Ana Sayfa Renkler Mürdüm Rengi Dekorasyon Önerileri

Mürdüm Rengi Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınızı dekore ederken bazı durumlarda mekanda bir odak noktası yaratmak için çarpıcı bir renk arayışına girebilirsiniz. Bu noktada mürdüm rengi ile dekorasyonda hem çarpıcı bir etki yaratabilir, hemde yaşam alanlarınıza feminen dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Bugün yazımızda yaşam alanlarınız için size ilham vereceğini düşündüğümüz mürdüm rengi dekorasyon önerileri derledik.

Mürdüm Rengi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda cesur renkler arasında yer alan mürdüm rengi, mordan pembeye kadar pek çok farklı tona uzanabilen bir renktir. Adını mürdüm eriğinden alan bu çarpıcı renk genellikle koyu mor olarak bilinir. Bir iç mekanda koyu bir renk mürdüm mobilya oturma odası dekorasyonu kullanmak ilk bakışta cesur bir karar gibi gelebilir, özellikle bu çarpıcı rengin açık tonları her tarz dekorasyona rahatlıkla dahil edilebilir.

Mürdüm rengi dekorasyon örnekleri 2020
Mürdüm rengi dekorasyon örnekleri 2020

Yaşam alanlarınız için açık mürdüm rengi kullanmak istiyorsanız bu konuda size yol gösterecek, ilham verebilecek koyu mürdüm rengi dekorasyon önerileri ve ilgili fotoğrafları araştırmayı düşünebilirsiniz. Örneğin pinterest gibi kullanıcıya zengin içerikler sunan sosyal platformlar, ev dekorasyon dergileri ve çeşitli dekorasyon blogları gibi kaynaklar bu noktada işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Size hitap eden, evinizde tercih etmek istediğiniz dekorasyon tarzlarını araştırmak size bir çok açıdan ilham verebilir.

Koyu tonları mürdüm son derece çarpıcı bir renk olmasına karşın, dengeli şekilde kullanıldığında evin diğer odaları içinde son derece şık bir seçim olabilir. En önemli özelliğinden biride hem klasik hemde geleneksel tarz dekorasyonlara uyum sağlayabilmesi. Bu renk doğru şekilde kullanıldığında mekanın ciddiyetini ve ağırlığını asla gölgede bırakmayacaktır.

Mürdüm Rengi Salon Dekorasyonu

Bu rengin daha çok salon dekorasyonu için tercih edildiğinden bahsetmiştik, bu noktada salon gibi evin en çok zaman geçirildiği bir alanda mürdüm eriği rengini mümkün olduğunca dengeli kullanmanızı öneririz. Mürdüm baskın bir renktir ve zaman içinde sizi yorabileceği için mekan içindeki halı, puf, perde deseni yada yatık gibi detaylarda öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Bu noktada mekanın kalanında açık tonlara yönelirseniz hem şık bir görünüme kavuşabilir hemde mürdüm rengi mobilya şık etkisinden yararlanmış olursunuz. Mürdüm rengi koltuk ve mürdüm rengi koltuk dekorasyon için resimleri inceleyebilirsiniz.

Peki murdum rengini duvarda kullanacaklar nelere dikkat etmeli? Eğer evinizin yeterince ışık aldığını düşünüyorsanız bu rengi mürdüm duvar boyası olarak kullanmayı düşünmenizi öneririz. Yeterince ışık almayan bir mekanda mürdüm rengi duvarlar depresif, karanlık bir hava yarabilir. Bunun için mürdüm rengi duvar boyası geniş ve ışık alan mekanlar için daha çok uygun bir renktir.

Mürdüm Rengi Banyo Dekorasyonu

Bu şık rengin gücünden sadece oturma odasında değil banyonuz içinde faydalanabilirsiniz. Bunun en iyi yolu koyu bir renk mürdüm banyo takımları ve banyo aksesuarları kullanmaktır. Diğer yandan bu renk havlular, duş perdesi yada şık bir paspas banyonuzu daha zengin gösterebilir.

Aynı zamanda hareketli bir banyo dekorasyonu için mürdüm yanında pembe, yeşil, altın sarısı gibi renkleri öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Mürdüm sarı tonları ile muhteşem bir uyuma sahip olduğundan banyo armatürleri konusunda pirinç tasarımlara yönelmeniz banyonuzu daha gösterişli ve zengin gösterebilir.

Mürdüm Rengi Yatak Odası dekorasyonu

Bu renk çok çarpıcı bir etkiye sahip olduğundan yatak odasında belli bir odak noktası oluşturmak için kullanmanızı öneririz. Örneğin içinde murdum rengi desenler içeren şık bir perde, puf, halı yada nevresim takımı olabilir.

Özellikle açık renkteki duvarlar ile daha dengeli ve şık bir görsele sahip olabilirsiniz. Oda genelinde bej, krem, yada gri gibi nötr tonlara yer verdiğinizde yatak odanız hem daha aydınlık görünecek, hemde bu rengin havayı ağırlaştırmasına izin vermeyecektir.

Mürdüm Rengine Uyumlu Renkler Neler?

Bu noktada evinize bu rengi dahil etmeden önce ona yakışan, uyumlu renkler konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde mürdüm rengi ile uyumlu renkler ve mürdüme uygun renkler kullanarak yaşam alanlarınızda daha dengeli, şık ve davetkar bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kararsız kalanlar için ufak bir hatırlatma yapalım, bu rengin yanında doğru ve dengeleyici renkleri kullanırsanız ortaya çıkacak sonuç kesinlikle şık ve etkileyici olacaktır. Peki hangi renkler koyu tonları mürdüm rengi ile uyumlu, hemen sıralayalım mürdüm ile uyumlu renkler

Evinizde bu renkle şık bir şekilde tamamlamak için gri ve krem tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca mekana biraz daha hareket katmak için özellikle bal rengi detaylara yer vermeyi düşünebilirsiniz. Bal rengini daha çok tekstil ürünlerinde zahmetsiz şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra mürdüm rengine yakışan renkler arasında cam göbeği, turuncu, sarı tonları gibi dikkat çeken renkleri deneyebilirsiniz. mor ve mürdüm uyumu ve mürdüm yeşil uyumu

Mürdüm, genellikle oturma odası ve yatak odalarında öne tercih edilen bir renk, fakat bu şık rengi mutfak, banyo gibi odalarda farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında farklı odalarda mürdüm rengi boya kullanımı için size ilham vereceğini düşündüğümüz mürdüme yakışan renkler dekorasyon fikirleri inceleyebilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz