Ana Sayfa Dükkan Dekorasyonu Restoran Dekorasyon Örnekleri

Restoran Dekorasyon Örnekleri

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen ve genellikle dışarıda arkadaşlar ile bir araya gelinen ortamların başını restoran alanları çekiyor.Sadece arkadaşlar ile buluşma adresleri değil tabi! Bunların yanı sıra iş görüşmeleri, nişan organizasyonları, kadınlar günü vb. bütün genel görüşme ve kabul ortamlarının başını çekmektedir. Bu sebeple restoran açacak ve restoran işletecek patronların genellikle bu alanları güzel bir klasmanda hazırlaması konusunda aşırı titiz ve pozitif olmalı.

Restoran tasarımı

Restoran alanlarını dekore ederken aşırı göz alıcı renkler,desenler,tasarımlardan uzak durmalı ve birbirine uygun olmayan kombinlerden uzak durmalıyız. Sade bir tasarım uygulamayı planlıyorsanız özellikle ortamı fazla boğmayacak ve kendini ortaya koyacak bir tasarım elde etmelisiniz. Sade ortamları genellikle bitkiler ayaklandırır ve aynalar cazip hale getirir. Bunun dışında duvar kağıtları ile de hareketli hale getirebilirsiniz.

Restoran tasarımı
Restoran tasarımı

Aydınlatma seçimleri ve aydınlatma da kullanılan ürünün woltajı, zemin tasarımları da ortam için dikkat edilmesi gerekenlerin başında yer almaktadır.Düşük woltajlı aydınlatmalar ile tasarlanmış restoranlar insana belli bir zamandan sonra kasvet verir ve içeride oturanların uykusunun gelmesine neden olur.Müşterilerin belli bir zaman sonra bu durum şikayet sebebi olur ve müşteri kaybına neden olur.

Restoran tasarımı
Restoran tasarımı
Restoran tasarımı

Modern ortamlar halinde tasarımlar oluşturacağınız zamanlarda da özellikle tasarımlarda çağdaş çizgilere önem verin. Konum,tasarım,renk de bunlar içinde aynı konu önemlidir.Herkes kendini bulunduğu ortamda özel hissetmek ister.Bu yüzden müşterilerinin kendini özel hissetmesini sağlayın.

Restoran tasarımı
Restoran tasarımı
Restoran tasarımı
Restoran tasarımı

Görsellerden de görmüş olduğunuz üzere tasarımların her birinde birbiri ile uyumu yakalama ve tasarımların dilini konuşturma şeklini ele almışlar.Bütün parçalar kendi içerisinde uyumu yakalamaya çalışarak insanların harika zamanlar geçirmesini sağlamak amacı ile belirli bir düzen halinde ortaya çıkmıştır.

Aslı Kozan
Ev dekorasyonunu ve işyeri dekorasyonu konularında güncel bilgiler paylaşmaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz