Dekorasyon Blog Arama

En İyi Ofis Aydınlatma Seçenekleri

Yeni bir konu ile sizlerin karşınızdayız.Bu defa ofislerinizin aydınlatmaları konusunda sizlere yardımcı olacağız.Bu konuda geride olduğumuzu fark ettik bu yüzden de bu konuyu kapatmak adına bu konu içinde bir çalışma yapmaya karar verdik.Ofis için aydınlatma alan ve konuma göre şekilleniyor.Alanınız dar ise hafif ışıklar ile aydınlatabilirken,ofisiniz büyük ise belli başlı büyük aydınlatmalar ve spot ışıklar ile aydınlatabilirsiniz.

Ofis aydınlatmalarını seçerken hem ortama uyması gerekiyor hemde o ortamı boğmaması lazım.Çalışan kişileri loş ışık veren aydınlatmalar altında boğarsınız.Canlı aydınlatmalar ile çalışanların verimlerinin yükselmesini sağlayabilirsiniz.İnsan psikolojisi belli bir zaman sonra ortama ayak uydurarak kendini belirler.

Ofis Tavan Aydınlatma Dekorasyonları

Ofisinizin tavanını aydınlatmak için çok farklı seçenekler bulunmaktadır.Kendini bilen mağazalar bu yüzden mağazalarında genelde loş ışık ve hafif müzik çalarlar.Çünkü insanın kan basıncı ortama ve ışığa göre değişir ve bu durum sizi yavaşlatır ve orada daha fazla zaman harcamanıza neden olur.Alışveriş çılgınlarını teğet geçiyoruz.

Büyük şirketlerde toplantı salonlarını hiç incelediniz mi bilmiyorum?İçeri girdiğiniz zaman genelde canlı ışıklar vardır ki toplantıda insanları sıkmasın ve uykularını getirmesin diye canlı aydınlatmalar kullanılır.Bunun haricinde cafe ve lokantalarda da bunun tam tersi hafif loş bir aydınlatmalar seçilir.

Ofis Led Aydınlatma

Ofinizin görüntüsünü değiştiren bir seçenekte led aydınlatmalardır.Sizde ofis led aydınlatma seçerek güzel dekorasyonlar elde edebilirsiniz.Bu şekilde seçilmesinin sebebi de oradaki müşterilerin içeride daha uzun zaman geçirebilmeleri için rahatlık hissi vermeye çalışmalarındandır.Yani ortama göre aydınlatma çok önemli.Hem çalışanlarınızın çalışmasından verim almak istiyorsanız vem de müşterilerinizin hemen kalkmasını istemiyorsanız durumunuza göre aydınlatma seçmelisiniz.

Aydınlatmaların konumları da çok önemli.Yanlış koyduğunuz aydınlatmalar yüzünden düzgün faydalanamazsınız.Duvar köşelerine büyük spot ışıkları koymaya niyetlenirseniz köşeler ışık frekanslarını emer ve siz istediğiniz şekilde aydınlatmasından yararlanamazsınız.

Odaklanma sorununuzu da doğru bir aydınlatma sayesinde belli bir orana kadar ortadan kaldırabilirsiniz.Aydınlatmalardan doğru anlamda faydalanmak için hem konumuna hem alanınıza hemde durumunuza göre hareket etmelisiniz.

Ofis aydınlatmaları konusunda çok ciddi araştırmalar yaparak ortamlarınızı doğru ve verimli şekilde aydınlatmalısınız.Aydınlatmalar konusunda dikkat ederseniz bunun mükafatını alacağınızdan emin olabilirsiniz.İzlediğiniz şu yabancı filmler de ki ofis aydınlatmalarına hiç dikkat ettiniz mi?Aydınlatmalar konusunda araştırma yapan biriyseniz bence biraz o filmlerde ki aydınlatmalara dikkat etmelisiniz.

Ofis Aydınlatma Çeşitleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan İp Ve Balondan Ev Dekorasyon Topları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478