Dekorasyon Blog Arama

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Salonunuz dekorasyona başlamadan önce çok fazla planlama ve araştırmaya ihtiyaç duyacağınız alanlardan biridir. Kişisel zamanınızın büyük bir bölümünü harcayacağınız bir oda olması dışında, misafirlerinizi ağırlamak için kullanacağınız bir alan olacaktır. Bu noktada salonu daha kullanışlı hale getirmek ve modern bir görünüme kavuşturmak için dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki salonun daha kullanışlı olması ve modern görünmesi için neler yapabilirsiniz, yazımızın devamında size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz Modern oturma odası dekorasyonu İçin fikirler bulabilirsiniz.

Modern görünümlü bir salon dekorasyonu hayal ediyorsanız öncelikle hangi tasarımları ne şekilde kullanacağınız konusunda derinlemesine bir araştırma yapmalı, tarzınıza uygun salon dekorasyon örnekleri incelemeli ve özellikle mekana modern bir hava katacak tasarımlara yönelmelisiniz. Salonunuzu daha modern göstermek için dekorasyona dahil edebileceğiniz tasarımlar.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

Yaşam alanınızı hem daha kullanışlı hemde çok daha modern bir görünüme kavuşturmak sandığınız kadar zor olamayabilir. Bu noktada doğru tasarımları ve doğru renkleri dekorasyona dahil ederek bunu başarabilirsiniz. Diğer yandan salondaki fazlalıklardan kurtulmak, daha düzenli ve ferah bir dekorasyon için atacağınız ilk adım olmalıdır.

Yan sehpa

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

[galeri_url]

Yan sehpa şüphesiz ki her salonun sahip olması gereken unsurlardan biridir. Eğer salona modern bir hava katmak istiyorsanız size önerimiz özellikle cam ve parlak metal modern sehpa modelleri tercih etmenizdir. Bu noktada şık bir sehpa seçimi salona benzersiz bir hava katmanın en kolay yolu olabilir. Kaliteli malzeme ve modern tasarım çizgilerine sahip sehpalar modern bir salonun vazgeçilmez parçasıdır.

Lambader

Modern görünümlü bir salonun oluşturmak için dekorasyona dahil etmeniz gereken parçalardan biride lambader. Bununla birlikte, bu tasarımı seçmeden önce odada yeterli zemin alanı bulunduğundan emin olmalısınız. Tasarım çizgileri bu aşamada dikkat etmeniz gereken ilk unsur, bu açıdan size önerimiz bakır, pirinç yada metal detaylara sahip endüstriyel tarz lambader modelleri tercih etmeniz olacaktır.

Yastıklar

Yastık kılıfları ayrıca yaşam alanınıza güzellik ve modernlik dokunuşu katar. Kanepeniz sade ise dekoratif yastık kılıflarını kullanarak etkileşimi artırabilirsiniz. Bu noktada seçeceğiniz renkler salonun genel renk paletine uyumlu olmalıdır, yani yastık seçimi yaparken halı ve perdelerinize uyumlu renk tonları tercih etmelisiniz.

Kanepeler

Çok fazla dekoratif unsur eklemeyi planlıyorsanız, koltuklarınızı nötr tuttuğunuzdan emin olun. Bu resimde oturma alanı, kanepenin her türlü dekor teması ve renk paleti ile iyi uyumunu sağlayan açık renk bir kanepe tasarımı tercih edilmiş.

Mumlar

Kokulu mumlar modern görünümlü oturma odanızda dekoratif bir unsur olarak işlev görebilirler. Ayrıca farklı şekil, boyut ve renkteki mumları kolayca bulabilirsiniz.

Halılar

Modern görünümlü bir yaşam alanı yaratma konusunda olmazsa olmaz unsurlardan biride halı tasarımlarıdır.  Dahası, bu halılar odanın tüm dekorunu kolayca bir araya getirmenizi sağlar. Bununla birlikte, zemin halısının odanın geri kalanından farklı bir renkte olması gerekir. Nötr renkli bir halı modern bir salon dekorasyonu için ideal bir seçim olabilir. Beyaz, kırık beyaz, açık krem, açık gri yada açık bej, vizon gibi renkler modern halı modelleri için popüler renklerdir.

Duvarlar

Son olarak, oturma odanızın modern görünmesine de en büyük yardımcınız dekoratif tablolardır. Genellikle duvar dekorasyonu için yağlı boya yada kanvas tablolar tercih edilir. Fakat siz daha modern bir etki yaratacak büyük metal yada ahşap duvar panoları tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Yeşil Sarı Koltuk Takımı Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478