Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Modern Banyo Duvar Kağıdı Modelleri ve Önerileri

Modern Banyo Duvar Kağıdı Modelleri ve Önerileri

Bir önceki yazımızda banyolara renk katmanın farklı ve dekoratif yollarından bahsetmiştik. Banyoyu hem daha kişisel bir hale getirmek, hemde renkleri ve desenleri özgürce kullanabilmenin en pratik ve zahmetsiz yollarından biri banyo duvar kağıdı modelleri bu seçenekler arasındaydı. Bu yazımızda banyonuz için size ilham verecek birbirinden farklı tarzlarda duvar kağıdı ile dekore edilmiş stil sahibi banyo dekorasyon örnekleri bulacaksınız.

Günümüzde farklı tarzlara sahip yaşam alanlarında dekorasyonu tamamlayan ve iç mekana farklı bir tarz kazandıran dekoratif duvar kağıtları oldukça popüler yapı elemanları arasında. Birbirinden farklı renk, desen ve temalarıyla bir iç mekana görsel zenginlik kazandıran bu dekoratif duvar kaplamaları artık banyolar içinde güçlü bir seçenek haline geldiler.

Eğer sizde banyonuz için farklı ve etkileyici dekorasyon fikirleri arıyorsanız yazımızda size bu koda ilham vereceğini düşündüğümüz harika banyo duvar kağıdı modelleri derledik. Ayrıca banyo duvar kağıdı kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında sizi bekliyor.

Banyo Duvar Kağıdı Modelleri

Banyonuz için modern yada klasik hangi dekorasyon tarzını tercih ederseniz edin banyo duvar kağıtları ile mekana bambaşka hava kazandırabilirsiniz. Üstelik bu seçim diğer duvar kaplama yöntemlerine daha daha hızlı, daha pratik ve daha hesaplıdır. Diğer bir açıdan, banyo fayansı yerine tercih edeceğiniz duvar kağıdı seçiminizde banyonuz için çok daha fazla renk ve desen kullanma şansınıza sahip olabilirsiniz. Ayrıca banyo duvar kağıtları ile çok rahat şekilde banyo duvarlarına farklı temalar yansıtabilirsiniz.

Modern banyo duvar kağıdı modelleri 2019
Modern banyo duvar kağıdı modelleri 2020 2021

Duvar kağıdı kullanımının sağladığı bir çok avantaj bulunuyor, görsel zenginliği dışında, kolay uygulanabilir olmalı, duvar yüzeyini koruması ve bakımının kolay olması dikkat çeken avantajlarından yalnızca bir kaçı. Diğer yandan uygulama sırasında zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, aynı zamanda mekanı kirletmeyen ve koku yapmayan yapı elemanlarıdır.

Banyo için duvar kağıdı özellikleri nasıl olmalı?

Söz konusu banyo dekorasyonu olunca duvar kağıdı kullanımı hala bir çok kişi için soru işaretidir. Fakat gelişen üretim teknolojileri günümüz duvar kağıtlarına bir çok farklı özellik kazandırmış durumda. Örneğin artık sadece banyo için özel üretilen duvar kağıtlarının olduğunu biliyor muydunuz? Banyo için kullanılabilen duvar kağıtları sudan, nemden ve ısıdan etkilenmeyen özelliklere sahipler. Aynı zamanda kolay temizlenebilir, silinebilir olmaları bu tasarımları çok daha kullanışlı bir hale getirmiş durumda.

Tabi ki her duvar banyo duvar kağıdı sıraladığımız bu özelliklere sahip olmayabilir, bu noktada duvar kağıdı seçerken aceleci davranmamak gerekir. Diğer yandan duvar kağıdının üretiminde kullanılan doğal olmayan ve sağlığa zararlı kimyasallar içerip içermediğini mutlaka araştırmak gerekir. Bu anlamda sadece renk ve desen dışında banyonuz için hangi tip duvar kağıdı kullanacağınızı bilmelisiniz. Banyo duvar kağıtları üretim tekniklerine göre sınıflandırılabilir, örneğin vinil, simplex, emboss gibi. Diğer yandan tarzınıza göre boyanabilir duvar kağıdı modelleri’de tercih edebilirsiniz.

Banyoda duvar kağıdı kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Genel olarak banyo duvar kağıtları ve özelliklerinden bahsettik, yazımızın bu bölümünde ise banyonuz için ne tarz duvar kağıtları uygulayabileceğinizden, duvar kağıdı kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar neler? bunları inceleyelim. Aynı zamanda bu başlıklara değinirken sizlere ilham verecek banyo dekorasyon fikirleri sizleri bekliyor.

Suya, neme dayanıklı duvar kağıtları 

Öncelikle banyonuz için seçeceğiniz bir duvar kağıdının mutlaka sudan etkilenmeyen banyo duvar kağıdı ve neme karşı dayanıklı olması gerekir. Bu özelliklere sahip bir duvar kağıdının fayanslarda olduğu gibi uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bu konuda aklınızda soru işretleri olabilir fakat günümüzde üretilen banyo duvar kağıtları en az fayanslar kadar uzun ömürlü ve kolay kullanım özelliklerine sahipler.

Şık renkler ve desenler ile özel banyolar 

Banyonuzu dekore ederken hayalinizdeki şık ve estetik görünüme banyo duvar kağıtları ile kolayca sahip olabilirsiniz. Üstelik bunu hem hızlı hemde çok hesaplı şekilde yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, renk ve desenleri ile banyonuzun dekorasyon tarzına uyum sağlayan bir duvar kağıdı seçimi yapmak. Geleneksel bir şıklık için otantik desenlere sahip şık tasarımlara yönelebilirsiniz. Hayalinizdeki daha lüks bir banyo dekorasyonu varsa içinde altın yada metalik ışıltılar yer alan tasarımlar seçebilirsiniz.

Fayans + duvar kağıdı ile şık kombinler 

Banyonuzun tüm duvarlarını lavabo duvar kağıtları ile kaplamak yerine, bazı bölümlerde desenleri ve canlı renkleri duvar kağıdı ile öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde banyonuzun enerjisini ve çekiciliğini bir tık daha arttırmış olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken nokta, banyo fayansları ile duvar kağıdının renk ve desenlerinin uyumlu olması.

Banyo için Vinil duvar kağıtları 

Yazımızın başında adı geçen vinil duvar kağıtları, bu kategoride en popüler tasarımlardır. Vinil duvar kağıtları ldukça kaliteli ve dayanıklı tasarımlardır, kaliteli kağıtların üzerine farklı teknikler ile PVC kaplanarak üretilen duvar kağıtlarıdır. Bu anlamda hem uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir, hemde kolayca silinebilir ve temizlenebilir özelliğe sahipler.

Vinil duvar kağıdı modelleri genel olarak suya en dayanıklı olan modellerdir, parlak yüzeye sahiptir ve neme dayanıklılığı ile öne çıkar. Son derece zengin bir renk ve desen skalasına sahip olan vinil duvar kağıtları mutfak dekorasyonu içinde rahatlıkla kullanılabilir.

Banyo Duvar Kağıdı Fiyatları

2020 ve 2021 piyasasına göre duvar kağıdı fiyatlarını araştırmaktayız. Sizler için en uygun fiyatları belirledik.Bir rulosu 5,02 m2, boyu 10 metre, eni 50 cm olan duvar kağıdı fiyatı ise 80-100 TL arasında değişmektedir. Suya dayanıklı banyo duvar kağıdı fiyatları 80 TL den başlayarak 400-450 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Banyo için duvar kağıdı kullanıcı yorumları için sayfanın altındaki yorumları okuyabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz