Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu Etkileyici Modern Ofis Tasarımları

Etkileyici Modern Ofis Tasarımları

Çalıştığınız ortamın dekorasyonu ve yaşanılabilirliği tıpkı eviniz kadar önemli. Yaşantınızın bir kısmı orada geçiyor, dolayısıyla bu çalışma saatleri içerisinde rahat ve konforlu bir ortamda bulunmalısınız ki işinize konsantre olup verimli olabilesiniz. Ofis dekorasyonları çok özenilmez, sıradan ve klasik hale gelmiş düzenlerle tasarlanır, tek tip düzen dediğimiz şekilde dekore edilirdi. Modern ofis tasarımları günümüzdeki kadar yaygın değildi.

Yaşam alanlarımız kadar çalıştığımız ortamlarda önemli bir yer tutuyor hayatımızda çünkü hayatımızın büyük bir kısmını aslında evimizden çok ofislerimizde, işyerimiz de çalışma arkadaşlarımızla birlikte geçiyoruz. Çoğu zaman saatlerce yoğun iş temposu yüzünden ofislerde sabahlamaya kadar gidiyor bu çalışmalar.

Eşyaların türevi, yerleşimi, kullanılan dekorasyon mobilyaları, aksesuarlar çoğu zaman aynı olurdu. Günümüzün getirdiği getirdiği geniş dekorasyon çeşitliliği sayesinde ofis dizaynları da zamanla değişmeye başladı.

Modern ofis dekorasyon fikirleri 2020
Modern ofis dekorasyon fikirleri 2020

Modern Ofis Tasarımları

Ofis tasarımı çalışanına konforlu ve rahat ortamı sunmak isteyen tüm şirketlerce tercih ediliyor. Dediğimiz gibi rahat ve konforlu, iyi dekore edilmiş, doğru mobilya, aksesuar, renk tercihleri yapılmış bir ofis içerisinde çalışan insanların motivasyonlarını ve işe konsantre olmalarını doğrudan etkiler. Kim sıkıcı, boğucu bir havası olan, dikkatini dağıtan bir ortamda çalışmak ister ki ? Muhtemelen kimse böyle bir ortamda çalışmak istemeyecektir.

Modern tasarlanmış, renk açıları doğru hesaplanmış, güneş ışığından olağanca faydalanan bir ofis beraberinde verimlilik ve başarıyı getirir. Pozitif enerji saçan bir ofis dekorasyonu, çalışanlarının zihinlerine de olumlu yönde etki ederek işlerinde daha dinç, yapıcı ve üretici olmalarına olanak sağlar.

Küçük ofis tasarımları daha çok beyaz ofis dekorasyonu ile karşımıza çıkıyor. Beyaz renk bir çok ofis mobilyaları, ofis aksesuarları ile de kolayca kombinasyon oluşturma imkanı sunuyor. Çünkü her renkle kolayca entegre edilebilir bir havası var. Beyaz renk mobilyalarla donatılmış bir ofisin duvarlarında isterseniz canlı renkler kullanabilirsiniz birbirlerini çok iyi tamamlayacaklardır.

Tabi ki de koyu renklerde kullanılabilir, doğru renkler tercih edildiği takdirde ofis dekorasyonunda siyah, kahverengi gibi renk tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Beyaz renk sık kullanılıyor demiştik. Günümüzün büyük olarak tabir edilen bir çok şirketi ofislerinin dekorasyonu esnasında çoğu zaman beyaz renk tercihinde bulunuyorlar.

Etkileyici Ofis Dizayn Örnekleri

Özellikle şirketlerin bekleme salonu olarak tabir edilen ofis alanlarında beyaz renk tercihi söz konusu diyebiliriz. Bu tercihin altında da ofise gelen misafirlere giriş esnasında olumlu bir izlenim bırakmak yatıyor diyebiliriz. Gözlemlediğimiz kadarıyla beyaz renk ofis ortamında daha çok koyuya yakın mavi, canlı turuncu ya da kırmızı renk mobilyalar ve aksesuarlar ile kombinleniyor.

Ofis dizayn planlaması ve kroki çizimi dekorasyon için önemli bir nokta. Dekor dünyasında planlama ve taktiksel hareketler olmadan hareket etmemek gerekiyor. İstenilen havayı yakalamak için planlı olmak ve iyi bir ön araştırma süreci geçirmek yapılması düşünülen ortamın doğru bir şekilde ortaya çıkarılması hususunda büyük rol oynuyor. Şirketin hangi alanda hizmet verdiği de bu noktada püf noktası.

Çeşitli ofis dekorasyonu fikirleri sizlere bu noktada tüyo verebilir. Rol model şirketlerin dekorasyonları incelenerek nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz. Örneğin çocuklara yönelik ürün satan bir firma iseniz canlı renklerin egzotik havasından faydalanabilir, hoş ve çocuksu sıcaklığı olan bir tasarım yapabilirsiniz. Daha resmi olan, mesela lojistik gibi bir sektörde yer alıyorsanız çok koyu olmayan açık kahverengi ve türevi renklerden de faydalanabilirsiniz.

En Şık Ofis Tasarımları

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz