Dekorasyon Blog Arama

Niş Modelleri ile Stil Sahibi Duvar Dekorasyonları

Yemek odası modern niş dekorasyonu

Uzun süredir hayatımızda olan ama geçen seneden beri dekorasyonda rağbet görmeye başlayan dekoratif niş modelleri, özellikle televizyon programlarında yenilenen evlerin dekorasyonunda öne çıkmaları niş modellerini daha popüler bir hale getirmiş durumda. Ölü alan olarak tabir edebileceğimiz kullanışsız bölümleri kullanışlı bir alana dönüştüren niş modelleri, dekorasyon sevenlerin beğenisini kazanmış durumda.

Dekorasyonda yer verilen niş modelleri hem çok kullanışlı alanlar sunarken, hem de dekoratif şıklığı göz kamaştıran alanlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Salon dekorasyonu, oturma odası dekorasyonu, yatak odası dekorasyonuna çok yakışan niş modelleri her oda için kullanılabilir. Duvarınızın bir bölümü kullanışsız ise eğer, o alanı niş modelleri ile çok daha kullanışlı ve dekoratif bir alana dönüştürebilirsiniz.

Yemek odası modern niş dekorasyonu

Yemek odası modern niş dekorasyonu

[galeri_url]

Niş Modelleri ve Niş dekorasyon özellikleri

Duvarlara rahatlıkla niş modelleri uygulanabilmektedir. Zamandan kazanmak isteyenler, hem görsel bir şölen sunmak isteyenler, hem de kullanışlı alanlara sahip olmak isteyenler niş modellerinden yana tercih yapabilirler.

Niş modellerinin özellikleri saymakla bitmez. Bir niş modeli ile neler kazanabilirsiniz?

  • Söz ettiğimiz gibi ölü alanları değerlendirmek adına kullanışlı bir uygulamadır. Kullanışsız alanları çok daha kullanışlı bir hale sokabilirsiniz.
  • Niş modelleri kolay uygulanabilmektedir. Çok büyük zahmetlere girmenize gerek yok.
  • Niş modelleri çok şık, etkileyici görünümler kazandırmaktadır, ev dekorasyonuna.
  • Evin her odası niş modelleri ile dekoratif, zengin bir sunum yapabilir. Oda ayırmaksızın niş uygulaması her duvara uygun olabilmektedir.
  • Niş modelleri ile elde edilen raflar aksesuarları sergilemek adına çok kullanışlıdır. Aynı zamanda led ve spot aydınlatma ile aydınlatılan bu raf bölmeleri, zengin bir sunum yapabilmeniz kolaylaştırmaktadır.
  • Küçük odalar için de niş modelleri kullanışlı bir uygulamadır. Mesela niş ile birlikte ayna kullanabilirsiniz. Böylece küçük odaya derinlik katmış olacaksınız. Bu da odanın daha geniş gözükmesine yol açacak.
  • Dekoratif özelliği ağır basan niş modelleri, uygulandığı duvarda farklı bir renk ile boyanabilir. Diğer duvarlarda hakim olan renge zıt bir renk olabileceği gibi aynı tonlarda bir renk de olabilir. Anlayacağınız niş modelleri birçok özelliği ile dikkat çekmektedir.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Etkileyici Modern Ofis Tasarım Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478