Dekorasyon Blog Arama

Modern Gri Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2019 – 2020

Modern Gri Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2019 - 2020

Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri 2020

Son dönemin trend dekorasyon renkleri arasında yer alan gri, stil sahibi görünümü ile yatak odalarını etkisi altına almış durumda. Bugün yazımızda gri yatak odası dekorasyon önerilerine ve gri kullanımı ile ilgili ipuçlarına yer veriyoruz.

Yatak odasında sakin ve modern bir etki yaratmak isteyenler gri ve tonlarını bir çok farklı şekilde dekorasyona dahil edebilir. Rahat, sakin ve stil sahibi bir görünüm için yatak odanız için ilham alabileceğiniz birbirinden şık gri yatak odası dekorasyon ipuçları yazımızda sizleri bekliyor.

Modern Gri Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2019 – 2020

Yatak odası modasında son dönemlerin en trend renkleri arasında gri tonları geliyor. Gri tonlar bu yıl duvar boyasından mobilyaya, aksesuardan tekstil ürünlerine kadar bir çok alanda karşımıza çıkıyor. Yatak odanızda kullanmak istiyorsanız işte size farklı şekillerde gri yatak odası dekorasyon önerileri!

Modern Gri Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2019 - 2020

Modern Gri Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2019 – 2020

[galeri_url]

Gri duvarlar

Yatak odanızda gri tonlarını kullanmak istiyorsanız duvarlar işe başlamak için en doğru yer olabilir. Grinin koyu tonları yatak odasının karanlık görünmesini sağlayabilir, bunun için açık gri tonlar tercih edebilirsiniz. Açık gri duvar boyaları ile yatak odası daha ferah, aydınlık bir görünüme sahip olacaktır. Ayrıca grinin çok açık tonları ile yatak odanız daha büyük görünecektir.

Griyi duvarda kullanacaklar oda genelinde beyaz tonlara ağırlık verebilir. Örneğin beyaz perdeler, halılar, mobilya ve aksesuarlar gri ile muhteşem bir uyuma sahip olacaktır. Yatak odasına canlı renkler kullanarak hareket katmak isteyebilirsiniz. Açık gri duvarların mekanda yarattığı sakin atmosferi kırmızılar, maviler, turuncular ve sarılar kullanarak daha hareketli bir hale getirmeniz mümkün.

Gri mobilyalar ve aksesuar seçimleri

Gri tonlarını duvar boyası dışında yatak odasına mobilya ve aksesuar seçimleriniz ile dahil edebilirsiniz. Gri mobilyalar mekanda modern  bir etki yaratacaktır, özellikle beyaz renk duvarlarla mekanda stil sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

Gri bir dolap yada zeminde gri tonlarında bir halı yatak odanızda büyük bir değişim yaratabilir. Ayrıca gri tonlarını yatak başı, nevresim takımları ve perdelerde öne çıkarmanız mümkün.

Sakin, dinlendirici bir yatak odası için..

Yatak odanızda rahat, dinlendirici bir atmosfer yaratmak için griyi kullanmaya duvardan başlayın, mobilya ve aksesuarlarla emin adımlarla ilerleyin.

Bu tarz bir dekorasyonda perde, halı, yatak örtüsü gibi tekstil ürünlerinde beyaz tonlar tercih ederek daha sakin ve modern bir eti yaratabilirsiniz. Açık renk perdeler ve tüller odanın daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Ahşap sıcaklığını hissedin

Grinin yatak odanızda soğuk bir hava yaratacağını düşünüyorsanız mekan içinde ahşap tasarımlara yer verebilirsiniz.  Ahşap bir konsol yada ahşap tablolar yatak odanıza sıcak ve samimi bir katar. Özellikle vintage tarzı eskitme ahşap tasarımlarla yatak odanız daha zengin bir dekorasyona sahip olacaktır.

Gri & bej şıklığı

Gri tonlarının hüküm sürdüğü bir yatak odasına bej rengi dokunuşlar ekleyerek ortaya çıkan mükemmel uyumun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu ikilinin birleşiminden ortaya çıkan tablo her şekilde muhteşem olacaktır. Yatak odanızın adeta dekorasyon dergisinden çıkmış gibi görünmesi için bej rengi perdeleri mutlaka denemelisiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478