Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Modern Gri Banyo Dekorasyon Önerileri 2021

Modern Gri Banyo Dekorasyon Önerileri 2021

Gri banyo dekorasyonu son dönemde favori renkler arasında yer alıyor. Gri ve tonları banyoda pek alışılmış renkler olmasa da, yenilikçi tasarımlara sahip günümüz modern banyo dekorasyonlarına bu yıl gri damgasını vuruyor. Koyu renk banyolardan hoşlanıyorsanız yazımızda yer verdiğimiz birbirinden şık ve modern gri banyo dekorasyon modelleri ve gri banyo modelleri size bu konuda ilham verebilirler.

Dekorasyon dünyasında her dönemin bir modası var ve bu moda hem stil hemde renk olarak yaşam alanlarına yansıyor. Geçmişten örnek verecek olursak 50’li yıllarda banyolarda pembe tonları çok modaydı. Günümüz banyolarında ise gri kullanımı oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. İşte banyonuz için ilham alabileceğiniz birbirinden şık 2020 gri banyo dekorasyon örnekleri ve öneriler.

Modern Gri Banyo Dekorasyon Fikirleri

Makale Başlıkları

Bildiğiniz gibi gri renk, siyah ile beyaz rengin karışımından oluşuyor. Bu rengin bir çok farklı etkisi var ancak en önemlisi kullanıldığı alanda sakin ve dinlendirici bir etki yaratmasıdır. Aynı zamanda gri banyo dekorasyonu için bir çok farklı renkten yararlanmanız mümkün.

Gri bir banyoyu an basit şekilde siyah ve beyaz renklerle hiç riske girmeden kombine edebilirsiniz. Bu açıdan bakarsak gri banyoların pratik olduklarını söyleyebiliriz. Farklı bir açıdan bakarsak, gri tonları metali ve betonu çağrıştırdığından dekorasyonda endüstriyel bir etki yaratır. Gri rengin hakim olduğu bir banyoda özellikle parlak metal aksamlara yer verildiğinde ortaya daha zengin ve lüks görünümlü bir banyo dekorasyonu çıkacaktır.

Gri banyo dekorasyon modelleri 2020
Gri banyo dekorasyon modelleri 2020

Peki gri banyo dekorasyonu için başka hangi renkleri kullanabiliriz? Griyi tamamlamak ve banyoda lüks bir etki yaratmak için siyah ve tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak siyah kullanmak istemiyorsanız alternatif olarak kahverengi tonlarını denemenizi öneririz. Kahverengi kullanırsanız banyoya dahil edeceğiniz ahşap tasarımlarla mükemmel bir uyum yakalayabilir ve banyoda daha, doğal bir hava yaratmış olursunuz.Bunun için gri beyaz banyo modelleri bakabilirsiniz.

Banyonuz için gri rengi kullanacaksanız ahşap tasarımlar dahil etmenizi öneriyoruz. Ahşap sıcaklığı, gri tonlarının soğukluğunu kıracak ve banyoda daha modern ve sıcak bir etki yaratacaktır. Gri banyo dekorasyonu için canlı renkler kullanmak isteyebilirsiniz, bunun için size kırmızı, yeşil ve mavi tonlarını denemenizi öneririz. Bu tonlar griye çok yakışan renklerdir ve ufak detaylarda dahi kullanılsa banyoya enerji ve hareket katabilirler.

Yazımızın sonuna gelirken ufak bir hatırlatma yapalım, gri banyolar için ilave aydınlatmalar kullanmanızı öneririz. Bunun sebebi ise birden fazla aydınlatma kullanırsanız banyonuzun belli bölümlerini gölgede bırakabilirsiniz. Yani ışığın farklı oranlarda kullanılması grinin  farklı tonlarının ortaya çıkmasını sağlar, buda banyonuza hareket kazandırır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz