Dekorasyon Blog Arama

Muhteşem 3 Boyutlu Zemin Dekorasyonları

3 boyutlu yer döşemeleri ve detayları

Son yıllarda dekorasyon dünyasında 3d uygulamalar büyük ilgi görüyor. 3 boyutlu duvar kağıtları ile başlayan bu ilgi çekici akım son yıllarda başta mutfak, banyo ve çocuk odaları olmak üzere bir hayli tercih edilir hale geldi. Yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden muhteşem 3 boyutlu zemin dekorasyonları ve 3 boyutlu zemin uygulamaları hakkında detaylara yer veriyoruz.

3 Boyutlu baskı teknikleri tavandan zemine bir çok yaşam alanına cazibe ve farklılık kazandırıyor. Son dönemde 3 boyutlu tavan dekorasyonları oldukça popüler bir durumda, aynı şekilde 3 boyutlu zemin dekorasyonları da dekorasyonda farklılık arayanların ilk tercihleri arasında yer almaya başladı.

Muhteşem 3 Boyutlu Zemin Dekorasyonları

3 boyutlu zemin dekorasyon örneklerine geçmeden önce bu şaşırtıcı ve ilgi çekici tekniğin hangi alanlarda kullanıldığı hakkında detaylardan bahsedelim. 3d zeminler daha çok banyo, tuvalet, mutfak ve çocuk odası gibi alanlar için tercih ediliyor. 3D Baskı teknolojisi ile bu alanları daha ilgi çekici yapmak ve farklılık kazandırmak oldukça zahmetsiz diyebiliriz. Diğer bir taraftan 3 boyutlu zemin dekorasyonları sanıldığının aksine oldukça ekonomik.

Peki bu uyulama nasıl yapılıyor, çok detaya girmeden 3 boyutlu zemin dekorasyonu hakkında küçük teknik bilgilerden bahsedelim birazda. Zemine polimerik yada epoksi olarak bilinen reçine kıvamında bir polimer malzeme, üç boyutlu görselin basılı olduğu vinil üzerine sıvı olarak uygulanıyor ve donarak zemine camsı bir görüntü kazandırıyor. Bu malzemenin şeffalığı isteğe göre değişebiliyor.

3 boyutlu yer döşemeleri

3 boyutlu yer döşemeleri

[galeri_url]

Peki 3 boyutlu zemin kaplamalar dayanıklı mı? Evet, zemine uygulanan bu 3 boyutlu baskı tekniği darbelere karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahip.Aynı zamanda bu malzeme herhangi bir koku yaymaz ve toksik madde içermez. Yüksek ısıya dayanıklı olmaları da son derece önemli bir özelik.

Tabi ki bu teknik dışında farklı 3 boyutlu zemin uygulamaları’da bulunuyor, mesela cam malzeme kullanılarak daha gerçekçi ve şık bir görünüm ortaya çıkabilir. Fakat 3 boyutlu baskı malzemesinin üzerine uygulanan gerçek cam malzemenin maliyeti daha fazla olacaktır.

Farklılık yaratan 3 boyutlu zemin dekorasyonları

Dekorasyonda 3d kaplama uygulamaları daha çok dekorasyonda sıra dışı bir farklılık yaratmak isteyenlerin tercihleri arasında geliyor. Bir anlamda kullanımı biraz cesaret istiyor diyebiliriz. Küçük bir banyo yada tuvalet için düşünecek olursak 3 boyutlu baskı tekniğini sadece zeminde kullanmak görsel açıdan daha şık olabilir.

Çocuk odası dekorasyonu içinde rahatlıkla hem zeminde hemde tavanda tercih edilebilir. Çocuk odasına uygulanacak 3D Baskı teknikleri odaya bambaşka bir hava kazandıracak ve çocukların odalarını sevmelerinde önemli bir role sahip olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Doğal ve Sıcak : Bambu ile Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478