Ana Sayfa Aydınlatmalar Mutfak Rafları İçin Aydınlatma Fikirleri 2021

Mutfak Rafları İçin Aydınlatma Fikirleri 2021

Mutfak dolapları için farklı tasarımların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu tasarımlara birde yeni fikirler ve yeni dizaynlar eklendikçe farklı mutfak çeşitleriyle karşılaşıyoruz. Klasik mutfak dolabını basit birkaç işlemle yeniden dizayn edebilir ve farklı bir görünüm verebilirsiniz. Örneğin mutfak dolabınızı değiştirmek sizin için maliyetli olacaksa bunun yerine dolaplarınızı boyayabilirsiniz.

Yeni mutfak dolabı kulplarıyla da kulplarını değiştirerek faklı bir görünüm verebilirsiniz. Ayrıca mutfak raflarının dizaynını değiştirerek de farklı görünüm yaratabilirsiniz. Örneğin mutfak raflarına aydınlatma sağlayarak farklı bir hava katabilirsiniz. Dolap kapaklarını kaldırarak rafları büyütebilir ve tepeden bir aydınlatma sağlayarak ışıl ışıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mutfak rafları için modern aydınlatma fikirleri
Mutfak rafları için modern aydınlatma fikirleri

Raf Aydınlatmaları Nasıl Yapılır ?

Makale Başlıkları

Raf aydınlatmaları tepeden monte edilerek yapılabilir. Ancak farklı tür aydınlatmalarda mümkündür. Led ışıklarını mutfak rafının köşesinden geçirebilirsiniz. Bunun yerine alt taraftan ön kısımlarını aydınlatması da yapabilirsiniz.

Mutfak aydınlatma modelleri için farklı seçenekler mevcut olsa da en çok üst aydınlatma tercih edilmektedir. Mutfak dolabının üst kısmına monte edilen spot ışıklar veya LED ışıklar sayesinde daha modern bir görünüm verebilirsiniz. Mutfak dolaplarında bu tip aydınlatmalar yapılsa da kullanımı çok azdır.

Raf Aydınlatması Nasıl Kullanılır

Raf aydınlatması mutfak dolaplarının havasını değiştirmektedir. Mutfak dolaplarında raf aydınlatması kullanılacaksa spot ışıklar yerine LED ışıklar tercih edilmelidir. Çünkü spot ışıklar raflara daha demode bir görünüm veriyor. Led ışıklar ise farklı renk seçenekleri sayesinde daha havalı duruyor. Raf aydınlatması için özellikle farklı renklerin seçilmesi daha hoş durabilir. Mutfak dolabına uygun renklerde seçilebilir.

Örneğin beyaz bir mutfak dolabına istediğiniz renk aydınlatmayı kullanabilirsiniz. Mutfak aydınlatmaları sayesinde lamba kullanmak zorunda kalmazsınız. Özellikle gece aydınlatmalar açıldığı zaman mutfağınızın ne kadar şık duracağını tahmin ederek mutfak dolabı aydınlatması yapabilirsiniz. Ayrıca mutfak dolabı led nasıl yapılır merak ediyorsanız konunun devamını bekleyebilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz