Ana Sayfa Ev Dekorasyonu Parke Rengine Uygun Dekorasyon Önerileri

Parke Rengine Uygun Dekorasyon Önerileri

Evinizi dekore ederken zemin için seçeceğiniz kaplama çeşidi kadar renk seçimi’de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar arasında yer alıyor. Evinizde kullanacağız renklerin tam anlamıyla bir uyum içinde olmasını istiyorsanız parke rengi seçimi konusuna daha hassas davranmalısınız. Yazımızın devamında eviniz için tercih edebileceğiniz en güzel parke renkleri ve parke rengine uygun dekorasyon önerilerimiz size bu konuda ilham verebilir.

Dekorasyonda uyumlu renkleri bir arada kullanmak çok önemli. Özellikle evde bir uyum yakalamak istiyorsanız zeminden duvara, mobilyadan aksesuara kadar yapacağınız renk seçimleri evinizin atmosferini belirleyen en önemli nokta olduğunu unutmamalısınız. Zemin rengi, yani parke seçimi yaparken evinizde görmek istediğiniz dekorasyon tarzına ve zevkinize uygun renkler seçmelisiniz.

Parke Rengine Uygun Dekorasyon Önerileri 2021

Bir iç mekanı dekore etmeden önce bu mekanda hangi dekorasyon tarzını kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu aşamadan sonra renk seçimi konusunda seçenekleriniz belirmeye başlayacak ve daha kolay seçimler yapabileceksiniz. Örneğin eviniz için İskandinav tarzı dekorasyon düşünüyorsanız, parke rengi konusunda hiç zorluk çekmezsiniz. Beyaz çam ve ladin gibi parke renkleri İskandinav tarzı bir iç mekan için en doğru renk seçenekleridir.Bu renk ile parke mobilya uyumu sağlamış olursunuz.

En Kullanışlı Parke Rengi Nelerdir ?

İşte evinizi dekore ederken size yol gösterecek parke rengine uygun dekorasyon önerileri..Ayrıca sizler için gri parke dekorasyonu gibi renkleri de inceledik.

Parke rengine uygun dekorasyon önerileri 2020
Parke rengine uygun dekorasyon önerileri 2020

Siyah sevenler için Beyaz Çam ve Ladin

Beyaz çam ve ladin parkeler daha çok dekorasyonda siyah kullanmayı düşüneneler için idealdir. Bunlar, aynı zamanda İskandinav tarzı bir iç mekan için en doğru parke seçenekleridir. Açık renkler mekanın daha ferah ve geniş görünmesinde önemli role sahiptir.

Eğer zemin için beyaz çam yada ladin gibi malzemeler kullanmayı düşünüyorsanız evinizin her bölümünde mat renkli mobilyalara yer verebilirsiniz. Siyah ve koyu mobilyalar yada detaylar bu zemin seçeneği ile mükemmel bir denge kuracaktır. Bu renklerle parke ve duvar rengi uyumu sağlamış olursunuz.

Sıcak bir mekan için Beyaz Gül, Lareks, Kayın ve Alegro

Evinizde sıcak bir atmosfer yaratmak için sıcak have ve bej tonlarındaki bu zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz. Kısacası sıcak bir dekorasyon hayaliniz varsa Beyaz Gül, Lareks, Kayın ve Alegro gibi malzemeleri, yeşil, kızıl kahve tonları yeşil ve hatta turkuaz gibi renklerle bir arada kullanabilirsiniz.

Özellikle yeşil tonları evinizde sıcak ve ferah bir atmosfer yaratmak için tercih edilebilir. Evinizi klasik tarzda dekore etmeyi düşünüyorsanız kızıl kahve  ve tonlarını mobilya seçimlerinizde öne çıkarmayı düşünebilirsiniz.

Şıklığı yansıtan Mango, Lagos ve Açık ceviz

İçinde daha çok kızıl tonları barındıran bu parke seçenekleri özellikle mavi detaylı bir dekorasyon ile harika bir denge oluşturur. Mango, Lagos gibi zemin seçenekleri tercih edecekseniz evinizde gri, taş rengi yada fildişi gibi renkleri öne çıkarmanızı öneririz.

Dekorasyona zarafet kazandırmak istiyorsanız özellikle parlak tonlara yer vermelisiniz. Gümüş ve gri tonları ile hayal ettiğiniz dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Açık renk mobilya sevenlere Venge, Ceviz ve Gül

Evinizde açık renk mobilyalar kullanmayı düşünüyorsanız bu zemin seçeneği tam size göre. Venge, ceviz ve gül koyu zeminlerden hoşlananlar için ideal bir seçimdir. Açık renkli mobilyalar ile başarılı şekilde dengeleyebilirsiniz.
Renk alternatifleri arasında özellikle vizon rengini kullanmanızı öneriyoruz, kahve tonları ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Ayrıca beyaz duvara hangi renk parke, koyu renk parkeye uygun duvar rengi, gri parke ile uyumlu duvar renkleri, açık renk parke dekorasyon, gri parke tonları hakkında yorum yazabilirsiniz.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz