Ana Sayfa Ev Dekorasyonu En İyi Membran Kapak Dekorasyon Fikirleri

En İyi Membran Kapak Dekorasyon Fikirleri

Membran Kapak Nedir?

Membran kapak nedir? Mdf üzerine pvc (Polivinil Klorür Folyo) folyonun tutkal ve yüksek basınç altında preslenmesiyle oluşan bir yapıdır. Halk arasında balon kapak denir. Membran kapakta kullanılan folyolar anti bakteriyel olduğundan dolayı dünya sağlık örgütü tarafından onaylanan ve kanserojen içermeyen bir maddedir. Membran kapaklar komple tek parça şeklinde preslendiğinden kenarları çok düzgün olmaktadır ve güzel bir görünüş sağlar. Membran kapak nedir diye sorduklarında aklınızda canlanması için üretim tekniklerini araştırabilirsiniz.

Uzun ömürlü ve çok dayanıklı olmasından dolayı insanlar ilk tercihlerini membran kapaklar oluyor. Ayrıca çok fazla renk ve desen seçeneklerinden dolayı her dekorasyonda aranan bir tercihtir. Renk ve model seçeneklerini göz önünde bulundurduğumuzda sınırsız bir modele sahiptir.

Membran kapakların yapımındaki mfb ve pvc malzemenin kalitesine göre membran kapakların kalitesi değişmektedir. Kalitesiz malzemeden yapılan kapaklar zamanla solup dayanıklığı kaybolmaktadır. Bunun için satın alırken birinci sınıf olmasına dikkat ediniz.

Membran Kapak Avantajları Nelerdir?

  • Su ve neme karşı dayanıklıdır. Her iklimde kullanılır.
  • Neme karı dayanıklı olduğundan uzun ömürlüdür.
  • Parlak ve mat gibi fazla renk seçenekleri vardır. Ayrıca yüzey pürüzsüzdür.
  • Her çeşit yüzey dekoru bulunabilmektedir.
  • Temizlenmesi çok kolaydır.
  • Preslendiği için kenarlarda ayrıca bir bant bulunmaz
  • Akrilik kapaklara göre oldukça ekonomiktir.

Membran Kapak Dezavantajları Nelerdir?

  • Her plastik malzeme gibi buda güneş ışığında bozulma yapabilir.
  • Sert darbelerde folyo kalkabilir.
  • Keskin bir malzemeyle kolay çizilebilir.

Membran Kapak Fiyatları (Balon Kapak Fiyatları) 2020

Membran kapak m2 fiyatları ortalama 300 TL civarındadır . Ancak bu membran kapak fiyatları (balon kapak fiyatları)kullanılan malzemenin kalitesine ve desene göre değişmektedir. Öncelikle siz ekonomik bir membran kapak mı yoksa 1ci sınıf bir membran mı ona karar vermelisiniz. Kaliteli kapakların fiyatı 500 600 TL çıkmaktadır. Ancak m2 ne kadar fazla olursa sizin indirim isteme şansınız daha çok artacaktır. Mobilya membran kaplama fiyatları da bu seçenekler aynıdır. İnternette ve yaşadığınız alanlardaki membran kapak firmaları araştırarak en uygun membran kapak fiyatları bulabilirsiniz.

Membran Kapak Dekorasyon Fikirleri

Yaşadığımız alanların konforlu ve rahat olması yaptığımız dekorasyonlarla alakalı bir durumdur. Membran kapaklar ile tamamlanmış bir mutfak dolabı, banyo evinizdeki rahatlığı ve konforu hissettiren güzel şeylerdir. Aşağıdaki fotolarda membran kapak modelleri ( balon kapak modelleri )ve membran dolap kapağı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca bu dekorasyonlara halk arasında parlak balon kapak modelleri diye denilmektedir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz