Dekorasyon Blog Arama

Ofis Aydınlatmaları

Ofislerinizin Canlılığı

Yeni bir konu ile sizlerin karşınızdayız.Bu defa ofislerinizin aydınlatmaları konusunda sizlere yardımcı olacağız.Bu konuda geride olduğumuzu fark ettik bu yüzden de bu konuyu kapatmak adına bu konu içinde bir çalışma yapmaya karar verdik.Ofis aydınlatmaları alan ve konuma göre şekilleniyor.Alanınız dar ise hafif ışıklar ile aydınlatabilirken,ofisiniz büyük ise belli başlı büyük aydınlatmalar ve spot ışıklar ile aydınlatabilirsiniz.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Ofis aydınlatmalarını seçerken hem ortama uyması gerekiyor hemde o ortamı boğmaması lazım.Çalışan kişileri loş ışık veren aydınlatmalar altında boğarsınız.Canlı aydınlatmalar ile çalışanların verimlerinin yükselmesini sağlayabilirsiniz.İnsan psikolojisi belli bir zaman sonra ortama ayak uydurarak kendini belirler.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Kendini bilen mağazalar bu yüzden mağazalarında genelde loş ışık ve hafif müzik çalarlar.Çünkü insanın kan basıncı ortama ve ışığa göre değişir ve bu durum sizi yavaşlatır ve orada daha fazla zaman harcamanıza neden olur.Alışveriş çılgınlarını teğet geçiyoruz.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Büyük şirketlerde toplantı salonlarını hiç incelediniz mi bilmiyorum?İçeri girdiğiniz zaman genelde canlı ışıklar vardır ki toplantıda insanları sıkmasın ve uykularını getirmesin diye canlı aydınlatmalar kullanılır.Bunun haricinde cafe ve lokantalarda da bunun tam tersi hafif loş bir aydınlatmalar seçilir.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Bu şekilde seçilmesinin sebebi de oradaki müşterilerin içeride daha uzun zaman geçirebilmeleri için rahatlık hissi vermeye çalışmalarındandır.Yani ortama göre aydınlatma çok önemli.Hem çalışanlarınızın çalışmasından verim almak istiyorsanız vem de müşterilerinizin hemen kalkmasını istemiyorsanız durumunuza göre aydınlatma seçmelisiniz.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Aydınlatmaların konumları da çok önemli.Yanlış koyduğunuz aydınlatmalar yüzünden düzgün faydalanamazsınız.Duvar köşelerine büyük spot ışıkları koymaya niyetlenirseniz köşeler ışık frekanslarını emer ve siz istediğiniz şekilde aydınlatmasından yararlanamazsınız.

Ofis İçi Aydınlatmalar
Ofis İçi Aydınlatmalar

Odaklanma sorununuzu da doğru bir aydınlatma sayesinde belli bir orana kadar ortadan kaldırabilirsiniz.Aydınlatmalardan doğru anlamda faydalanmak için hem konumuna hem alanınıza hemde durumunuza göre hareket etmelisiniz.

Ofis İçi Aydınlatmalar

Ofis aydınlatmaları konusunda çok ciddi araştırmalar yaparak ortamlarınızı doğru ve verimli şekilde aydınlatmalısınız.Aydınlatmalar konusunda dikkat ederseniz bunun mükafatını alacağınızdan emin olabilirsiniz.İzlediğiniz şu yabancı filmler de ki ofis aydınlatmalarına hiç dikkat ettiniz mi?Aydınlatmalar konusunda araştırma yapan biriyseniz bence biraz o filmlerde ki aydınlatmalara dikkat etmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478