Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Modern Alçıpan Asma Tavan Modelleri 2021

Modern Alçıpan Asma Tavan Modelleri 2021

Dekorasyonda standartlardan kurtulup, size ve evinize özel çalışmalar arıyorsanız alçıpan asma tavan modelleri ile bir tavan uygulaması önerebilirim. Alçıpan asma tavan modelleri metal bir iskeletin yardımı ile oluşturulan, bu metal iskelete yerleştirilen alçıpanlar ile elde edilmektedir. Dekorasyon çalışmalarında teknolojinin nimetlerinden birini bu alçıpan tavan modelleri olarak görebiliriz. Son yıllarda git gide yaygınlaşan alçıpan tavanlar, Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan Evim Şahane isimli program ile ismini daha çok duyurdu diyebiliriz. Özellikle Evim Şahane tarafından dekore edilen evlerde alçıpan tavan modelleri çok beğeni kazanmaktadır.

alçıpan asma tavan nedir diye eğer merak ediyorsanız öncelikle kullanım alanlarına göz atmalısınız.Ev dekorasyonunda kullanıldığı gibi yaygın olarak iş yeri, ofis, restoran, kafe dekorasyonlarında da uygulanmaktadır. Ev dekorasyonunu ele aldığımızda en güzel alçıpan tavan örnekleri, salon ve yatak odasına görülmektedir. Diğer odalarda da kullanılabilir ama en şık halini belirttiğimiz odalarda görebilirsiniz. Koridor dekorasyonunda, evin giriş alanında da alçı tavan modelleri ile mekana görsel bir zenginlik kazandırıyor.

Dekoratif asma tavan modelleri 2020
Dekoratif asma tavan modelleri 2020

Modern Alçıpan Tavan Modelleri Modelleri

Dekoratif görselliği ön plana çıkartan, kullanıldığı alana şık bir etki katan, aydınlatması ile ise gizemli bir hava açığa çıkartan alçıpan desenleri, dekorasyona yenilik ve zenginlik katmak isteyenler tarafından tercih edilir. Hem uygulaması da kolaydır, uzun süre bu uygulama ile vakit kaybetmeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Birazdan göreceğiniz alçıpan asma tavan örnekleri ile hayran olunası bir gezintiye çıkacaksınız ama ondan önce alçıpan modelleri neden tercih edebileceğinizi belirtelim.

Öncelikle zaman problemi herkesin önem verdiği bir durumdur. Alçıpan tavan modelleri kolay bir şekilde kurulmaktadır. Bu da zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Dekoratif Asma Tavanların Öne Çıkan Özellikleri

  • Dekoratif özelliği ön plana çıkan asma tavanlar, kullanıldığı alana zenginlik katmaktadır. Ayrıca etkileyici bir yanı da vardır.
  • Alçı hafif bir malzeme olduğundan dolayı tavana ekstra bir yük bindirmez. Bu nedenle güvenlidir.
  • Alçı boyanabilen bir malzeme olduğundan gönül rahatlığı ile boyayabilirsiniz.
  • Alçıpan neme ve yanmaya karşı dayanıklıdır, bu yüzden uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılır.
  • Spot aydınlatma ya da led aydınlatma ile tavanınızı şıklık katabilirsiniz. Özellikle led aydınlatma ile tasarlanan gizli aydınlatmalar alçıpan tavanlara fazlasıyla yakışmaktadır. Birçok alçıpan tavan örnekleri, bu gizli led aydınlatmalar ile daha şık ve lüks bir görünümde karşımıza çıkar.
  • Tavanınızda istenmeyen bir görüntü ya da bir tesisat varsa bunu kolayca kapatabilir, gözden ırak bir hale getirebilirsiniz.
  • Kolaylıkla temizlenebilen alçıpan tavanlar, bakterilerin barınmasını da engellemektedir. Güvenle kullanabilirsiniz.
  • Binanın taşıyıcı sistemine uygun olarak ısı yalıtım yaptırarak evinizde enerji tasarrufu yaptırabilirsiniz.En güzel asma tavan çeşitleri kullanarak tavanda ve yatak odanızda gizli ışık yaktırabilirsiniz.
  • Ev içi alçı dekorasyon ile evinizin dekorunu ço kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Hazır asma tavan göbek modelleri ile aşağıdaki resimlere göz atabilir eviniz için göbek modelleri ustanız için konuşup fiyatta anlaşabilirisniz.

En Çekici Alçı Tavan Modelleri

Sizler için hazırladığımız modorn tasarımları eviniz için düşünebilirsiniz.İsterseniziş yerinin için güzel tasarımlar yapabilirsiniz.Aşağıdaki görselleri inceleyerek bizlere fiyat konuusunda danışabilirsiniz ya da aklınızdaki sorulara yorum olarak yazabilirsiniz.asma tavan modelleri 2020 için yorum yazmayı unutmayınız.

Alçıpan Dekor Ve Tasarımları

Sizlere alçıpan dekorasyon ve tasarım konusunda öncelerden çalışmalar sunmuş olmamıza rağmen yeterli olmadığı için ve gelişen şartlar açısından her geçen gün yenilenen ortamlar ve durumlar yüzünden en yenilerini sizlere ulaştırma açısından yeni örnekleri vermeye ve sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.Bu tasarımlar klasikten tutunda en modern tarzlara varana kadar toplamaya çalışıyoruz.Her alan da sizlere en yenilerini bulup ulaştırmaya çalışıyoruz.Gelişen günümüzün şartlarında evlerini en modern tarzda ve durumda olmasının yanı sıra rustik,klasik,country,akdeniz vb. tarzlarda dekore etmeye çalışan bireyler her daim en güzel olanı araştırma açısından kendilerini yapı dekorlarında ve siteleri araştırma içerisine girmektedirler.

En Güzel Asma Tavan Modelleri

Yatak odası asma tavan modelleri 2019,2020 ve 2021 yıllarındaki dekorasyonları incelebilirsiniz. Hazır tavan modelleri ve asma tavan örnekleri,modern asma tavan modelleri hepsi aşağıdadır.

asma tavan ev modelleri
asma tavan ev modelleri

Evlerinin dışında da alçıpan kullanım alanı çok yaygın olup ev dekorasyonu asma tavan modelleri ve bu ekibin yanında kartonpiyer ve stropiyer ürünleri ile iş kolu dağılımı yapan firmalar konusunda araştırmanızı tavsiye ederiz.Kartonpiyer firmaları ve alçıpan firmaları çok yaygın olmamakla birlikte var olanlarında ustaları ve işi bakımından sağlam olup olmadıklarını araştırmalısınız.Yapılacak ürünlerin sağlam monte edilmesi ve ileri ki tarihlerde kullanıma dayalı deforme olmaması,kırılmaması,parçalanmaması ya da kendiliğinden düşme olayları yaşanmaması lazım. Lavabo asma tavan modelleri, hazır asma tavan göbek modelleri,evim şahane asma tavan modelleri,koridor asma tavan modelleri 2019 için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

koridor asma tavan modelleri 2019
koridor asma tavan modelleri 2019
salon asma tavan modelleri 2020
salon asma tavan modelleri 2020
asma tavan 2020
asma tavan 2020

Büyük firmalar genelde kapalı ihale usulü ile şartlarını sunarak iş yaptırıyorlar.İhale usulünde belirli süre içerisinde alanın bitmesi zorunludur.Zaman aşımında üretici firma ihalesini aldığı firmaya bitiremediği her gün içerisinde ceza parası öder.Bu tür ihaleler genelde devlet elinin olduğu alanlarda meydana gelmektedir.Bunların dışında özel sektörde de çok büyük olan ve dünyaca tanınmış iş adamlarının ihaleleri sayılmaktadır.Devlet ihaleleri olarak;hastane,belediyeler,kaymakamlık binaları,meclis binaları vb. gösterebilirken:Özel sektör olarak;Erdemir,is demir,kar demir,Eti,koç holding vb. firmalarını örnek olarak gösterebiliriz.Bu firmalara salon asma tavan modelleri 2020 yaptırabilirsiniz.

mutfak asma tavan modelleri 2020
mutfak asma tavan modelleri 2020

İstenilen şekil ve büyüklüklerde alçıpan dekorasyon yaptırabilirsiniz.Renk bakımından da istediğiniz rengi uygulatabilirsiniz. Renk konusunda biraz daha fazla bir miktar ödeyebilirsiniz.En iyisi olsun üç kuruş fazla olsun diyorsanız bu seçimler içerisinden beğendiğinizi uygulamaya alabilirsiniz.Bunların dışında alçıpan dekorasyon üretimi yapan ve kartonpiyer ile ortak kolda çalışan firmalar gittiğiniz zaman sizlere katalog sunacağını ve oradan da seçim yapabileceğinizi söyleyebilirler.

asma tavan alçıpan modelleri
asma tavan alçıpan modelleri
balkon asma tavan modelleri
balkon asma tavan modelleri

Alçıpanlar da en önemli olaylardan bir diğeri de seçtiğiniz balkon asma tavan modelleri uygun olarak aydınlatma seçmelisiniz.Yani klasik tarzda bir alçıpan tasarımı yaptırmışsanız yine aynı şekilde aydınlatmayı da klasik seçmelisiniz.Modern tarz ise aynı şekilde modern olmak zorunda.Birbirine uymayan aydınlatmaları asla seçmeyin.Ne olduğunu,olacağının anlaşılması açısından seçimler konusunda dikkatli davranmalısınız.Aydınlatma sisteminin seçiminde karıştırırsanız uyumlar abartılı olur ve güzel görünüm yakalamaya çalışmanızın dışında bir çalışma yapmış olursunuz.Bu tür bir olay karşısında bu ortamı görenlerin düşüneceği tek şey şu olur herhalde;”parası ile rezil olmuş,kaş yapayım derken göz çıkarmış.”

asma tavan dizaynları
asma tavan dizaynları

Bu tür söylemlere maruz kalmamak açısından,aydınlatma sistemlerinin her kesimini kendi bölümüne göre seçmelisiniz.Tabi bunlar içerisinde de aynı şekilde asma tavan 2020 mobilya,halılar,süs eşya ve perdeleriniz konusunda da aynı seçime dikkat etmelisiniz.Kısacası her bölümü birbiri ile harmanlamalısınız. Yapacağınız tek yanlış bile ekibinizi etkileyecek ve o ekibe uygun olmadığını orada durduğu sürece bağıracaktır.

Alçıpan Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Evlerimizin eşya dekorasyonuna önem verdiğimiz kadar bir de iç dekorasyonuna da baya bir rağbet göstermeye başladık.Şu sıralar en çok uygulanan alçıpan modellerinde bizde geri kalmadan sizlere destek olmak için en göz alıcı tasarımları sizlerin beğenisine sunduk.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Yukarıdaki alçıpan tasarımı gerçek anlamda kamu yerler için harika bir tasarım olarak karşımızda durmaktadır.Belediye binaları,kaymakamlık binaları,adliye binaları,valilik,genel başkanlık binalarının ana salon tasarımında kullanılabilir.Yayın esnasında çok göz alacağına şimdiden onay verebilirim.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Salonumuzun giriş alanının duvarlarını da alçıpan ile şekillendirebilirsiniz.Çok hoş bir tasarı olarak görselde gördüğünüz üzere sizlere sunduk.Bitmemiş hali ile size sunmamın nedeni alçıpanların nasıl şekillendirilmiş olduğunu göstermek istedim.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Alçıpan tavan dizaynlarında en mükemmel özellikleri sizler ile buluşturmaya devam ediyorum.Ne kadar çok paylaşımda bulunursam sizdeki fikirler belki çok daha fazla olarak ortaya çıkar ve çok daha güzelini çizip yaptırabilirsiniz.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Her eve uygun olarak alçıpan tavan dizaynını sizlere sunarak bütün alanlarınızı değerlendirmeye uğraşıyoruz.Her alana alçıpan tavanları uygulayabilirsiniz.Banyolarda,tuvaletlerde,salonlarda,yatak odalarında,hollerde,çocuk odalarında…Aklınıza gelebilecek her alanda değerlendirmeye çalışabilirsiniz.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Hastahane odalarında,otel odalarına her yere ama her yere alçıpan duvar,asma tavan uygulayabilirsiniz.Yukarıdaki alçıpan asma tavan ışıklandırma ile çok uyumlu bir dizayn ile odanın havasını bambaşka bir havaya büründürmüştür.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Diğer bir dizaynda da duvar ve asma tavanın alçıpan ile dizaynının uyumunu görmektesiniz.Işıklandırma ile tamamen göz alıcı bir uyum olmuş.Ancak içerisindeki duvar kaplaması gerçek kırma taşlardan örme olsa çok daha güzel olur.İşin kolayına kaçmak için duvar kağıdı kullanıyorlar.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Evlerinde saray tasarımını isteyenlere de bu şekilde alçıpan asma tavanın renklendirme yöntemi kullanılarak harika bir görüntü elde edildiğini gösterelim.Evlerini bu ağırlıkta dizayn etmek isteyenlere göre çok uygun bir tasarım olarak duruyor.

Alçıpan Dekorasyon nasıl yapılır?

Son olarak holde kullanılan asma tavanı görüyorsunuz.Uyumu,ışıklandırması,renkleri tam anlamıyla harika bir tasarı olarak karşımızda.Girenlerin içini ferahlatacak bir ambiyansı var.Girenlerin direk bu tasarımı inceleyeceklerinden eminim.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz