Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri

“mutfak duvar dekorasyonu,mutfak duvar dekorasyon fikirleri,mutfak dekorasyon duvar kağıdı,mutfak duvar dekorasyon ürünleri,mutfak masası duvar dekorasyonu”

Yazımızda bugün mutfağınıza renk ve hareket kazandıracak birbirinden farklı dekorasyon fikirlerine yer veriyoruz. Sizde mutfağınızı daha özel, daha hareketli ve stil sahibi bir görünüme kazanması için seçtiğimiz mutfak dekorasyon örneklerinden birebir mutfağınız için kopya çekebilirsiniz. İşte mutfak duvarını süslemek için dekorasyon fikirleri..

Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde mutfaklar sadece bir amaca hizmet eden alanlar olmaktan çıkıp, özel günlerin kutlandığı, keyifli sohbetlerin edildiği ve herkesin bir araya geldiği özel alanlar haline dönüştüler. Mutfaklar aynı zamanda evin en çok vakit geçirilen alanları olmalarından dolayı bu alanda kendinizi rahat hissetmeniz çok önemlidir. Bu noktada mutfağınıza biraz hareket katmak ve enerjisini yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Mutfak duvarları dekorasyonu daha çarpıcı ve özel bir görünüme kavuşturmak için en iyi alanlardır.

Mutfak Nasıl Süslenir ?

Dışarıdan çok kolay gibi gözükün ancak zor işlem olan mutfak süsleme konusundan bahsetmek istiyoruz.Mutfak süslemeden önce neye karar vermelisiniz önce onu seçmelisiniz. Öncelikle mutfağınızı yeni gelin gibi mi süslemek yoksa doğum günü kutlar gibi süslemek istiyorsunuz ona karar verin. Çoğu insan sıcak bir mutfağım olsun ister, bu yüzden mutfak tezgah üstü süsleme ve mutfak duvarı süsleme işlemlerinden başlamalıyız. Duvar süsleme önerileri aşağıdaki listeleri okuyarak evde denenek için fikir edinebilirsiniz.

1. Renkli fayanslar

Renkli renkler sadece odayı canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda çok özel bir enerji sağlar. Bu noktada mutfağınızda yer vereceğiniz renkli fayanslar çok özel bir atmosfer yaratır ve davetkar bir görünüm sunar.

Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri renkli fayanslar
Mutfak Duvarını Süslemek için Dekorasyon Fikirleri renkli fayanslar

2-) Uzun duvar rafları

Uzun bir duvar rafı harikalar yaratabilir. Bir yandan ailenin veya arkadaşların güzel resimleri kişisel bir dokunuş sağlar, diğer yandan renkler çok iyi bir şekilde birleştirilebilir.

3-) Güçlü renkler

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, beyaz dekor altındaki koyu renkler mükemmel bir seçimdir. Mutfaktaki böğürtlen rengindeki duvar rahatlık verir ve diğer yandan göz alıcıdır. Mutfağınızda odak noktası oluşturmak için belirli bir duvarda bu tarz güçlü renklere yer verebilirsiniz.

4-) Kara Tahta

Mutfak duvarlarında kara tahta kullanmak mutfağın enerjisini büyük ölçüde arttıracaktır. Diğer yandan mutfağınızda daha özel ve keyifli bir görünüm yaratacaktır. Bunun için hazır olarak satılan kara tahta duvar kağıdı modelleri kullanabileceğiniz gibi, mutfağınızda uygun bir duvarı kara tahta boyası ile rahatça boyayabilirsiniz.

5-) Taş Duvarlar

Taş duvarlar uzun süredir iç dekorasyonda popüler malzemeler.  Ayrıca mutfakta da, bu örneğin kanıtladığı gibi, çok iyi bir figür çıkarır. Beyaz veya diğer renklerde – taştan bir duvar kendisini şık bir biçimde sunar ve ortama çok iyi uyum sağlar.

6-) Ahşap Duvarlar

Ahşap bir duvarla mutfağa yalnızca doğanın bir parçasını değil aynı zamanda zamansız güzelliği de getirebilirsiniz. Ahşap doğallığını ve sıcaklığını mutfağınıza yansıtmak uygun bir duvarı ahşap panellerle kaplamayı düşünebilirsiniz.

7-) Baskılar

Uzun zamandan beri, her tür varyasyonda birçok odada yüksek çözünürlüğe sahip baskılar kullanılmıştır. Bu baskılar her oda için odak noktası olabilir, aynı zamanda mutfağa cazibe katar. .Bu örnekte, güzel sonbahar motifi seçildi. Diğer bir avantaj, duvar çıkartmalarının kolayca değiştirilebilmesi ve böylece her zaman bir değişiklik sağlamasıdır.

😎 Duvar Çıkartmaları

Mutfak duvarlarını süslemenin en zahmetsiz ve rahat yolu duvar çıkartmalarından geçiyor. Uygulaması kolay, hesaplı ve dekoratif bir görünüm oluşturuyor. Mutfağın tarzına öre farklı renklerde ve büyüklüklerde dekoratif duvar çıkartmaları kullanarak bu alanı daha kişisel ve özel bir stile çevirebilirsiniz.

10-) Bambu

Tezgah arkası için dikkat çeken bir görünüm peşindeyseniz bu tarz bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bambu çıkartmaları mutfağa doğallık ve ferahlık kazandırmış.

11-) Duvar Kağıtları

Mutfak duvarını süslemek için yine zahmetsiz ve hesaplı uygulamalar arasında duvar kağıdı geliyor. Duvar kağıdı bir mekanın atmosferini bir anda değiştirebilir, kolay uygulanabilir, kolay sökülebilir olması bu noktada oldukça avantajlıdır. Mutfak duvar kağıtları konusunda daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa mutfak duvarı süsleri hakkında yorum yazabilirsiniz.

12-) Şeritler

Çizgilerin boşluğu uzattığı bilinmektedir. Ancak bu örnekte, çizgiler mutfağın geri kalanıyla uyumlu olarak uyumlu hale getirildi. Burada sadece kendinizi iyi hissedebilirsiniz ve beyaz karolar bu hoş ve şık kontrastı bir kez daha vurguluyor.

Mutfak Duvarına Ne Yapılmalı

Boş kalan mutfak duvarlarınınızı gözünüzü çok yormayacak şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz.Duvar kağıtları ve stickerlar çok güzel bir seçenek.

Bu yazımızda, günümüzde en çok tercih edilen ve en çok bilinen mutfak duvar dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verdik. Umarız, bahsettiğimiz mutfak için duvar dekorasyonu arasında kendinizi en iyi yansıtan dekorasyon tarzını bulabilmişsinizdir. mutfak duvar dekorasyonu ve mutfak duvarı süsleri ile ilgili diğer konularda bilgi almak için sürekli ziyaret etmeyi unutmayın.

Ayrıca mutfak süsleme konularında daha fazla bilgiye yer vermek istiyoruz aklınıza takılanları yorum olarak belirtiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz