Ana Sayfa Genel Modern Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

Modern Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

Modern bebek odası dekorasyon içerisinde bizler bir şeyleri kaçırdığımızın farkına vardık.Sizlere bu konuda affınıza sığınarak hemen bu açığımızı da bugün burada kapatacağız.İkiz bebek sahibi olacak olan ailelere ya da olmuş olanların affına sığınıyoruz.Genelde hep tek çocuk üzerinden araştırma yaptık ve siz anne adaylarını unuttuk.Ancak bu yanlıştan hemen dönelim dedik ve sizlere bu yazımızda bu konu için ve bundan sonraki çalışmalarımızda da sizleri unutmadan paylaşımlarda bulunacağımıza emin olabilirsiniz. Bebek odası fikirleri yazımızı umarım beğenirsiniz.

bebek odası dekorasyon objeleri
bebek odası dekorasyon objeleri

Bebek Yatakları Sonrasında Uzun Yatağa Dönüştürülebiliyor mu?

Bebek yataklarında dönüştürülen tarzlar da var olmayan da var.Zaman geçince bebeğinizin boyu uzayınca ayak kısmının oradaki komidin kısmı oradan çıkarılabiliyor.Bu şekilde yatağın boyunu uzatabiliyorsunuz.Ancak bunu almadan önce firmaya bu şekle dönüştürülüp dönüştürülmediğine dair soru sormanız lazım.Bu şekilde istiyorsanız özellikle belirtmeniz lazım.Çünkü bu tarz biraz daha fazla ücretli olabiliyor. Bebek odası dekorasyon fikirleri için oldukça fazla seçenek vardır.

bebek odası fikirleri
bebek odası fikirleri

Bebek Odalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bebek odalarını dizayn ederken ileri ki zamanları da düşünerek hareket etmelisiniz.Bebeğiniz bebeklik zamanlarından çıktıkları zaman yaramazlıkları başlıyor.Sizler bu zamanlar geldiği zaman yaramaz olan bebeklerde özellikle etrafta ağzına sokulduktan sonra yutulmayacak ve buruna kaçmayacak malzemeler ile donatmanız olacak.Küçük ısırılınca kopabilecek şeylerden de uzak durmanız lazım. Bebek odası dekorasyon ürünleri seçerken dikkatli olmak gereklidir.Bebekler sizin düşündüğünüzden fazla yaramaz ve zeki olabiliyorlar.Ayaklandıkları zamanda özellikle sabitlenmiş çekmeceler ve sallanmayan malzemeler olmasına dikkat edin.Çünkü sabitlenmeyen çekmeceleri çekip içlerine girebiliyorlar bu da çok büyük kazaya sebebiyet verebilir.Sallanan bir şeye de siz yokken tırmanma arzuları nedeniyle çıktıklarında düşebilirler.

bebek odası dekorasyon fikirleri
bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek Odalarında Aydınlatma Sisteminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek odalarında asla aşırı parlak spotlar kullanmamalısınız.Bebeklerin gözleri ve gelişimleri için çok zararlı.Yapılan araştırmalarda büyüme hormonu karanlık alanlarda uyuyan çocuklarda daha çok salgılandığını ortaya koyuyor.Mümkün mertebe çocuklarınızı karanlık ortada uyumasını sağlayın.Kullanacağınız zamanda da hoş olan loş ışıklar kullanmanızdır.

küçük bebek odası dekorasyon fikirleri
küçük bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek Odalarında Halılar Nasıl Olmalıdır?

Bebek odalarını dizayn ederken bebek odalarındaki halıların anti bakteriyel,anti alerjen olmasına dikkat etmelisiniz.Çünkü halılar içerisinde akar denilen bazı parazitler taşımaktadır ve bunlar çocukları hasta etmekle beraber ciddi alerji olmasına neden oluyorlar.Bunlara ev akarları deniliyor ve genelde düzgün yıkanmayan eşyalarda da çıkabilme ihtimali yüksek.Bebek eşyalarını doğal ürünler ile yıkamaya çalışın ve mümkün mertebe eşyaları kaynatın ya da kaynar su seviyesinde makineniz de yıkayın.Doğal olmayan ürünlerden uzak durun.

bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler
bebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler

Yatak Odasında Yatağa Eklemeli Bebek Yataklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu konuda bebeğinizin yatağı ile sizin yatağınız arasında boşluk kalmamalı ve kesinlikle aynı ölçüde olmasına dikkat etmelisiniz.Kenarında siz uykuya dalmadan önce eğer uykunuz ağır ve tehlikeliyse bebeğin korunması için koruma alanının bulunmasına ve bunun hareketli olmasına dikkat edin.Uyumadan önce onu kaldırmayı unutmamalısınız.Çünkü haberlerde okuduğumuz çok nadirde olsa annenin uykuya yenik düşüp çocuk üzerine dönmeleri sonucu ölümlere neden olabiliyorlar.Bu yüzden olmaz demeyin önlemimizi alalım.

İkiz Bebek Yatak Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

İkiz bebeklerin kendilerine ait bir dili ve kendilerine ait ayrılmaz duyguları var.Onların evreni bambaşka bir boyut olarak adlandırabilirsiniz.Anne karnında gelişen bebekler doğduktan itibaren birbirlerinden asla ayrılamazlar.Ayrıldıkları zaman kendilerini büyük boşlukta hissedebiliyorlar.Hatta bunalıma bağlayan ve biri gidince diğerininde fazla yaşamadığını bildiren araştırmalar mevcut.Onların evreni bambaşka olduğunu belirtmiştim.Onlar birbirlerini tamamlayan tek kişilik olarak evreni görürler.Her ne kadar kavga etseler de,paylaşamasalar da eşyalarını,onların evren içerisindeki,birbirlerine karşı yaydıkları elektriği ve o bağlılığı başka hiç bir dille anlatamazsınız.Onlar hiç konuşmasalar da birbirlerini çok rahat anlayabilirler.Hele tek yumurta ikizi ise;onların telepati yöntemini asla çözmeye çalışmayın çözemezsiniz.

Onları uyurken birbirinden ayıramazsınız.Birini aldığınız zaman diğeri bunu kesinlikle hisseder ve tepki verir.Birine bir şey aldığınızda aynısını diğerine de almalısınız.Zira ikizler çok alıngan olabiliyorlar.Bebek deyip geçmeyin.Hemen her şeyin farkında olurlar.Rengini bile ayırt edip kıskanabilirler ve bu yüzden bile size tavır yapıp ağlarlar.Kalbinizde bile birini değerinden fazla sevmeyi asla aklınızdan geçirmeyin bunu da hissediyorlar ve bu yüzden kendini dışlanmış hissedebiliyorlar.Yani ikiz annesi olmak çok zor ve çok zahmetli bir iş.

Modern Bebek Odalarında Ki En Son Yenilikler Nelerdir?

Yeni nesil modern bebek odalarının dizaynları her geçen gün kendini aşarak bambaşka bir boyuta taşınıyor.O derece yenilikler var ki sizlerin bu tercihler arasında kararsız kalacağına inanıyorum.Önceki yazılarımızın bazılarında bu yeni nesil odalarından bahsettiğim ise de yine de yetersiz kalmaktadır.Bu yüzden sizlere çok daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız.Bebek odaları tasarımları konusu çok derin ve çok özeldir.Her aile evladına en güzel olanı vermeye çalışmaktadır.Ebeveyn olarak çocukları için en güzel ve en özelini almak ve onlar için en harika olanını seçmek ailelerin en doğal hakkıdır. Bebek odası duvar dekorasyonu için güzel olabilir.

bebek odası önerileri
bebek odası önerileri

Bebek Odalarında Gri Renge Hangi Yardımcı Renkler Uyar?

Modern bebek odalarında gri rengi seçen aileler çok şanlısınız.Çünkü gri renk ara renklerden biridir ve bu renge her renk olabilir.

Pembe,yeşil,açık mavi,altın sarısı,beyaz,lila,mor,turuncu,sarı renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.Yukarıdaki modern bebek odası dekorları da bu renklerin birbirlerine uyumlarını görebilirsiniz.

bebek odası dekoratif ürünler
bebek odası dekoratif ürünler

Modern Bebek Odaları Nasıl Dizayn Edilmeli?

Bebek odaları dizayn edecek aileler için zorlu ve güzel bir süreç bebeğin cinsiyetinin tam belli olmasından sonra başlamaktadır.Aileler bebeklerinin en güzel görünümlü ekibe sahip olmasını istedikleri için bütün sitelere,dergilere,mağazalara bakmaktadırlar.Durumlarına göre her bütçeye göre bebek odaları mevcut olup bu konuda da firmalar kolaylıklar sağlamaktadırlar.Önemli olan bebek odasını dizayn ederken odanın durumu.

bebek odası kendin yap fikirleri
bebek odası kendin yap fikirleri

Dar Alanlı Bebek Odaları Nasıl Dizayn Edilmeli?

Bebeğinizin odası dar ve alanı bu konu için yeterli değilse buna göre odasını dizayn edebilirsiniz.Bazı firmaların bu konuda geniş yelpazesi bulunuyor.Yukarıdaki örneği dar bir alana sahip olan aileler bu ekibi rahatlıkla odalarında uygulayabilirler.Geniş yer kaplamamakla birlikte güzel bir tasarım olarak durmaktadır.Tabi bu dizayn erkek bebek için olsa da bunu kız bebek içinde değişim yapılabilir.Erkek bebek odası dekorasyon yaparken bunları uygulayabilirsiniz.

Kız Bebek Odalarını Pembeden Başka Hangi Renk İle Tasarlayabilirim?

Modern kız bebek odası dekorasyonunda pembenin dışında diğer renkler olarak sizlere;sarı,lila,turuncu,yeşil,gri,kırmızı,beyaz önerebilirim.Tabi tek renk olarak kullanmayabilirsiniz.Gri her renge uyuyor ve gri renk ile kombin yapabilirsiniz.Bunun dışında beyaz da her rengi kaldırıyor.Onunla da kombin yapabilirsiniz. Kız bebek odası dekorasyon oldukça zordur.

Bebek Takımı Olarak Hangi Markayı Seçmek Daha Doğal Olabilir?

Sizlere bu konuda marka ismi vererek değilde küçük ip uçları vererek yol göstermek daha iyi olur.Belli bir marka vermek reklama girer ve diğer markalara da ayıp olur.Bu yüzden buradan genel bir anlatımda bulunacağım.Seçeceğiniz malzemenin doğal ağaçtan olmasına ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasına dikkat edin.Mekanizma yerlerine ve vida işlenmiş yerlerinin deforme olup olmamasına dikkat edin.Evinize geldiğinde,kuracakları zaman özellikle takibe alın.Çünkü ara sıra deforme olmuş malzemeyi sizlere getirip kurarlar ve sizler bunu ilerleyen zamanlarda fark etiğinizde de bunu sizin yapmış olabileceğinizi ima ederler.

Bebek Odalarında Malzemeleri Seçilirken Özellikle Ne Tür Kumaşlara Önem Verilmeli?

Yüzde yüz pamuklu ve yüksek ısılarda bile deforme olmayan kumaşlar seçilmelidir.Boyar madde olan ürünlere çok dikkat etmelisiniz.Renkler doğal ürünlerden elde edilmiş olmasına ve bu konudaki etiket ya da amblemine dikkat etmelisiniz.Bu konuya dikkat etmezseniz bebeğiniz alerji hastalıklarına yakalanma riski artar.Bu en düşük senaryo tabi bir de daha büyük hastalıkları da peşinde getirme riski var. Bu tarzbebek odası dekorasyonu için ilginç fikirler çıkmaktadır.

klasik bebek odası dekorasyonu
klasik bebek odası dekorasyonu

Bebek Eşyalarının Temizlenmesi Ne İle Olmalıdır?

Bebek eşyalarınızı yıkarken mümkün mertebe doğal ürünler kullanın.Kesinlikle güzel kokması için içerisinde paraben bulunan maddeler ile yıkamayın.Doğal sabunlar ve doğal ürünler var mümkün mertebe bu ürünleri tercih edin.

bebek dekorasyon fikirleri
bebek dekorasyon fikirleri

Bebek Odalarında Beyazlığın Önemi!

Bebekler belli bir seviyeye gelene kadar eşyalarının temizliği çok önemli.Mümkün mertebe eşyalar belli bir derecede kaynatılmalı ve temizliğine önem verilmeli.Bebekler belli seviyeye gelene kadar sürekli ağızlarından çıkarırlar bunun dışında bazen de altları dışarı kaçınca o leke eşyalarından çıkması için de sizler baya uğraşırsınız.Bu yüzden genelde beyaz renk tercih etmeniz sizin yararınıza olur.Bu renkten leke ve kirleri yıpranmadan çıkarabilirsiniz.Ancak diğer renklerde deformeye sebep olup eski görünmesine neden olabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz