çok tercih edilen renklerin başında mavi geliyor. Ferahlığı ve dinginliği temsil eden mavi, başta oturma odası olmak üzere, yatak odasında, mutfağa, banyoda çocuk odasına kadar pek çok şekilde ve tasarımda karşımıza çıkıyor. Özellikle evin çok zaman geçirilen bölümleri olan salonlar, mavinin tüm rahatlığını ve ferahlığını koltuk takımları ile vurguluyor.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi koltuklar için duvar rengi konusunda kararsız kalıyorsanız ve bu noktada risk almak istemiyorsanız garanti şıklığın anahtarı olan beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz tüm renklerle uyumlu olduğundan şık bir ve dengeli bir dekorasyon için ideal bir renktir. Diğer bir yandan beyaz duvarlar, diğer renklere göre mavi koltuk takımını daha belirgin şekilde vurgular. Ayrıca beyazın mekanı daha ferah ve büyük gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Bu noktada mavi beyaz uyumu garantidir ve hem klasik hemde modern tarz salonlar için mükemmel bir renk kombinasyonudur.

Mavi ile uyumlu perde renkleri 2019 2020

Mavi ile uyumlu perde renkleri 2019 2020

[benzer-post id=”1009″]

Peki beyaz dışında mavi koltuklara uygun duvar renkleri neler? Bu noktada dekorasyon tarzınızı göz önünde bulundurmak duvar rengi seçerken işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin mavi koltuklar ile modern bir stil oluşturmak istiyorsanız gri ve bej tonlarını mutlaka listenize eklemelisiniz. Eğer duvarda gri kullanmayı düşünüyorsanız mekanın aldığı doğal ışık miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Diğer yandan gri duvarlar için doğru ve güçlü aydınlatma yöntemleri tercih edilmelidir.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Klasik tarzda bir salon için duvar rengi arayanlar hiç düşünmeden krem, açık bej tonları, açık krem tonları ve tabi ki beyaz tonları şık bir stil için tercih edilebilecek renkler arasında yer alıyor. Bu noktada iç mekanın tarzına göre bu renklerin daha koyu tonlarını tercih edebilirsiniz. Fakat mekanın daha ferah ve aydınlık görünmesi için maviye yakışan renkler arasından perde, halı ve aksesuar seçimleri yaparak salonu daha davetkar ve şık bir stile çevirebilirsiniz.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri

Alternatif duvar renkleri arayanlar için diğer önerebileceğimiz duvar renkleri arasında kapuçino, toprak tonları, kahve tonları ve ekru rengi yer alıyor. Bu sıraladığımız renkler mavi koltuklara  uyum sağladığı gibi yenilikçi bir salon dekorasyonu içinde güçlü renk seçenekleridir.

Fakat şunu belirtmeliyiz ki genele baktığımızda mavi koltuklara yakışan duvar renkleri arasında krem rengi duvarlar geliyor. Krem rengi ile maviyi farklı kombinasyonlar içinde kullanabilirsiniz, fakat söz konusu duvar rengi olunca, hem modası hiç geçmeyecek bir renk olması, hemde uzun yıllar sıkılmadan kullanabilir olmasından dolayı oldukça popülerdir.

Maviye yakışan renkler neler

Maviye yakışan renkler neler

Mavinin çok açık tonları, yumuşak pastel tonları yine duvar rengi olarak tercih edilebilir ve mavi ile uyumludur. Bu noktada duvarda kullanacağınız mavi tonunu koltuk takımınızın renk ve desen yoğunluğa göre seçebilirsiniz. Örneğin koyu mavi koltuk takımları için çok açık pastel mavi duvar boyaları mekanda ferah olduğu kadar şık bir etki yaratır. Üstelik pastel mavi duvar boyaları dekorasyonda rahatlığı ve dinginliği açığa çıkarır.

Mavi ile uyumlu perde renkleri 2019 2020

Mavi ile uyumlu perde renkleri 2019 2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Renkleri 2020 başlıklı makalemizde mavi, mavi koltuk perde kombinleri ve mavi koltuk takımına ne renk perde hakkında bilgiler verilmektedir.