Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Modern Pencere Önü Sedir Dekorasyon Fikirleri

Modern Pencere Önü Sedir Dekorasyon Fikirleri

Cam önü sedir ve pencere önü sedir dekorasyonu denince aklımıza hemen minderli divanlar gelir. Osmanlı döneminde ise sedirler daha geniş ve arkalıklı olarak kullanılırdı. Bu rahat ve sıcak görünümü sizde evinize taşımak istiyorsanız yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz modern pencere önü sedir dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

Günümüzde sedirler daha çok pencere önlerinde, mutfak yada yatak odalarında tercih ediliyor. Tabi ki değişime uğramış, modern hatlara sahip tarzlarıyla karşımıza çıkıyorlar. Sedir dekorasyonu sadece klasik iç mekan dekorasyonu için değil, modern ve yenilikçi evler içinde rahatça uygulanabiliyor. İşte size ilham alabileceğiniz birbirinden şık modern sedir dekorasyon önerileri..

Pencere Önü Sedir Dekorasyon Fikirleri 2020

Makale Başlıkları

Pencere önü sedir modelleri 2020
Pencere önü sedir modelleri 2020

Evinizde bu tarz sıcak ve samimi bir dinlenme köşesi yapmak istiyorsanız öncelikle doğru bölgeyi tespit etmelisiniz. Örneğin salonda şık bir sedir dekorasyonu yapacaksanız kanepe, koltuk gibi büyük eşyaların sığmadığı bir duvar önünü seçebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise dinlenirken aynı zamanda dışarıyı izleyebileceğiniz bir pencere önü sedir dekorasyonu yapmak için son derece uygun bölgedir.

Mobilya sığdıramadığınız ve boş kalan bu alanlara sedir yapmak bir çok açıdan faydalı olabilir. Fazladan bir oturma yeri açmış olmanızın dışında sedir altını depolama amaçlı kullanarak küçük kalabalıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Günümüz modern sedir modelleri altı çekmeceli yada bazalı olarak satışa sunuluyor.

Eviniz için Modern Sedir Dekorasyon Fikirleri

Diğer bir açıdan bakarsak yaptığınız sedir dekorasyonu evinizde daha sıcak, daha samimi bir atmosfer yaratacaktır. Dar bir pencere önünü sedir dışında farklı şekilde değerlendirmek zor olabilir, ancak bir kaç dokunuşla bu alanı hem sıcak hemde keyifli bir dinlenme alanı haline getirebilmek mümkün.

Modern sedir dekorasyon fikirleri arasında mutfak fikirleri oldukça popülerdir. Mutfaklar sedir dekorasyonu için son derece uygun alanlar bizce. Çok yer kaplamaması hemde bir sabah ve akşamları bir arada yapılan masa başı sohbetleri için son derece ideal.

Salona sedir yapma gibi bir düşünceniz varsa, uygun alanı belirledikten sonra mevcut oturma takımınızın renk ve desenlerine uygun minderler ve yastıklar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız modern sedir dekorasyonu salonla bir bütünlük oluşturacak ve daha dengeli bir görsel ortaya çıkacaktır.

Aynı zamanda sedir için tercih edeceğiniz minderlerin ve yastıkların salona renk ve hareket kazandıran aksesuarlar olduğunu unutmayın.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz