Dekorasyon Blog Arama

Ofis Aydınlatmaları

Ofis Aydınlatma Dizaynları

Ofis aydınlatma tasarımları konusunda yeni yazı yayınlamamıza rağmen bu konuda çok az bir yazımız olduğu için üzerine düşmek istedim.Sizlere geçen yazımızda ofislerin aydınlatmaları konusunda dikkat edilmesini ve konuma,yerine,mobilya tasarımlarına göre yapılmasından bahsetmiştik.Ofis aydınlatma tasarımlarına dikkat edilmesi gerekiyor.Aydınlatmalar iş gücünü ortaya çıkmasını sağlayabilir de sağlamayabilir de.Tercih edeceğiniz aydınlatmalar ile ortamı boğmamalısınız.

Ofis Aydınlatma Tasarımları

Boğucu bir aydınlatma ofisinize uygulayamaya kalkarsanız,çalışanlarınızın uykusunu getirebilir ve iş gücü düşmesine neden olabilirsiniz.Bunun dışında bir de psikolojik olarak kişi kendine baskı altında hissederek zoraki çalışmasına neden olursunuz.Bu ortamdan verim almanız imkansızdır.Bu yüzden ofisleriniz de aydınlatmalar konsun da canlı kullanabilirken bunla birlikte çok ta göz alıcı ve parlak ışıkta kullanmamalısınız.

Ofis Aydınlatma Tasarımları

Parlak ışıklar da gözleri aşırı yorar ve göz problemlerine neden olur.Hatta çalışanlarınız arasında migren gibi sorunu olan varsa tamamen bu insanı bitirebilir.Olmayan olsa bile parlak ışıklar altında çalışmaya maruz kalan kişilerde gün sonunda tükenmişlik hissi ile beraber baş ağrıları da artabilir.

Ofis Aydınlatma Tasarımları

Bu yüzden ofis aydınlatmaları konusu gerçekten insan sağlığı açısından çok önemli.Kendinizi ve çalışanlarınızı düşünüyorsanız buna göre aydınlatma ve tasarım seçmelisiniz.Sonuçta çalışanlarınızın verimine göre sizin durumunuz belirlenir.

Ofis Aydınlatma Tasarımları

Bunların dışında aydınlatma yerlerini seçmek ve konumu olarak düzgün yerler belirlemek de elektrikten tam anlamıyla kullanmanızı sağlar.Yanlış bölgelere aydınlatma kullanmanız sizlere elektrik faturasını olması gerekenden daha fazla yüklemenize sebep olabilir.Hem düzgün faydalanamazken hem de faturalar konusunda sıkıntı çekmenize neden olur.

Ofis Aydınlatma Tasarımları
Ofis Aydınlatma Tasarımları

Seçimleriniz sizleri her açıdan rahatlatabilirken yanlış seçimler de o kadar zarar verebilir.Ofislerinizi bu konuda uzman olan iç mimarın ellerine bırakırsanız sizlere çok düzgün ve güzel işler sunabilirler.Kendiniz tasarlama konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.

Ofis Aydınlatma Tasarımları
Ofis Aydınlatma Tasarımları

Ofisleriniz konum itibari ile aydınlık alanda ise sizler daha sade ve ofislerinize uygun aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.Bu şekilde kendinizi elektrik masrafını minimize edebilirsiniz.

Ofis Aydınlatma Tasarımları

Sizlere aydınlatmalarda dikkat edilmesi gereken konulara az çok değindik.Bunun dışında başka daha konular var ve biz diğer konulara ileri ki zamanlarda da değinerek sizlere daha çok yardımcı olmaya çalışacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Lamba Dizaynları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • sıfıraltı4 gün önce
  • çok güzel içerikler herkese tavsiye ederim umarım beğenirsiniz iyi günler 🙂

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478