Dekorasyon Blog Arama

Rustik Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler 2019 – 2020

Rustik mutfak dekorasyonu nasıl yapılır

Mutfaklarda son yıllarda maksimum minimalizm son derece popüler bir hale gelmiş durumda. Bu durum genellikle çağdaş, modern mutfak dekorasyonu örneklerinde karşımıza çıkan, temiz ve net çizgiler, parlak pürüzsüz yüzeyler, kulpsuz tasarımlar gibi detaylar ile sağlanmış durumda. Fakat bugün daha zengin detaylara sahip, yani daha sıcak ve davetkar olan rustik mutfak dekorasyonu ve merak edilen detaylara yer vereceğiz.

Rustik Mutfak Dekorasyonu

Rustik mutfaklar genel olarak bakıldığında daha zengin ve davetkar bir görünüme sahiptir. Rustik mutfak her zaman sıcak, samimi ve doğal bir görünüme sahip olmalıdır. Bu etkilerin ortaya çıkmasında en önemli rolü olü her zaman olduğu gibi ahşap üstlenmiş durumda.. Peki mükemmel bir rustik mutfak dekorasyonu için nelere dikkat edilmeli, rustik mutfaklarda öne çıkan özellikler ve detaylar yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Rustik mutfak dekorasyonu ve detayları 2020

Rustik mutfak dekorasyonu ve detayları 2020

[galeri_url]

Ahşap tezgah

Ahşap olmadan, rustik mutfakt düşünülemez. Şaşılacak bir şey yok: Doğal malzeme sıcaklık ve güvenliği sağlıyor, sürdürülebilir, doğal ve dayanıklı, ayrıca ahşap tezgahta tam anlamıyla sade ve süper konforlu bir dokunuş sunuyor.

Nostaljik soba

Rustik mutfak rustik bir ocak olmadan ne olurdu? Büyük anneannelerinki gibi nostaljik sobalar, çoğu modern cihaza göre rustik bir mutfak için daha etkileyici ve göz alıcıdır.

Ahşaptan yapılmış oturma alanı

Ahşaptan yapılmış klasik köşe tezgahı rustik kır mutfağında eksik olmamalıdır. Dinlenmeye davet eden  rahat ve iddiasız bir ortam hazırlayarak mutfakta konforlu bir dinlenme alanı oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Çiçek desenleri

Desen söz konusu olduğunda, rustik mutfaklar her zaman çiçekleri sevmiştir. Romantik çiçek baskıları ve zarif, küçük ölçekli kontrol desenleri pişirme alanındaki kır evi konseptine katkıda bulunur.

Desenli Fayanslar

Rustik mutfakta fayans biraz daha dikkat çekici olabilir. Örneğin patchwork fayans tasarımları, dama tahtası desenleri veya zevkli çiçek detayları içeren mutfak seramikleri dekorasyonu tamamlayıcı bir görev üstlenir.

Sepetler ve açık raflar

Rustik mutfakta, her şey sadece kapalı dolapların arkasında kaybolmuyor. Güzel yemekler, yemek kitapları, malzemeler ve aksesuarlar bunun yerine açık raflarda yer alır. Geri kalan her şey, sırayla mobilyaların bir parçası olan güzel rattan sepetlerde saklanabilir.

[benzer-post id=”474″]

Yemek Pişirme

Dökme demir tavalar, ağır kaplar, altın kenarlı tabaklar ve toplama kapları – romantik kır evi için mükemmel bir tamamlayıcı olan tüm aksesuarlar rustik mutfak dekorasyonu için olmazsa olmaz unsurlardır.

Retro detaylar

Rustik kır evi mutfağı, vintage tarzdaki şeker kavanozları veya çay takımları, süslü cam ve yumurta bardakları, eski mutfak terazileri, kendiliğinden tığ işi fırın eldiveni ve çok daha fazlası gibi heyecan verici detaylara sahip olmalıdır.

Mutfak aksesuarları

Bahsedilen aksesuarlara ek olarak, rustik mutfaklarda mutfak lezzetleri canlandırılan ve oda efektini oluşturan otantik detaylar haline gelir. Taze otlar, kurutulmuş biberler, sarımsak telleri, şarap şişeleri  rustik bir mutfağa sıcak ve samimi bir hava kazandıracaktır.

[galeri_url]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bir önceki yazımız olan Yeni Trend 2019 - 2020 Siyah Mutfak Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478