Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Etkileyici Mor Renkli Duvar Kağıtları Dekorasyonları

Etkileyici Mor Renkli Duvar Kağıtları Dekorasyonları

Dikkat çeken şık iç mekan renkleri arasında yer alan mor renkli duvar kağıtları, iddialı olduğu kadar oldukça zarif tonlara sahip bir renktir.  Dekorasyonda mor renk genel olarak tekstil ürünlerinde ve aksesuarlarda öne çıkan bir renk. Fakat bazı durumlarda mekanda dikkat çeken bir kanepe, koltuk ve sandalye gibi tasarımları da odak noktası haline getirebilme gücüne sahiptir. Yazımızda bugün mor ve tonlarının cazibe kazandırdığı duvar dekorasyon örneklerine yer veriyoruz. İşte yaşam alanlarınız için ilham alabileceğiniz birbirinden etkileyici mor duvar kağıdı modelleri ve mor dekorasyon fikirleri..

Mor rengi genel olarak iç mekan dekorasyonlarında tercih edilen popüler bir renk olmamasına karşın, kullanıldığı alan neresi olursa olsun mekana şık ve çekici bir hava katabilen bir renktir. Daha çok feminen tarzlarda öne çıkan mor ve tonları, hem modern hemde klasik tarzlara rahatça uyum sağlayabiliyor.  Özellikle çarpıcı bir duvar dekorasyonu arayanlar için ilham kaynağı mor renk duvar kağıtları yazımızın devamında yer veriyoruz.

Mor Duvar Kağıdı Modelleri

Makale Başlıkları

Mor renkli duvar kağıtları seçiminde belkide mor ve tonları en son akla gelen renklerden biridir, bunun nedeni mor rengin baskın ve iddialı etkisidir. Hiç şüphe yok ki mor bir duvar dekorasyonu mekanın cazibe merkezi haline gelecektir. Fakat çok koyu mor tonları mekanda dramatik bir etki yaratabilir ve tüm enerjiyi yok edebilir. Bu noktada mor ve tonlarını dekorasyonda mümkün olduğunca dengeli kullanmak gerekir. Peki mor duvar kağıtları ile bu denge nasıl sağlanabilir?

Eğer yaşam alanınız için duvar kağıdı rengi olarak mor düşünüyorsanız ve mekanın genelinde açık renk kombinasyonları yapabilirsiniz. Bu şekilde morun baskınlığını dengeleyebilir, zarif ve şık bir stil ortaya çıkarabilirsiniz. Bu noktada duvar kağıdı seçiminde içinde morun farklı tonları yer alan desenli tasarımlar seçebilirsiniz. Çok fazla göz yormaması adına küçük desenli modellere yönelebilirsiniz.

Koyu mor tonlara sahip bir duvar kağıdı tercih edecek kadar cesursanız bu noktada size önerimiz mekanın belli bir duvarına odaklanmanız olacaktır. Tüm duvarlarda mor kullanmak yerine, tek bir duvarı mor duvar kağıdı ile kaplayabilir, diğer duvarları beyaz bırakabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyon mekanın bütünlüğünü bozmayacağı gibi, daha dengeli ve şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Mor Duvar Kağıdı İçin Uygun Alanlar

Mor renkleri duvarda öne çıkarmak istiyorsanız bunu belli noktalara uygulamayı düşünün, örneğin antrede yani evin giriş alanında tek bir duvar için şık desenlere sahip bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Oturma odası için tek bir duvarı odak noktası yapabilirsiniz, eğer klasik bir tarz istiyorsanız içinde mor çiçek desenleri yer alan vintage tarzı duvar kağıtları şık bir seçim olacaktır.

Belli bir duvarı odak noktası yapmak evin diğer odaların içinde işe yarayabilecek bir yöntemdir, mutfak yada banyo gibi.. Bu alanlarda hem farklılık yapmak hemde dikkatleri belli bir noktaya toplamak için mor duvar kağıdı modelleri tercih edilebilir. Ayrıca mor duvarların en çok yakışacağı alanlardan biride yemek odalarıdır.

Özellikle koyu mor tonlar dekorasyonda kalıcı olarak düşünülmemeli, çünkü bir süre sonra yaşam alanlarınız gözünüze karanlık ve sıkıcı görünebilir. Bu noktada hiç riske girmeden morun çok açık ve yumuşak tonlarını kullanmayı deneyin. Bu açık tonları uzun süre rahatlıkla kullanabilir, aynı zamanda çok sevdiğiniz mor rengi dekorasyona risk almadan dahil etmiş olursunuz. Bu noktada mor yerine lavanta, lila gibi tonlarda çok şık ve zarif bir etkiye sahiptir.

Mor renkli duvar kağıtları yorumları için sayfanın sonuna bakabilir ya da sizde bir yorum bırakabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz