Ana Sayfa Salon Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

Salonunuz dekorasyona başlamadan önce çok fazla planlama ve araştırmaya ihtiyaç duyacağınız alanlardan biridir. Kişisel zamanınızın büyük bir bölümünü harcayacağınız bir oda olması dışında, misafirlerinizi ağırlamak için kullanacağınız bir alan olacaktır. Bu noktada salonu daha kullanışlı hale getirmek ve modern bir görünüme kavuşturmak için dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki salonun daha kullanışlı olması ve modern görünmesi için neler yapabilirsiniz, yazımızın devamında size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz Modern oturma odası dekorasyonu İçin fikirler bulabilirsiniz.

Modern görünümlü bir salon dekorasyonu hayal ediyorsanız öncelikle hangi tasarımları ne şekilde kullanacağınız konusunda derinlemesine bir araştırma yapmalı, tarzınıza uygun salon dekorasyon örnekleri incelemeli ve özellikle mekana modern bir hava katacak tasarımlara yönelmelisiniz. Salonunuzu daha modern göstermek için dekorasyona dahil edebileceğiniz tasarımlar.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler 2021

Yaşam alanınızı hem daha kullanışlı hemde çok daha modern bir görünüme kavuşturmak sandığınız kadar zor olamayabilir. Bu noktada doğru tasarımları ve doğru renkleri dekorasyona dahil ederek bunu başarabilirsiniz. Diğer yandan salondaki fazlalıklardan kurtulmak, daha düzenli ve ferah bir dekorasyon için atacağınız ilk adım olmalıdır.Oturma odası dekorasyonu örnekleri blog yazımızın devamındadır.

Yan sehpa

oturma odası dekorasyon fikirleri
oturma odası dekorasyon fikirleri

Yan sehpa şüphesiz ki her salonun sahip olması gereken unsurlardan biridir. Eğer salona modern bir hava katmak istiyorsanız size önerimiz özellikle cam ve parlak metal modern sehpa modelleri tercih etmenizdir. Bu noktada şık bir sehpa seçimi salona benzersiz bir hava katmanın en kolay yolu olabilir. Kaliteli malzeme ve modern tasarım çizgilerine sahip sehpalar modern bir salonun vazgeçilmez parçasıdır.

Lambader

Modern görünümlü bir salonun oluşturmak için dekorasyona dahil etmeniz gereken parçalardan biride lambader. Bununla birlikte, bu tasarımı seçmeden önce odada yeterli zemin alanı bulunduğundan emin olmalısınız. Tasarım çizgileri bu aşamada dikkat etmeniz gereken ilk unsur, bu açıdan size önerimiz bakır, pirinç yada metal detaylara sahip endüstriyel tarz lambader modelleri tercih etmeniz olacaktır.

Yastıklar

Yastık kılıfları ayrıca yaşam alanınıza güzellik ve modernlik dokunuşu katar. Kanepeniz sade ise dekoratif yastık kılıflarını kullanarak etkileşimi artırabilirsiniz. Bu noktada seçeceğiniz renkler salonun genel renk paletine uyumlu olmalıdır, yani yastık seçimi yaparken halı ve perdelerinize uyumlu renk tonları tercih etmelisiniz.

Kanepeler

Oturma odası düzeni için çok fazla dekoratif unsur eklemeyi planlıyorsanız, koltuklarınızı nötr tuttuğunuzdan emin olun. Bu resimde oturma alanı, kanepenin her türlü dekor teması ve renk paleti ile iyi uyumunu sağlayan açık renk bir kanepe tasarımı tercih edilmiş.

Mumlar

Kokulu mumlar modern görünümlü oturma odanızda dekoratif bir unsur olarak işlev görebilirler. Ayrıca farklı şekil, boyut ve renkteki mumları kolayca bulabilirsiniz.

Halılar

Modern görünümlü bir yaşam alanı yaratma konusunda olmazsa olmaz unsurlardan biride halı tasarımlarıdır.  Dahası, bu halılar odanın tüm dekorunu kolayca bir araya getirmenizi sağlar. Bununla birlikte, zemin halısının odanın geri kalanından farklı bir renkte olması gerekir. Nötr renkli bir halı modern bir salon dekorasyonu için ideal bir seçim olabilir. Beyaz, kırık beyaz, açık krem, açık gri yada açık bej, vizon gibi renkler modern halı modelleri için popüler renklerdir.

Duvarlar

Son olarak, oturma odanızın modern görünmesine de en büyük yardımcınız dekoratif tablolardır. Genellikle duvar dekorasyonu için yağlı boya yada kanvas tablolar tercih edilir. Fakat siz daha modern bir etki yaratacak büyük metal yada ahşap duvar panoları tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu 2019 2020 2021 yıllarında sürekli gelişmektedir.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Deri sevenlerin beğenisine sunduğum alt fotoğraftaki desen ve dokunuşlar gayet hoş bir kombin.Çizgileri,dokunuşları,renklerin birbirine uyumu çok harika olarak kendini göstermekte.Renklerin asaletine ve renklerin dillerine inanan insanların seçebileceği bir kombin.Halının rengi,kanepe ile uyumu ve bu uyuma net bir şekilde bağlı kalmış tablo,bunun dışında kalan diğer yardımcı koltuklar bu kombini çok göz alıcı bir hale getirmiş.

oturma odası dizayn
oturma odası dizayn

Zemin döşemesi olarak bu renk mermeri nedense yakıştıramadım.Piyasada bu kombini tamamlayacak çok harika ürünler var.İnanın mermer seçimine bir haftanızı rahatlıkla ayırabilir ve yinede hangisini seçeceğinize bir türlü karar veremezsiniz.Her kesime ve her bütçeye uygun seçimler var.Bunu söylememin nedeni herkesimi düşünmüş olmam.Herkesin bütçesi birbirine uymuyor bu yüzdende her kesime uygun yerler olabileceğini ve bunu araştırmaları gerektiğini belirtmemde fayda var.Abajur seçimi ve lamba seçimi birbirini tamamlıyor.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Üstte paylaşmış olduğum koltuk takımı da gayet göz alıcı olarak durmakta.Geniş evleri,alanları olan kişilerin tercih edebileceği bir tasarım olarak karşımızda durmakta.Işıklandırma tercihlerinin ve yardımcı ekipmanlarında bu konuda baya bir yardımı olmuş.Tablo olarak daha değişik bir seçim yapmanızı önerebilirim.Geri kalanlar için gayet kombinleriyle beraber uyumlu olarak göz önünde durmaktadır.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Tercihinde siyahın asaletini tutanlar varsa onlara yönelik yukarıdaki çalışma güzel bir örnek teşkil ettiğini düşünüyorum.Çok asil ve albenisi çok yüksek olarak karşımızda durmaktadır.Masanın o güzelliği ve orta kısmındaki yapılan o ayrıntı bütün ekibe tamamen bambaşka bir asalet katarak ekibi bildiğiniz baştan oluşturmuş.Siyah renk çok güzeldir ancak uyarmadı demeyin sonra;aşırı toz çeker ve sürekli temizlenmek ister.Bunların dışında bu ekibi güneş alan bir yere asla koyamazsınız.Güneş alan yere koyarsanız eğer;takımınızın renginin çok çabuk solmasına neden olursunuz.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Yukarıdaki görüntüde de zemindeki siyahın asaletine uygun olarak kendini ortaya koyan oturma odası modeli çok harika bir çalışma olarak göze gelmektedir.Duvar kağıtlarının odayı temsilen uygun seçimi ve o tavan lambasının olağanüstü güzelliği karşısında gerçekten tam not aldığını belirtmeliyim.Evlerinde halı sermeyi sevmeyenlerdenseniz yukarıdaki özelliği kullanarak sizde evlerinizden halıları kaldırabilirsiniz.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Üstteki seçimi de morun cesaretini sevenlere gelsin.Kırık krem ve morun birleşimi buna ek olarak duvardaki kelebek seçimindeki uyumu ve bu uyuma ek olarak saat tamamen kendini anlatan bir ekip olarak karşımızda.Odadaki bitki seçimi,masa ve halının da uygun seçimi gözüme çok hoş bir görüntü olarak görünmektedir.Buna uygun bir de yemek masası takımını seçtiniz mi misafirlerinize tamamen bir göz zevki yaşatabileceğinizi düşünüyorum.

Oturma Odası Dizaynı Modelleri

Son olarak da sizlere, avangard Koltuk Takımı; lorenz yemek odasına alternatif konsept şeklinde klasik tarzda sabitlenmiş. Ahşap üzerine yaldız boyalı klapa ve ayak uygulaması, özel el kapitonesi, font sırt kadife kumaş uygulaması, pano ve yollu desen kırlent uygulaması, çektirme düğme uygulaması, gibi birçok şık uygulamanın bir arada sunulduğu zarif görüntüsü ile salon yaşam alanlarını evin özel bölümü yapacak bir tasarıma sahiptir.Bu rengi sevenler ve takımı sevenler evlerine uygulayabilirler.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz