Dekorasyon Blog Arama

Mutfak Dekorasyonu Yaparken Kullanabileceğiniz Renkler

Kahverengi Mutfak Dekorasyonu 2020

Mutfaklar evin yapı taşını oluşturan, bütün ailenin bir arada olduğu,bir yandan iştah açan yemek kokularının bir yandan da ailenin sıcaklığının her yana yayıldığı evin neşeli bölümü olmaya aday. Bununla birlikte birçok fonksiyonu içinde barındıran mutfaklar dekorasyonuyla da evinizin farklılaşan bir köşesi olmaya oldukça elverişli. Mutfak dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz renkler yazımızdaki farklı alternatiflerle evinizin sıcak ve bir o kadar birleştirici köşesini olan mutfağı renklendirip eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mutfak dekorasyonundaki en önemli unsurlardan biri doğru yerde doğru renk kullanımıdır.

Nude Renklerin Dinginliği

2020 mutfak renk fikirleri

2020 mutfak renk fikirleri

[galeri_url]

Nude renkler günümüzde popülerliğini her alanda arttırdı. Özellikle ev dekorasyonunda bej, pembe vb. gibi nude renklerin kullanımıyla alandan tasarruf sağlanıyor. Mutfak alanı küçük ve dar olan evler için nude renklerin kullanımı mutfağınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilir.

Klasik Tarz İçin Kahverengi

Mutfak dekorasyonunda kahve ve tonlarının kullanımı klasik tarz sevenler için birebir. Kahverenginin açık tonlardaki nötr renklerle ( beyaz,bej vb.) kullanımı dekorasyonda oluşabilecek renk karmaşasını en aza indirgeyerek mutfağınızı karanlık görünümden kurtarmaya yardımcı oluyor. Koyu kahverengi ile metalik grinin uyumu da mutfak dekorasyonunuz için farklı bir seçim.

Sadeliğin Getirdiği Özen ‘Beyaz’

Amerikan mutfak tarzında sıklıkla karşımıza çıkan beyaz mutfağınızı temiz ve minimal göstermeye yardımcı renklerden biridir. Mutfakta kullanışlı bir renk olmasıyla tercih edilen beyaz aynı zamanda mutfağınızı olduğundan geniş gösterebilir. Farklı renkteki dekorasyon ürünleriyle de beyaz mutfağınızın havasını daha da canlandırabilirsiniz.

Enerjinizi Yükseltecek Neon Renkler

Ev dekorasyonunda yenilikçi ve renkli olmayı sevenler için neon renkler oldukça dikkat çekici. Renkli mutfaklarda önemli bir detay ise renk dengesinin sağlanması için aynı zamanda açık renklere de yer verilmesi gerekiyor. Kırmızı, turuncu,yeşil gibi canlı renklerin kullanımı mutfağınızın enerjisini arttırarak neşeli zamanlar geçirmenize yardımcı olabilir.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Bakır Detaylı Işıltılı 10 Mutfak Dekorasyonu 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478