Dekorasyon Blog Arama

Mürdüm Rengi Dekorasyon Önerileri

mürdüm rengi dekorasyon önerileri

Yaşam alanlarınızı dekore ederken bazı durumlarda mekanda bir odak noktası yaratmak için çarpıcı bir renk arayışına girebilirsiniz. Bu noktada mürdüm rengi ile dekorasyonda hem çarpıcı bir etki yaratabilir, hemde yaşam alanlarınıza feminen dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Bugün yazımızda yaşam alanlarınız için size ilham vereceğini düşündüğümüz mürdüm rengi dekorasyon önerileri derledik.

Mürdüm rengi özellikle kadınların çok sevdiği ve dekorasyonda sıkça tercih ettikleri özel bir renk. Feminen, cesur ve etkileyici bir renk olmasına karşın, mürdüm rengini dekorasyonda kullanmak her zaman kolay olmayabiliyor. Genelde mürdüm rengi dekorasyon için bu rengin hangi renklerle eşleştirilmesi gerektiği konusunda çoğu zaman kararsızlık yaşanabiliyor. Yazımızın devamında mürdüm rengi ile uyumlu renkler ve evinizde bu özel rengi öne çıkarmanız için ilham alabileceğiniz mürdüm rengi dekorasyon önerileri sizleri bekliyor..

Mürdüm Rengi Dekorasyon

Dekorasyonda cesur renkler arasında yer alan mürdüm rengi, mordan pembeye kadar pek çok farklı tona uzanabilen bir renktir. Adını mürdüm eriğinden alan bu çarpıcı renk genellikle koyu mor olarak bilinir. Bir iç mekanda mürdüm rengi kullanmak ilk bakışta cesur bir karar gibi gelebilir, özellikle bu çarpıcı rengin açık tonları her tarz dekorasyona rahatlıkla dahil edilebilir.

Mürdüm rengi dekorasyon örnekleri 2020

Mürdüm rengi dekorasyon örnekleri 2020

[galeri_url]

Yaşam alanlarınız için mürdüm rengi kullanmak istiyorsanız bu konuda size yol gösterecek, ilham verebilecek mürdüm rengi dekorasyon önerileri ve ilgili fotoğrafları araştırmayı düşünebilirsiniz. Örneğin pinterest gibi kullanıcıya zengin içerikler sunan sosyal platformlar, ev dekorasyon dergileri ve çeşitli dekorasyon blogları gibi kaynaklar bu noktada işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Size hitap eden, evinizde tercih etmek istediğiniz dekorasyon tarzlarını araştırmak size bir çok açıdan ilham verebilir.

Mürdüm rengine uyumlu renkler neler?

Bu noktada evinize bu rengi dahil etmeden önce ona yakışan, uyumlu renkler konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde mürdüm rengine uyumlu renkler kullanarak yaşam alanlarınızda daha dengeli, şık ve davetkar bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kararsız kalanlar için ufak bir hatırlatma yapalım, mürdüm rengi yanında doğru ve dengeleyici renkleri kullanırsanız ortaya çıkacak sonuç kesinlikle şık ve etkileyici olacaktır. Peki hangi renkler mürdüm rengi ile uyumlu, hemen sıralayalım..

Evinizde mürdüm rengini şık bir şekilde tamamlamak için gri ve krem tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca mekana biraz daha hareket katmak için özellikle bal rengi detaylara yer vermeyi düşünebilirsiniz. Bal rengini daha çok tekstil ürünlerinde zahmetsiz şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra mürdüm rengine yakışan renkler arasında cam göbeği, turuncu, sarı tonları gibi dikkat çeken renkleri deneyebilirsiniz.

Mürdüm, genellikle oturma odası ve yatak odalarında öne tercih edilen bir renk, fakat bu şık rengi mutfak, banyo gibi odalarda farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında farklı odalarda mürdüm rengi kullanımı için size ilham vereceğini düşündüğümüz mürdüm rengi dekorasyon fikirleri inceleyebilirsiniz.

Mürdüm rengi dekorasyon fikirleri

Mürdüm rengi son derece çarpıcı bir renk olmasına karşın, dengeli şekilde kullanıldığında evin diğer odaları içinde son derece şık bir seçim olabilir. En önemli özelliğinden biride hem klasik hemde geleneksel tarz dekorasyonlara uyum sağlayabilmesi. Bu renk doğru şekilde kullanıldığında mekanın ciddiyetini ve ağırlığını asla gölgede bırakmayacaktır.

Mürdüm rengi salon dekorasyonu: Bu rengin daha çok salon dekorasyonu için tercih edildiğinden bahsetmiştik, bu noktada salon gibi evin en çok zaman geçirildiği bir alanda mürdüm rengini mümkün olduğunca dengeli kullanmanızı öneririz. Mürdüm baskın bir renktir ve zaman içinde sizi yorabileceği için mekan içindeki halı, puf, perde deseni yada yatık gibi detaylarda öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Bu noktada mekanın kalanında açık tonlara yönelirseniz hem şık bir görünüme kavuşabilir hemde mürdüm renginin şık etkisinden yararlanmış olursunuz.

Peki mürdüm rengini duvarda kullanacaklar nelere dikkat etmeli? Eğer evinizin yeterince ışık aldığını düşünüyorsanız bu rengi duvar rengi olarak kullanmayı düşünmenizi öneririz. Yeterince ışık almayan bir mekanda mürdüm rengi duvarlar depresif, karanlık bir hava yarabilir. Bunun için mürdüm rengi duvarlar geniş ve ışık alan mekanlar için daha çok uygun bir renktir.

[benzer-post id=”263″]

Mürdüm rengi banyo dekorasyonu: Bu şık rengin gücünden sadece oturma odasında değil banyonuz içinde faydalanabilirsiniz. Bunun en iyi yolu mürdüm rengi banyo takımları ve banyo aksesuarları kullanmaktır. Diğer yandan mürdüm rengi havlular, duş perdesi yada şık bir paspas banyonuzu daha zengin gösterebilir.

Aynı zamanda hareketli bir banyo dekorasyonu için mürdüm yanında pembe, yeşil, altın sarısı gibi renkleri öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Mürdüm sarı tonları ile muhteşem bir uyuma sahip olduğundan banyo armatürleri konusunda pirinç tasarımlara yönelmeniz banyonuzu daha gösterişli ve zengin gösterebilir.

Mürdüm rengi yatak odası dekorasyonu: Bu renk çok çarpıcı bir etkiye sahip olduğundan yatak odasında belli bir odak noktası oluşturmak için kullanmanızı öneririz. Örneğin içinde mürdüm rengi desenler içeren şık bir perde, puf, halı yada nevresim takımı olabilir.

Özellikle açık renkteki duvarlar ile daha dengeli ve şık bir görsele sahip olabilirsiniz. Oda genelinde bej, krem, yada gri gibi nötr tonlara yer verdiğinizde yatak odanız hem daha aydınlık görünecek, hemde mürdüm renginin havayı ağırlaştırmasına izin vermeyecektir.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan En Popüler Marshall Boya Renkleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478