Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu Perde Dükkanı Dizaynı

Perde Dükkanı Dizaynı

Çoğu zaman ev sahipleri iç mekanı yenilemeye çalışır: mobilya, dekor veya tekstil ürünlerini değiştirir. Moda ne zaman değişse evdeki eşyaları değiştiren kesim ağırlıktadır. En ucuz ve hafif olarak değiştirilebilecekler arasında olan perdenin evin dizaynında çok önemli bir yeri vardır. Perde dükkanı açmak isteyenler unutmamalıdır ki her şeyden önce düzen gelir.

Perde Dükkanı Dizaynı

Perde Dükkanı Dizaynı Nasıl Yapılmalıdır?

Perdelerin büyüklük, küçüklüğüne önem verilmelidir. Büyükler için geniş bir duvar ayrılmalıdır. Küçükler için raflar yeterlidir. Renklerine göre, türlerine göre, işlevlerine göre de ayrımı iyi yapılmalıdır ki karıştırılmasın yerleri bulunması kolay olmalıdır. Ucuzluk pahalılık da önemlidir. Gelen müşteriye göre ne tarafa yönlendirileceği belirlenmelidir.

Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkanı Dizaynı

Perde Dükkanının Geniş Olmasının Önemi Nedir?

Yeterince fazla tercih oluşturabilmek ve her kesim insana hitap edebilmek için gereklidir. Geniş alan fazla perde ve daha fazla müşteri demektir. Hem dar mekanda fazla eşya göz yorar, aranılanı bulmakta zorlanılır. Geniş mekan her zaman en iyisidir. Sıkışık ve boğucu hissi vermez. Hareket için de yeterli alan buludurur.

Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkanı Dizaynı

Perde Dükkanı Açacaklar İçin Tavsiyeler

Öncelikle perdelerin tozlanma ihtimalini dikkate alarak önlemler almalısınız. Havalandırmaya da dikkat etmelisiniz ki perdeler çabucak nemlenip koku yapmasın. Perdelerin bakımına da dikkat edilmeli ki durduğu yerden eskime yapmasınlar. Güneşin etkilerine de dikkat edilmelidir. Doğrudan yansıma yapmaması için perdeler cam kenarında olmamalıdır.

Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkanı Dizaynı
Perde Dükkan Dizaynı

Perde dükkanı açacaklar için bu makalede yardımcı olabilecek şeyler paylaşılmıştır. Dikkate alınması gereken konular vardır. Dizaynı yapılırken bunlara dikkat edilirse pek sorun yaşanmayacaktır. Önemli olan perdelerin iyi muhafaza edilmesidir.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz