Ana Sayfa Renkler Pembe Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Pembe Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Son yıllarda özellikle salon dekorasyon örneklerinde karşımıza sıkça çıkan renkler arasında pembe tonları yer alıyor. Pembe sıcaklığı ve çekiciliği ile hem modern hemde klasik tarzdaki iç mekanların görselliğini arttırabiliyor. Bugün yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz pembe koltuk dekorasyonu ve uyumlu renkler hakkında çeşitli örneklere ve ipuçlarına yer veriyoruz.

Pembe ve tonları günümüzde artık sadece çocuk odaları için değil, hem modern hemde klasik tarza sahip iç mekanlara şıklık ve cazibe kazandıran renkler. Bu dikkat çekici rengi doğru yerde ve doğru aksesuarlar ile kullanırsanız muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Pembe koltuk dekorasyonu ve pembe koltuklarla uyumlu renkler hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızda sizi bekliyor..

Pembe Koltuk Dekorasyonu

Pembe koltuk dekorasyon örnekleri 2020
Pembe koltuk dekorasyon örnekleri 2020

Hangi yaşam alanı olursa olsun pembe doğru şekilde kullanılırsa mekanda daha güçlü ve çekici  bir atmosfer ortaya çıkacaktır. Bu sıcak ve etkileyici rengi hem modern hemde romantik detaylarda öne çıkarmak için sınırsız seçeneğe sahipsiniz. Günümüz dekorasyon örneklerinde pembe ile modern ve yenilikçi iç mekanlara sıkça rastlayabiliyoruz. Üstelik sadece oturma odaları değil, banyo, yatak odası hatta mutfaklarda dahi pembe tonları öne çıkarılmış durumda.

Konumuz pembe koltuk dekorasyonu nasıl yapılmalı, pembe ile uyumlu renkler? İşte pembe ile çarpıcı bir stil oluşturmak için ipuçları..

Öncelikle şunu unutmamak gerekiyor, pembe farklı tarzlara açık, farklı etkiler yaratabilecek çarpıcı bir renktir. Asıl nokta onu nerede ve nasıl kullandığınız. Salonda pembe koltuk takımı kullanmak isteyenler için bir çok renk tavsiyemiz olacak.

Pembe koltuk dekorasyonu yapmak istiyorsanız pembeye yakışan renkleri iyi analiz etmeniz gerekebilir. Örneğin altın rengi hem modern hemde klasik tarz iç mekanlar için rahatlıkla kullanabilir. Pembe ve altın rengi aynı zamanda lüks ve gösterişli bir görsel yaratacaktır. Pembe yanında kullanabileceğiniz diğer renkler ise, cam göbeği, kahverengi, bej rengi, gri ve metalik tonlar, bal rengi, yeşillacivert ve mor ve vizon rengi olarak sıralayabiliriz.

Pembe koltuklar mekanda ilk göze çarpan odak noktası olacağından, odanın genelinde beyaz, kırık beyaz, açık bej ve açık gri ve krem rengi gibi tonlar uygulanarak daha şık ve dengeli bir görsel ortaya çıkarabilirsiniz. Bu renkler zeminden duvara, perden halıya aynen uygulanabilir. Aynı zamanda pembe koltuk dekorasyonu için mekanda siyah beyaz ikilisine de yer verebilirsiniz.

Pembe Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası

Pembe koltuk takımı duvar rengi için uyumlu renklerden birini tercih edebilirsiniz.

Pembe Koltuğa Hangi Renk Perde Gider ?

Merak edilen sorunlardan biri ise pembe koltuklara ne renk halı ve perde seçmeli? Halı ve perde seçimlerinizi lila, mor yada mürdüm rengi gibi şık renklerden yana kullanabilirsiniz. Bazen tek bir tasarımda bu çarpıcı renkleri öne çıkarmakta büyük farklılık yaratabilir.

Pembe Koltuğa Uygun Halı Seçimi

Size önerimiz pembe koltuk dekorasyonu için halı seçerken açık bej, krem yada gri gibi doğal renkleri tercih etmenizdir.  Bu renkteki halılar hem şık bir görünüm verir, hemde mekandaki diğer tüm renklerle uyumludur.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz