Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri

Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri

Bu konumuzda merdiven kaplama önerilerini inceleyeceğiz. Evinizin,apartmanınızın ya da iş yerinizdeki merdivenleri kaplayarak ya da kaplatarak çok güzel dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Merdiven Kaplama Çeşitleri

Pvc Merdiven Kaplama

Renk açısından zengin kartelaya sahip pvc kaplama yöntemi oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Piyasada çok kolay bir şekilde güzel desen ve modellerini bulabilirsiniz. Bir kere yaptırdığınızda tekrar bozulma aşınma gibi bir problemi olmaz

Pvc malzemeyi alırken kaç kat aldığınız çok önemlidir.2 katlı almanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü yapıştırma işlemi sırasına bir kaç defa işlemi uygulamanız gerekecektir. Pvc kaplama oldukça hafif bir malzemedir ortalama 1 metre kare ağırlığı 3 kg civarındadır.

Pvc kaplamanın temizlenmesi çok kolaydır.Ayrıca leke tutmama özelliği vardır.Rutubetli ortamlarda çok rahat kullanabilirsiniz sudan etkilenmezler. Pvc özellikle çok fazla insan trafiğinin olduğu alanlarda tercih edilmelidir çünkü diğer ahşap ya da parke kaplamalar zamanla aşınacaktır ve bu merdivenin gürültü emme özelliği sayesinde kalabalık yerlerde gürültüyü azaltacaktır.

Pvc malzemenin bir çeşidi olan mineflo yer döşemesi ile merdivenlerinizi ve zeminlerinizi kaplayabilirsiniz. Mineflo merdiven kaplama ile okul, hastane, apartmanlarınızın merdivenlerini değiştirebilirsiniz.

Ahşap Merdiven Kaplama

Dublex ya da triplex evler için en dekoratif seçenektir. Eğer merdivenlerinizde korkuluk varsa merdiveninizi ahşap kaplama yapmak daha dekoratif olacaktır yoksa diğer kaplamalarda merdiveniniz sırıtacaktır.

Beton üstü ahşap merdiven kaplama ile evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Kaplama fiyatları bulunduğunuz bölgeye göre değişebilir ya da internetten malzemeleri siz sipariş vererek uyguna yapabilirsiniz.

Mermer Merdiven Kaplama

Beton üstü mermer kaplayarak apartman, okul ve hastaneleri dekorastif olarak güzelleştirebilirsiniz.

Merdiven kaplama önerileri ile artık sizde kaymaz merdiven kaplama ve fiyatları konusunda bilgi edinmiş oldunuz. Eğer kaplama için firma bilgisi istiyorsanız yaşadığınız bölgeyi bize yorum olarak yazın size en uygun ustaların fiyat bilgisini size iletelim. Ayrıca laminat kaplama, dış merdiven ve apartman merdiven kaplama konularında bilgi almak istiyorsanız yorum yazabilirsiniz

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

10 YORUMLAR

  1. ahşap merdivenleri türkiyede çeşit olarak çok seçenek bulamıyoruz. keşke bizim ülkemizde de sanatsal çeşitlenirmeler yapsalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz